DRAMA U LONDONU: / Tottenham i Manchester United remizirali, o situaciji s kraja utakmice još će se danima pričati

Bergwijn je doveo u vodstvo Spurse, a rezultat je poravnao Bruno Fernandes s bijele točke

19.6.2020.
23:12

30. kolo Premier lige

Tottenham Hotspur Stadium, London, 21:15

Tottenham - Manchester United 1:1

U derbiju 30. kola engleskog nogometnog prvenstva Tottenham i Manchester United su odigrali 1:1.

Spursi su poveli u 27. minuti golom Stevena Bergwijna nakon sjajnog prodora, a izjednačio je Bruno Fernandes u 81. minuti iz kaznenog udarca kojeg je izborio Paul Pogba.

Posebno je zanimljiva bila situacija s kraja utakmice kad je Eric Dier, koji je skrivio i prvi penal, nagazio Fernandesa. Sudac Johnatan Moss dugo je raspravljao s VAR sobom, ali odlučio je da ipak tu nije bilo materijala za kazneni udarac.

Zanimljivo, bila je to četvrta utakmica Josea Mourinha kao menadžera Tottenhama protiv nekog od svojih bivših klubova i još nema niti jednu pobjedu. Protiv Uniteda ima poraz i remi, a protiv Chelsea dva poraza.

Pobjeda Southamptona

U drugom susretu večeri Southampton je pobijedio Norwich City sa 3:0 gurnuvši domaći sastav još bliže ispadanju iz Premier lige.

Golove za goste zabili su Daniel Ings (49'), Stuart Armstrong (54') i Nathan Redmond (79').

Southampton se nalazi na 13. mjestu, dok je Norwich City posljednji sa 21 bodom, šest manje od zone spasa.

Elitni razred 'otočkog' nogometa nakon tri mjeseca pauze nastavljen je u srijedu zaostalim utakmicama 28. kola između Manchester Cityja i Arsenala, te Aston Ville i Sheffield Uniteda. City je slavio sa 3:0, dok u drugom susretu nije bilo golova.

Na ljestvici vodi Liverool sa 82 boda, 12 više od Manchester Cityja, dok je treći Leicester City sa 53 boda. Slijede Chelsea (48), Manchester United (46)...

UŽIVO

FT Kraj utakmice

90' Kakva drama na samom kraju. Opet je Dier tamo bio rušitelj u kaznenom prostoru, Bruno Fernandes je pao. Jonathan Moss je upitao VAR sobu je li to bilo za kazneni udarac, ali odgovor je bio da ipak nije.

81' Bruno Fernandes zabija s bijele točke za poravnanje rezultata na 1:1. Penal je izborio Paul Pogba koji je prošao Erica Diera, a ovaj ga srušio s leđa u kaznenom prostoru.

67' Kakva sad šansa za Martiala! Išao je 1 na 1 s vratarom, dobro je i pucao, ali je Lloris zaključao svoja vrata.

55' Bruno Fernandes je najaktivniji igrač na terenu trenutno. Imao je sad jedan udarac koji je prohujao pored cratnice. Bila je to vrlo dobra šansa.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

HT Gotovo je prvo poluvrijeme. Tottenham ide na odmor s minimalnom prednošću.

32' Na drugoj strani Son puca glavom, išlo je to pod gredu, ali ovaj put De Gea na visini zadatka. Sjajna se utakmica igra u Londonu.

30' Rashford je odlično pucao, ali brani Hugo Lloris, Manchester je mogao tu poravnati rezultat.

27' Bergwijn zabija za vodstvo Tottenhama! Sjajnu brzu akciju odigrali su igrači Spursa, a Bergwijn je jednostavno na kraju uzeo loptu, munjevito projurio kroz protivničku obranu i probio De Geu za vodstvo domaćina.

10' U početnih deset minuta nismo još vidjeli nijedan udarac na gol, još uvijek traje početno ispitivanje snaga.

1' Počela je utakmica u Londonu.

Zakotrljala se lagano lopta i na travnjacima engleske Premier lige, a u petak navečer očekuje nas prava poslastica. Tottenham i Manchester United u Sjevernom Londonu borit će se za kakav-takav spas još sezona koje nisu dosad bile idealne.

Jose Mourinho mora smisliti način kako da uđe u kombinaciju za europske pozicije, a nema boljeg načina nego da svlada svoj nekadašnji klub Manchester United.

NEYMAR HTIO DA MU BARCELONA ISPLATI BONUS PA IZGUBIO NA SUDU: /

Sada će on Kataloncima morati vratiti novac

No lakše je to reći nego učiniti. Crveni vragovi pod trenerskom palicom Ole Gunnara Solskjaera već 11 utakmica ne zna za poraz, a od svih tih utakmica bila su samo tri remija.

Situacija na tablici je takva da se unutar četiri boda nalaze četiri momčadi i to Tottenham, Wolverhampton , Shefield i Manchester United koji će se boriti za Europsku ligu, a možda i napasti ovo četvrto mjesto koje vodi u Ligu prvaka.

Utakmicu Tottenhama i Manchester Uniteda možete pratiti uživo na portalu Net.hr.