RUDEŠ SRUŠIO HAJDUK! / Splićani mogu zaboraviti na naslov nakon dramatičnog poraza u Zagrebu

Poraz splitske momčadi u Zagrebu

6.5.2018.
18:50
Igor Kralj/PIXSELL

U posljednjoj utakmici 33. kola Prve HNL Rudeš je kao domaćin svladao Hajduk sa 2-1 (1-0).

Rudeš je poveo u 14. minuti iz protunapada kojega je golom okrunio Anderson, Hajduk je nakon brojnih propuštenih prilika uspio poravnati u 78. minuti kada je Hamza bio najviši u skoku pred domaćim golom i glavom poslao loptu u mrežu. No, samo pet minuta potom Galilea se najbolje snašao u velikoj gužvi pred vratima Hajduka nakon kornera za Rudeš i osigurao pobjedu svojoj momčadi.

BORBA U KRANJČEVIĆEVOJ: Rudeš i Hajduk u zanimljvom okršaju u Zagrebu

Ovo je bila druga pobjeda Rudeša protiv Hajduka, u prosincu prošle godine Rudešani su slavili na Poljudu sa 3-2.

Pred 2.000 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj ulici sudio je Vidulin iz Kanfanara.

Osmoplasirani Rudeš sada ima 33 boda, čak sedam više od devete Istre 1961, a osam više od posljednje Cibalije. Hajduk je propustio priliku vratiti se na drugo mjesto, ostao je treći sa 62 boda, jednim manje od druge Rijeke, a osam manje od vodećeg Dinama.

Nakon prvog dijela bilo je 1-0 za Rudeš zahvaljujući zgoditku Andersona nakon pogreške obrane Hajduka. U drugom dijelu smanjio je Hamza iz prekida, ali konačnih 2-1 i veliko slavlje Zagrepčana postavio je Galilea u 84. minuti.

UŽIVO

RUDEŠ - HAJDUK 2-1

RUDEŠ: Čondrić, Paez, Mesarić, Galilea, Castelo, Kamenar, Fazli, Pavić, Entrena, Grujević, Segado

HAJDUK: Letica, Fomitschow, Lopez, Ismajli, Juranović, Radošević, Bašić, Caktaš, Hamza, Gyurcso, Futacs

KRAJ!

90' Igrat će se pet minuta sudačke nadoknade

84' GOOOOOOOOL! Rudeš zabija za novo vodstvo! Kakva završnica u Zagrebu! Einar Galilea je spretni strijelac nakon ubačaja iz kornera

79' GOOOOOOOOL! Hamza izjednačuje! Fomitschow je nabacio iz slobodnog udarca točno na glavu Hamze koji u petercu pogađa mrežu za izjednačenje. Puno bolje je mogao reagirati vratar Čondrić

71' Velika prilika za Hajduk! Gyurcso je išao prema Čondriću, pucao je pored njega, ali stiže Mesarić koji s crte izbija loptu i spašava Rudeš

55' Hajduk pritišće...

47' Spasio je Rudeš, Pucao je Futacs nakon ubačaja Juranovića, no Paez je blokirao pokušaj

46' Počeo je drugi dio.

45+1' Rudeš na poluvremenu vodi 1-0 protiv Hajduka koji je imao dvije šanse, ali osim toga nije puno pokazao

45' Igrat će se minuta sudačke nadoknate

42' Bašić je sjajno poslužio Gyurcsa koji puca iz prve, lopta odlazi preko gola

40' Hajduk ima posjed, ali nema efikasnu i jasnu ideju kako probiti čvrste i konkretne domaćine

34' Fomitoschow je pokušao s lijeve strane, ali neprecizno

28' Karton za Pavića zbog odugovlačenja

24' Velika prilika za Splićane. Hamza se našao u matnoj poziciji, išao je 1 na 1 s vratarom domaćina, no Čondrić to fantastično brani i spašava Rudeš. U idućoj akciji Fomitschow je pokušao s lijeve strane iskosa, ali netaknuta je ostala mreža Rudeša.

20' Imaju inicijativu gosti, ali zasad bez pravih prilika

14' GOOOOOL! RUDEŠ VODI 1-0! Sjajno je Anderson iskoristio nesporazum u obrani gostiju i matirao Karla Leticu za 1-0. Nisu se tu dobro sporazumjeli Ismajli i Borja. Gol možete vidjeti OVDJE.

8' Probao je Caktaš, loptu je lako uhvatio Čondrić

7' Prva opasnija prilika za goste na utakmici. Hamza je poslužio Gyurcsa koji je krenuo sam prema golu. Čekao ga je na drugoj strani Futacs, ali Adam je napravio dribling više i domaća obrana je zaustavila prvu prijetnju.

1' Počela je utakmica!

16:12 - Dobru i zabavnu uvertiru u utakmicu snimio je Rudeš. Možete ju vidjeti OVDJE.

16:08 - Glavni sudac utakmice je Marin Vidulin iz Kanfanara.