VARAŽDIN - DINAMO 0:5: / Plavi su protutnjali Varaždinom i napunili se samopouzdanjem pred uzvrat s Tottenhamom

VARAŽDIN - DINAMO 0:5

VARAŽDIN: Zelenika - Tkalčić, Stolnik, Čelić, Grgec, Urata - Postonjski, Senić, Herrera - Obregon, Boban

DINAMO: Livaković - Stojanović, Lauritsen, Perić, Čabraja - Franjić, Mišić - Atiemwen, Majer, Oršić - Gavranović

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Nogometaši Dinama u 25. su kolu prve hrvatske nogometne lige protutnjali Varaždinom utrpavši pet komada domaćinu do 78. minute. Golove za Dinamo zabili su Iyayi Atiemwen (8), Josip Mišić (16), Mario Gavranović (25) i Mislav Oršić (70, 78). No, moramo spomenuti kako je Lovro Majer bio najbolji igrač utakmice, jer je odigrao nadahnuto, sjajno, moćno...

Poražavajuća statistika Varaždinaca

Na kraju je završilo 5:0, ali više od rezultata govori i statistika. Naime, Plavi su u ovoj utakmici 17 puta tukli na gol u odnosu na 4 puta Varaždinaca, a kad gledamo udarce koji su išli u okvir, onda je tu statistika još i jasnija - 11-1.

14.03.2021., Stadion Andjelko Herjavec, Varazdin - Hrvatski Telekom Prva liga, 25. kolo, NK Varazdin - GNK Dinamo. Photo: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Prvak Hrvatske u pravilu je više od 60% imao loptu u svojim nogama i od prve minute se nametnuo, ne dopustivši Varaždinu da se razmaše eventualno preko brzonogog Obregona.

Šesta uzastopna pobjeda Dinama u HNL-u

Bila je to šesta uzastopna Dinamova ligaška pobjeda, a zanimljivo u niti jednoj "Modri" nisu primili gol. S druge strane Varaždinu je to bio četvrti poraz u zadnjih šest utakmica.

Nakon poraza od Tottenhama, Zoran Mamić je protiv Varaždina na teren poslao "šareni" sastav. U odnosu na londonski ogled poštedu su dobili Ristovski, Ivanušec, Jakić, Petković, Theophile, Leovac i Ademi.

Varaždin je ove sezone znao napravio problema vodećim ekipama, međutim protiv "Modrih" nije imao izgleda. Sve je bilo gotovo za 24 minute nakon kojih je Dinamo imao uvjerljivih 3:0.

Oršić zabio dva gola

Gosti su poveli u osmoj minuti lijepim golom Atiemwena s ruba kaznenog prostora. U 16. minuti je bilo 2:0. Bila je to brza kontra gostiju koju je sjajnim pogotkom zaključio Mišić. U 25. minuti među strijelce se upisao i Gavranović. Majer je odličnom loptom uposlio Oršića, a on nesebično dodao Gavranoviću kojem nije bilo teško zabiti za 3:0.

14.03.2021., Stadion Andjelko Herjavec, Varazdin - Hrvatski Telekom Prva liga, 25. kolo, NK Varazdin - GNK Dinamo. Mislav Orsic

Golijadu "Modrih" nastavio je Oršić u 70. minuti pogodivši rašlje za 4:0, da bi sedam minuta kasnije pogodio i za 5:0.

U posljednjem susretu ovoga kola kasnije se sastaju Šibenik i Osijek.

Dinamo vodi s pet bodova više od Osijeka

Dinamo vodi na ljestvici sa 57 bodova, Osijek ima pet manje, dok je Gorica treća sa 48 bodova.

Varaždin je ostao na devetoj poziciji sa 22 boda, dva više od posljednje Lokomotive.

REZULTATI 25. KOLA: Petak: Rijeka - Slaven Belupo 1-1 (Andrijašević 52 / van Bruggen 75) Subota: Lokomotiva - Istra 1961 0-1 (Navarro 38) Gorica - Hajduk 1-1 (Mujakić 6-ag / Atanasov 45) Nedjelja: Varaždin - Dinamo 0-5 (Atiemwen 8, Mišić 16, Gavranović 25, Oršić 70, 78) Šibenik - Osijek (17.05 sati)

Ivan Bebek svira kraj utakmice u Varaždinu. 17-4 udarci su na kraju bili za Dinamo, 11-1 u okvir gola. Dominacija Dinama u Varaždinu od prve minute.

90' - Ulazimo u 90. minutu.

86' - Gavranović je sad umalo zabio, Majer ga je naravno proigrao, Zelenika je istrčao i uspio ga je zaobići Gavranović ali na kraju nije bio precizan.

