ŠVEDSKA – JUŽNA KOREJA 1-0: / Skandinavci slave, tri boda osigurao im kapetan

Nogometaši Švedske svladali su Južnu Koreju 1-0 u utakmici 1. kola skupine F Svjetskog prvenstva. Gol odluke postigao je udarcem s bijele točke Andreas Granqvist u 65. minuti.

18.6.2018.
13:47

U drugoj utakmici prvog kola skupine F koja je igrana u ponedjeljak u Nižnjem Novgorodu Švedska je pobijedila Južnu Koreju 1-0.

Pobjedu je Šveđanima donio Granqvist s bijele točke u 65. minuti. Iako je dominirala veći dio utakmice Švedska ne uspijeva doći do pogotka iz igre. U drugom poluvremenu na Claesenu je u južnokorejskom kaznenom prostoru napravljen prekršaj i salvadorski sudac Joel Aguilar je nakon VAR analize dosudio jedanaesterac, a precizan je s bijele točke bio Granqvist.

Jučer je u prvoj utakmici ove skupine Meksiko pobijedio Njemačku sa 1-0.

U drugom kolu 23. lipnja u Rostovu na Donu igraju Južna Koreja i Meksiko, a u Sočiju Njemačka i Švedska.

ŠVEDSKA – JUŽNA KOREJA 1-0

90+4. minuta: Kraj utakmice! Švedska je pobijedila 1-0.

90+2. minuta: Hwang glavom pored gola.

90. minuta: Igrat će se četiri minute sudačkog produžetka utakmice.

80. minuta: Larsson šepajući napušta teren, u igri je Svensson.

74. minuta: U nešto mirnije vode otišla je utakmica nakon promjene rezultata.

65. minuta: GOOOOOOL! Južnokorejskog golmana u jednu, a loptu u drugu stranu s bijele je točke poslao Granqvist za vodstvo švedske reprezentacije!

64. minuta: Jedanaesterac za Švedsku! Srušen je Claesson, VAR je potvrdio penal.

55. minuta: Novi pokušaj postizanja gola glavom, ovaj put u režiji švedskih nogometaša. Cho brani, ostaje 0-0.

52. minuta: Odlična prilika za Južnu Koreju, na ubacivanje s lijeve strane Ja-Cheol Koo namjestio je glavu, no lopta odlazi uz desnu vratnicu gola kojeg čuva Robin Olsen.

46. minuta: Započelo je drugo poluvrijeme.

45+2. minuta: Završilo je prvo poluvrijeme. Rezultat je 0-0.

45+1. minuta: Novi pokušaj švedskih nogometaša. Ubačaj s desne strane dočekao je Claesson kao najviši u skoku, no udarcem glave šalje loptu preko grede.

43. minuta: Pokušao je švedski kapetan Granqvist pogoditi desni donji kut prizemnim udarcem s nekih dvanaest metara. Nema promjene rezultata.

35. minuta: Nešto se upravo dogodilo i ispred gola Šveđana, no Sonov trk ostao je bez naplate. Bez prevelike drame...

28. minuta: Berg ponovno u šansi, ostaje 0-0.

Ju Ho Park mora napustiti travnjak (ozljeda zadnje lože?) pa će umjesto njega ući Min Woo Kim.

21. minuta: Švedski nogometaši preuzeli su konce igre, zaprijetili preko Claessona, potom su nešto pokušavali Berg i Granqvist, no sve je to ništa u odnosu na pokušaj Berga iz 21. minute. Vrhunski je svoj gol obranio Cho.

14. minuta: Sve što se uglavnom zbiva, zbiva se oko sredine terena.

8. minuta: Južna Koreja bolje je startala u utakmicu u kojoj još uvijek traje opipavanje snaga.

1. minuta: Utakmica je započela!