HRVATI U INOZEMSTVU / Vatrenom mrvice u velikom portugalskom derbiju: Rakitić s klupe gledao kako Seville ispušta sigurnu pobjedu

U prvoj utakmici 28. kola španjolskog nogometnog prvenstva Sevilla i Celta su igrale 2-2 (1-0)

7.4.2023.
23:06

Iako je od 19. minute igrala s igračem manje jer je isključen Gueye Sevilla je povela 2-0 golovima En Nesyrija (43) i Acune (81), no u samoj završnici gost iz Viga je s dva pogotka Rodrigueza (89) i Paciencije (90+3) spasio bod.

SAD SU STVARI JASNIJE /

Ancelotti biranim riječima pričao o Modriću, a progovorio je i o 'vrućoj temi' s hrvatskim kapetanom u glavnoj ulozi

Bivši hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić ostao je čitav susret na klupi Seville koja je 13. sa 32 boda, dok je Celta deveta sa 36 bodova.

Na čelu je Barcelona sa 71 bodom, 12 manje ima drugi Real Madrid.

U velikom derbiju 27. kola portugalskog nogometnog prvenstva vodeća Benfica je izgubila na svom terenu od drugoplasiranog Porta sa 1-2 (1-1) no sedam kola prije kraja i dalje ima sedam bodova prednosti.

Benfica je povela autogolom Dioga Coste (10-ag) u ranoj fazi utakmice, no Porto se vratio u igru neposredno prije odlaska na odmor preko Uribea (45), da bi pobjedu gostima osigurao Taremi (54).

Hrvatski reprezenttivni napadač Petar Musa ušao je u igru za Benficu u 87. minuti.

Benfica je ostala na 71 bodu, dok je drugi Porto stigao na 64.