85' - Hajrović je tukao desnom pokraj igrača s nekih 16 metara, odlazi to malo iznad gola. 15-4 udarci za Dinamo, 11-1 u okvir gola. Ovo sve govori o današnjoj utakmici.

83' - Zanimljivo, ali Dinamo čitavo vrijeme napada, kao da se želi napuniti samopouzdanjem uoči uzvrata s Tottenhamom. Ozbiljno je shvatio ovo gostovanje i nametnuo se na terenu. Posjed Dinama u pravilu je iznad 60%.

78' - GOOOL - Lovro Majer i Mislav Oršić za 5:0 Dinama. Majer je nezaustavljivo odigrao povratnu loptu na peterac za Mislava Oršića koji zabija svoj drugi gol na utakmici. Majer je iznimno raspoložen danas, najbolji je igrač na terenu.

70' - GOOOL - Oršić velemajstorski za 4:0 Dinama. Oršić je desnom unutarnjom lijepo pogodio u gornji dio, onaj neobranjeni dio mreže.

56' - Obregon pokušava petom sad. Lukav pokušaj Kolumbijca.

54' - Oršić se sjurio prema domaćim vratima, Zelenika je izašao i skratio malo kut, te obranio. Nakon kornera, Dinamo je pogodio okvir gola. Napadaju dinamovci.

51' - Varaždinci su zaigrali bolje, imaju više loptu u svojim nogama nego u prvom djelu. Dosta napadaju po toj desnoj strani.

46' - I odmah šansa za Dinamo. Kastrati se našao u šesnaestercu i iz prve pucao loptu nakon ubačaja, no loše ju je zahvatio i nema tu opasnosti za Zeleniku.

46' - Počeo je drugi dio.

45'+1 - Poluvrijeme je u Varaždinu.

43' - I ovo je bilo blizu! Atiemwen je bio sam kao duh na nekih 22 metra od gola i opalio.

42' - Majeeeer, uf kako je ovo bilo blizu. Opalio je s nekih 15 metara, Zelenika je to obranio. Moglo je biti sad 4:0.

32' - Uf, sad smo vidjeli prvi put situaciju i ispred gola Dinama u ovom dvoboju. Imali su Varaždinci prekid na desnoj strani, Postonjski je to ubacio dobru i opasnu loptu, a lopta je potom ušla u gužvu pred Livakovićevim vratima. No, nitko se nije našao i ubacio ju u mrežu.

24' - GOOOL - Gavranović je strijelac. Stojanović je povukao, Oršić je uposlio Gavranovića koji pogađa pod samu gredu. To je njegov 14. gol u HNL-u ove sezone.

19' - Evo sad Tkalčića, pokušao je ubaciti s desne strane ali Livaković to kupi. Napad je za Dinamo.

16' - GOOOL: Kakav je to sad eurogol, još jedan, bio od strane ovog puta Josipa Mišića, koji je na jednu lijepu asistenciju Majera snažno zakucao u mrežu s nekih 15 metara. Dinamo dominira, Plavi gaze domaćina.

7' -GOOOL - Dinamo od 7. vodi s 1:0. Iz prve prave prilike na utakmici zabio je Mamićev jocker s klupe Atiemwen. Odlično je dobio loptu na 20-ak metara, ušao u šesnaesterac i s nekih 15 metara opalio po golu i lijepo zabio. Zelenika nije tu mogao ništa.

2' - Varaždinci su oštro krenuli, ubacili s desne strane jednu loptu u peterac, raščistila je to obrana Plavih. Grgec je napravio prekršaj. Napad je za Dinamo.

1' - Počela je utakmica. Varaždinci kreću prvi.

Dinamo je u utrci s Osijekom za naslov prvaka Hrvatske, ima dva boda više i utakmicu manje ali svejedno nema prava na bilo kakav kiks, gubljenje bodova. Konačno, upravo je trener Zoran Mamić kazao da je prvenstvo idealna platforma za stasanje igrača i njihovo dovođenje do razine europskih utakmica kakva je bila ona s Tottenhamom u Londonu. Stoga, strateg Plavih odlučio je promiješati sastav i šansu od prve minute dati Čabraji, Franjiću, Periću, Mišiću, jockeru Atiemwenu...

Od Tottenhama do Tottenhama, s Varaždinom između

Dinamu ovaj susret dolazi tri dana nakon tog teškog i zahtjevnog gostovanja i četiri dana uoči uzvratne utakmice protiv Tottenhama koji će u četvrtak u Maksimiru braniti 2:0. Varaždin je izgubio zadnje dvije utakmice i pao je na predzadnje mjesto prvenstvene ljestvice, te ga čeka grčevita borba za opstanak.