Hat-trick Ronalda za veliki preokret i senzacionalnu pobjedu u Torinu

Fenomenalni Ronaldo donio je Juventusu nevjerojatnu pobjedu i prolazak dalje

12.3.2019.
19:30

Nogometaši Juventusa izborili su plasman u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u utorak u uzvratnoj utakmici osmine finala u Torinu svladali Atletico Madrid sa 3-0, a sva tri pogotka zabio je Cristiano Ronaldo, koji se i ovaj puta pokazao kobnim za Simeoneovu momčad. Naime, Ronaldo je za vrijeme igranja u Realu u 31 nastupu protiv Atletica zabio 22 gola.

Atletico, koji je na uzvrat donio komotnu prednost od 2-0, prepustio je inicijativu domaćinu i nije pokazao napadačke ambicije gotovo cijelu utakmicu. Juve je poveo u 27. minuti, Bernardeschi je ubacio na drugu stativu, a Cristiano Ronaldo je nadskočio svog čuvara i glavom zabio za 1-0. U 45. minuti Giorgio Chiellini, nakon kornera, pucao je glavom, ali Oblak je bio na mjestu.

Simeoneovi izabranici bili su nevidljivi

Odličan početak domaćina u nastavku, u 48. minuti opet je glava Ronalda bila iznad suparničkih braniča i 2-0 za Juve. Ovaj puta ubacio je Joao Cancelo. U 82. minuti, dvije minute nakon što je ušao u igru umjesto Mandžukića, Moise Kean promašio je stopostotnu priliku. No, nije postao tragičar, jer je konačni udarac nadama Atletica opet zadao Ronaldo u 86. minuti iz penala, i to nakon što je Correa oborio Bernardeschija u kaznenom prostoru.

Jedinu prigodu Atletico je imao u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena (45+2), Koke je dobro ubacio, a Morata glavom prebacio prečku. Mario Mandžukić je za Juve igrao do 80. minute pruživši solidnu partiju, dok je Nikola Kalinić ostao na klupi Atletica. Juventus se je u četvrtfinalu Lige prvaka pridružio Manchester Unitedu, Tottenhamu, Ajaxu, Portu i Manchester Cityju.

JUVENTUS - ATLETICO MADRID 2-0

90' Kraj na Etihadu!

86' GOOOOOOL! Cristiano Ronaldo je mirno realizirao penal. Precizno je pucao uz lijevu stativu, tako da je golman ostao nemoćan.

84' GOOOOOOOL! City pogađa super sedmicu! Gabriel Jesus je strijelac!

82' Kean je promašio sjajnu šansu za 3:0. Lopta je prošla tik uz lijevu stativu gol Jana Oblaka.

80' Moise Kean će se pridružiti s klupe a izaći će Mario Mandžukić.

78' GOOOOOOOOOL! City nemilosrdno gazi! Zabio je i Phil Foden!

77' Santiago Arias će biti zamjenjen, ući će Victor Vitolo.

71' GOOOOOOL! Peti gol Cityja, zabio je Bernardo Silva!

69' Gužva na terenu. Morata i Chiellini su se naguravali, branič Juventusa je pao. Sudac prekida napad Atletica.

64' Mijenja City, ulaze Foden i Jesus, a izlaze Silva i Aguero.

63' Giorgio Chiellini je uputio dugi pas preko cijelog terena, ali je obrana to presjekla.

57' GOOOOOOOOOOOL! City vodi 4:0! Strijelac je Sterling.

54' Gol koji je zabila momčad Manchester Cityja neće vrijediti jer je poništen zbog ofsajda, i to nakon intervencije video pomoćnika!

53' Joao Cancelo je lijepo centrirao u šesnaesterac, ali je protivnička obrana presjekla loptu.

48' GOOOOL! Opet Ronaldo! Jan Oblak je stvarno njegova najdraža mušterija!

46' Nastavlja se igra na oba terena.

Poluvrijeme na obje utakmice!

45' Giorgio Chiellini je nadskočio obranu i glavom zaprijetio Oblaku, ali je ovaj to lako obranio. Tražio je Chiellini kazneni udarac, ali Kuijpers odmahuje rukom.

43' GOOOOOL! Treći gol Cityja, demoliraju Schalke! Sada je zabio i Sane!

40' Koke pokušava centaršutevima, ali Atletico u ovoj utakmici igra bez Diega Costa pa nemaju skakački potencijal s kojim se mogu pohvaliti. Mirno to čiste stoper Juventusa.

38' GOOOOOOOOOL! Ponovno Aguero, City 2:0!

37' Atletico zasad nedovoljno opasan, ali Juventus u želi za napadom radi puno grešaka na svojoj polovici, tu bi Madriđani mogli pronaći svoju šansu.

35' GOOOOOOOL! Vodi City, zabio je Aguero iz penala!

32' Bernardeschi prijeti iz slobodnog udarca malo preko prečke.

31' Sergio Aguero je visoko skočio da isprati dobar centaršut i glavom poslao loptu prema desnoj strani gola. Vratar Schalkea siguran.

27' GOOOOOOOOOOL! Cristiano Ronaldo je pratio sjajan centaršut Bernardeschija i savršeno glavom pogodio preko Juanfrana, a pored desne stative.

22' Koke je primio precizan pas na rubu šesnaesterca i dobro pucao po golu. Na njegovu nesreću, lopta je prozujala nekoliko centimetara iznad prečke.

16' Miralem Pjanić je poslao opasan dugi pas, ali je protivnička obrana presjekla taj pas i otklonila opasnost.

14' Sergio Aguero je primio dobar pas u šesnaestercu i odmah pucao po golu. Nije imao sreće, pogodio je desnu stativu.

12' Joao Cancelo zasad radi puno problema na lijevoj strani Atletica koja je oslabljena izostankom Filipea Luisa i Lucasa Hernandeza, ali nema još onog presudnog - nečeg što bi stvorilo pogodak.

8' Manchester City zasad drži loptu i kontrolira igru. Igrači se savršeno dodavaju od noge do noge. Schalke se puno više umara.

5' Juventus je odmah izašao u visok pritisak, a priliku je maloprije imao i Matuidi, ali blokirao je Godin.

4' Pogodak Juventusa, ali sudac ga je poništio uz opravdanje da je Ronaldo napravio prekršaj na Oblaku.

3' Utakmicu Juventusa i Atletica sudi Bjorn Kuipers, a pravdu na Etihadu dijeli Clement Turpin.

1' Počele su utakmice!

MANCHESTER CITY - SCHALKE 6-0