VELIKA VEČER ENGLEZA: / Liverpool sa sedam golova posramio Slovence, City srušio Napoli

Nogometaši Liverpoola stigli su do velike pobjede nad Mariborom u Sloveniji.

17.10.2017.
22:38

U velikom derbjiu skupine F Manchester City je pobijedio Napoli 2-1, dok je Šahtar identičnim rezultatom u Rotterdamu slavio protiv Feyenoorda.

REAL REMIZIRAO S TOTTENHAMOM: /

APOEL kreirao iznenađenje protiv Borussije koja je na rubu ispadanja

City je sjajno otvorio utakmicu i nakon 13 minuta je vodio 2-0 golovima Raheema Sterlinga (9) i Gabriela Jesusa (13). Domaćin je u 25. minuti mogao i do trećeg gola, no Kevin de Bruyne je sa 20-tak metara uzdrmao vratnicu. Napoli je u 38. minuti imao sjajnu priliku smanjiti rezultat, no Dries Mertens je promašio kazneni udarac. U 73. minuti gosti su dobili još jedan kazneni udarac kojeg je izveo Diawara i pogodio.

U završnici utakmice Napoli je pokušao izjednačiti, ali nije uspio. Marko Rog nije nastupio za goste.

U drugom susretu Šahtar je na krilima dvostrukog strijelca Bernarda slavio u Rottedamu. Nizozemski prvak je poveo u 8. minuti golom Stevena Berghuisa. Tonny Vilhena je opalio sa 20-tak metara, Andrij Pjatov je kratko odbio, a na loptu je natrčao Berghuis i lako poentirao za vodstvo. Šahtar je izjednačio u 24. minuti nakon što je Fred fantastičnom loptom kroz sredinu uposlio Bernarda koji je izbio ispred Brada Jonesa lakoćom ga zaobišao i zabio za 1-1. Isti je igrač u 54. minuti doveo goste u prednost. Šahtar je u 75. minuti ostao bez isključenog Rakitskog, ali je obranio prednost.

Darijo Srna zbog pozitivnog dopinškog nalaza nije nastupio za Šahtar. Zanimljivo, Šahtar je u dosadašnja četiri ogleda protiv nizozemskih klubova upisao četiri poraza uz razliku pogodaka 3-10 i sada je napokon pobijedio.

Sedmica Liverpoola

Na ljestvici vodi Manchester City s maksimalnih devet bodova, Šahtar je drugi sa šest bodova, Napoli ima tri boda, a Feyenoord je na začelju bez bodova.

U Skupina E Liverpool je na gostovanju 'razbio' Maribor 7-0. "Redsi" su sav posao obavili već u prvom dijelu postigavši četiri gola, a strijelci su bili Firminho (4), Coutinho (13) i Salah (19, 40). U nastavku susreta među strijelce su se upisali ponovo Firminho (54), Oxlande-Chamberlain (86) te Alexander Arnold (90).

Dejan Lovren je odigrao cijeli susret za Liverpool.

Golijada Spartaka i Moskve

Golijadu su vidjeli i gledatelji u Moskvi gdje je Spartak deklasirao Sevillu 5-1, a junak utakmice bio je Nizozemac Promes koji je zabio dva gola i upisao dvije asistencije.

Spartak je poveo golom Promesa u 18. minuti, a izjednačio je Simon Kjaer u 30. minuti. Ruski sastav je u 59. minuti stigao do novog vodstva golom Melgareja, a Glušakov je u 67. minuti gurnuo Spartak bliže pobjedi postigavši treći gol. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika riješio je Luis Adriano golom u 75. minuti za 4-1. Do kraja utakmice domaćin je postigao još jedan gol, a strijelac je ponovio bio Promes u 90. minuti. Mario Pašalić je zaigrao za Spartak od 58. minute.

Na ljestvici vode Liverpool i Spartak sa po pet bodova, Sevilla ima četiri boda, a Maribor jedan bod.

Velika pobjeda Bešiktaša

U skupini G Bešiktaš je upisao i treću pobjedu porazivši na gostovanju Monaco 2-1. Radamel Falcao je doveo Monaco u vodstvo u 30. minuti, a samo četiri minute kasnije izjednačio je Cenk Tosun. Tosun je u 54. minuti zabio za 2-1 potpuno okrenuvši rezultat.

Danijel Subašić je branio za Monaco, dok Matej Mitrović nije nastupio za goste. Bešiktaš na četiri francuska gostovanja upisao četiri poraza i napokon dočekao prvu pobjedu.

RB Leipzig i Porto su odigrali fantastično prvo poluvrijeme sa pet golova, dok su u nastavku mreže mirovale. Na koncu je bilo 3-2 za njemački sastav. Golove za njemačkog doprvaka zabili su Wili Orban (6), Emil Forsberg (38), Jean-Kevin Augustin (41), a za goste Vincent Aboubakar (18) i Marcano (44).

Na ljestvici vodi Bešiktaš s devet bodova, RB Leipzig ima četiri boda, Porto tri, a Monaco jedan bod.

Rezultati susreta 3. kola Lige prvaka:

SKUPINA E

MARIBOR - LIVERPOOL 0-7 (Firmino 4, 54, Coutinho 13, Salah 20, 40, Oxlade-Chamberlain 84, Arnold 90)

SPARTAK MOSKVA-SEVILLA 5-1 (Promes 18,90, Melgarejo 58, Glušakov 67, Luiz Adriano 74/Kjaer 33)

1 Liverpool 3 1 2 0 10 3 5 2 Spartak Moskva 3 1 2 0 7 3 5 ------------------------- 3 Sevilla 3 1 1 1 6 7 4 ------------------------- 4 Maribor 3 0 1 2 1 11 1

SKUPINA F

FEYENOORD - ŠAHTAR 1-2 (Berghuis 8/Bernard 25, 54)

MANCHESTER CITY -NAPOLI 2-1 (Sterling 9, Jesus 13/Diawara 73pen). Promašeni penal: Mertens (Nap, 38)

1 Manchester City 3 3 0 0 8 1 9 2 Šahtar 3 2 0 1 4 4 6 ------------------------- 3 Napoli 3 1 0 2 5 5 3 ------------------------- 4 Feyenoord 3 0 0 3 2 9 0

SKUPINA G

MONACO - BEŠIKTAŠ 1-2 (Falcao 30/Tosun 34, 55)

RB LEIPZIG - PORTO 3-2 (Orban 8, Forsberg 38, Augustin 40/Aboubakar 18, Marcano 44)

1 Bešiktas 3 3 0 0 7 2 9 2 RB Leipzig 3 1 1 1 4 5 4 ------------------------- 3 Porto 3 1 0 2 6 6 3 ------------------------- 4 Monaco 3 0 1 2 2 6 1