[VIDEO] DAN KADA JE MANDŽUKIĆ UŠAO U LEGENDU: / Prisjetite se jednog od najljepših golova u povijesti Lige prvaka

3.6.2020.
10:35

Bili je to na današnji dan prije tri godine. Igralo se finale Lige prvaka, s jedne strane moćni i nezaustavljivi Real Madrid, s druge strane borbeni i trofeja gladan Juventus. Real predvođen Cristianom Ronaldom i Lukom Modrićem, na kraju je razbio Juventus s 4:1, ali utakmicu je, barem iz našeg kuta gledišta, obilježio hrvatski napadač iz redova Stare dame, a danas napadač katarskog Al Duahila, Mario Mandžukić.

Juventus je držao egal s Realom u prvom poluvremenu, a jedan od najzaslužnijih za takav ishod bio je upravo Mandžukić koji je postigao spektakularan pogodak za izjednačenje u 27. minuti susreta. Pogodak je to koji je UEFA proglasila najljepšim te sezone i svakako je jedan od najljepših u povijesti natjecanja te uvjerljivo najbolji Mandžukićev u karijeri.

Riječ je dakako o onim čuvenim škaricama kojima je šokirao sve na terenu, a onda i milijune ljudi koji su pratili finale.

Na kraju je u drugom dijelu Juventus u potpunosti pao i nakon samo 15 minuta nastavka krenula je golijada Reala, ali svakako potez utakmice, pa i te sezone u Ligi prvaka, bio je gol Marija Mandžukića.