VELIKI KIKS BARCE I OGROMNA PRILIKA ZA MODRIĆA I DRUŠTVO: / Rakitić dobio mrvice u prvom porazu Quiquea Setiéna

Katalonski prvak doživio ne neugodno iznenađenje na Mestalli gdje ih je Valencia tukla s 2:0

25.1.2020.
17:53

Nogometaši Valencije svladali su Barcelonu sa 2-0 (0-0) u najzanimljivijem dvoboju 21. kola španjolskog prvenstva, odigranom u subotu na stadionu Mestalla.

Pobjeda "šišmiša" mogla je biti i uvjerljivija, jer je već u 12. minuti Barcelonin vratar Ter Stegen obranio kazneni udarac koji je izveo Maximiliano Gomez, a 82. minuti je Valenciji poništen, čini se, potpuno regularan pogodak.

KRŠ I LOM UOČI VELIKOG DERBIJA: /

Na nešto slično nismo navikli uoči Barcinih utakmica, procurile dramatične snimke

Domaća momčad je povela u 48. minuti, kad je s desne strane Gomez ušao u kazneni prostor i uputio loptu prema Barceloninom golu. Na putu prema Ter Stegenu loptu je slučajno skrenuo Jordi Alba i prevario svog vratara.

Maximiliano Gomez se dvostruko iskupio za promašeni kazneni udarac, kad je u 77. minuti sa 15 metara neometan uputio precizan udarac u donji lijevi kut Barceloninih vrata za konačnih 2-0.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić u igru je ušao u 85. minuti zamijenivši Frenkieja de Jonga.

Barcelona i Real Madrid su na vrhu ljestvice sa po 43 boda, ali "kraljevski klub" ima utakmicu manje. Atletico Madrid i Sevilla imaju po 35 bodova i također utakmicu manje od Barcelone. Valencia se sa 34 boda probila na peto mjesto.

U subotu su na rasporedu još dvije utakmice u kojima se sastaju Alaves - Villarreal (18.30 sati) i Sevilla - Granada (21.00).