VATRENI U GLAVNIM ULOGAMA: / Kalinić opet zabio za Fiorentinu, nesretni Perišić skrivio penal, Srna asistent

Hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić igra u životnoj formi.

3.11.2016.
22:00

U utakmicama Europske lige koje su počele u 21 sat istaknute uloge imali su hrvatski nogometaši Nikola Kalinić, Ivan Perišić i Darijo Srna.

MOURINHO I UNITED SE NASTAVLJAJU SRAMOTITI: /

Ovo se Crvenim vragovima nije dogodilo nikad u povijesti!

Milanski Inter dobro je otvorio gostovanje u Engleskoj gdje im je domaćin bio Southampton. Mauro Icardi doveo je Talijane u prednost u 33. minuti. Važno je istaknuti da je Ivan Perišić sudjelovao u akciji za gol.

Upravo je on pokušao uputiti udarac prema protivničkoj mreži, a odbijena lopta došla je do Argentinca.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela vatreni je skrivio jedanaesterac nakon što je igrao rukom u kaznenom prostoru. Srećom po njega Samir Handanovič obranio je pokušaj Dušana Tadića. Van Dijk je u 64. minuti zabio za izjednačenje, a do 2:1 Souhampton je stigao autogolom Nagatoma u 70. minuti.

Fiorentina je pak na svom stadionu ugostila češki Liberec. Talijani su rutinski odaradili posao.

Ilcić je zabio za 1:0 iz penala u 30. minuti. Nikola Kalinić povisio je na 2:0 u 43, a Cristorofo je bio precizan 73. U posljednjih šest utakmice u Serie A i Europskoj ligi zabio je ukupno osam golova. Po četiri u svakom natjecanju.

Hrvoje Milić odigrao je cijeli susret, kao i Kalinić dok Milan Badalj nije bio u momčadi.

Ukrajinski Šahtar predvođen kapetanom Darijom Srnom uspješno je odradio gostovanje kod belgijskog Genta. U pobjedi 5:3 Srna se istaknuo asistencijom kod trećeg Šahtarovog gola u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Strijelac je bio Taras Stepanenko.

Rezultati i tablice:

Skupina G: Panathinaikos Atena - Standard Liege 0-3 Ajax Amsterdam - Celta Vigo 3-2 1. Ajax 10 2. Celta Vigo 7 3. Standard Liege 5 4. Panathinaikos 1

Skupina H: Gent - Šahtar Donjeck 3-5 Braga - Konyaspor 3-1 1. Šahtar Donjeck 12 2. Braga 5 3. Gent 4 4. Konyaspor 1

Skupina I: Schalke - Krasnodar 2-0 Nica - Salzburg 0-2 1. Schalke 12 2. Krasnodar 6 3. Nica 3 4. Salzburg 3

Skupina J: PAOK Solun - Karabah Agdam 0-1 Fiorentina - Slovan Liberec 3-0 1. Fiorentina 10 2.Karabah 7 3. PAOK 4 4. Slovan Liberec 1

Skupina K: Southampton - Inter Milano 2-1 Sparta Prag - Hapoel Beer Ševa 2-0 1. Sparta Prag 10 2. Southampton 7 3. Hapoel Beer-Sheva 4 4. Inter 3

Skupina L: Zürich - Steaua Bukurešt 0-0 Villarreal - Osmanlispor 1-2