VELIKO SLAVLJE U DORTMUNDU: / Aubameyang 'hat-trickom' uz asistenciju Pulišića uništio Benficu

Nogometaši dortmundske Borussije sjajno su odradili uzvratnu utakmicu osmine finala Lige prvaka protiv Benfice i s uvjerljivih 4:0 plasirali se u daljnju fazu natjecanja.

8.3.2017.
21:25

Do hat-trica je najbolji napadač Borussije došao u 88. minuti, to mu je 11. gol u Ligi prvaka u karijeri, sedmi ove sezone i ukupno 108. za dortmundsku momčad.

Doduše, za prvi gol mu je trebalo više vremena nego Luisu Suarezu, koji je Barcelonu već nakon dvije i pol minute doveo u vodstvo protiv Parižana, ali Nijemci nisu imali tako veliki minus koji su morali stići.

ČUDO U BARCELONI! Katalonci u povijesnoj utakmici okrenuli nemoguće protiv PSG-a, zabili tri gola u osam minuta i slavili 6: /

1

1

Asistencija Pulišića

Sjajno je gabonski napadač iskoristio ubacivanje Christiana Pulišića, američkog reprezentativca hrvatskog porijekla i glavom iz blizine svladao vratara Edersona.

Drugi dio je započeo sjajnom šansom igrača Benfice Pizzija čiji je udarac s deset metara u zadnji trenutak blokiran. U 59. minuti Aubameyang je upropastio veliku priliku za Borussiju, ali je u nastavku akcije Amerikanac hrvatskih korijena Pulišić zabio iz blizine nakon s preciznog ubacivanja Pisczeka. Dvije minute kasnije Borussia je povela s 3-0 kada je Schmelzer s desne strane uputio savršeno dodavanje na koje je natrčao Aubameyang i s dva metra je zakucao u mrežu. U 84. minuti Bartra je pogodio vratnicu udarcem glavom nakon kornera, ali minutu kasnije uslijedila je i konačna potvrda prolaska Borussije. Castro je uputio preciznu prizemnu loptu s lijeve strane, a Aubameyang je ponovno iz blizine bio neumoljiv te je postigao i svoj treći gol na utakmici.