RIJEKA - DINAMO 2:7 / Rijeka je presušila do korita: Modri im utrpali sedam komada na Rujevici i tako zaključili ovu godinu HNL-a

Tekstualni prijenos utakmice pratite uživo od 17:30 na Net.hr-u

13.11.2022.
16:31
Nel Pavletic/PIXSELL

U posljednjem susretu SuperSport HNL-a prije pauze zbog svjetskog prvenstva, Dinamo je na Rujevici pred 5.800 gledatelja deklasirao Rijeku rezultatom 7-2.

SJAJNA IGRA /

Osijek na krilima fantastičnog Belje slavio protiv Šibenika na Šubićevcu i produžio nevjerojatan niz pobjeda

"Modri" su odigrali fantastičnu utakmicu, posebno prvo poluvrijeme nakon kojeg su vodili čak 4-0.

Golove za momčad hrvatskog prvaka zabili su Ivan Smolčić (2-ag), Mislav Oršić (13, 44), Dario Špikić (27), Josip Šutalo (56) i Mahir Emreli (72, 85), dok su za Rijeku zabili Gabriel Lunetta (47) i Mario Vrančić (90+1). Očajnu predstavu Rijeke, koja je upisala jedan od najtežih domaćih poraz ikada, zaokružilo je i isključenje Denisa Bušnje u 83. minuti.

Neviđena katastrofa

Dinamo je poveo već u 2. minuti. Mišić je pucao s ruba kaznenog prostora, lopta je pogodila Smolčića promijenila smjer i prevarila Labrovića za vodstvo. U 13. minuti Oršić je fantastičnim udarcem sa 20-tak metara pogodio za 2-0. Golijada "Modrih" se nastavila u 27. minuti. Drmić je lijepom asistencijom uposlio Špikića koji je izašao ispred Labrovića te ga lagano potkopao za 3-0.

U 44. minuti Oršić je ponovo zabio. Bila je to sjajna akcija gostiju. Mišić je uposlio Drmića, a ovaj odmah proigrao Špikića koji je prošao golmana, ali nesebično vratio do Oršiću koji je zabio na prazan gol.

Početkom nastavka Rijeka je smanjila nakon akcije dvojice igrača koji su ušli u nastavku. Vrančić je ubacio iz slobodnog udarca, a Lunetta glavom svladao Livakovića. Međutim, devet minut kasnije Dinamo je i peti put pogodio mrežu suparničke ekipe, ovoga puta strijelac je bio Josip Šutalo. U 72. minuti među strijelce se, tek što je ušao, upisao i Emreli, pogodivši sa 20-tak metara.

Očaj i jad

Očajnu predstavu Rijeke zaokružilo je i isključenje Denisa Bušnje u 83. minuti. Tek što je ušao u igri, nakon samo 8 minuta, zaradio je dva žuta kartona. Prvog zbog prekršaja, a drugog nakon prigovora. Samo dvije minute kasnije Emreli je zabio za nestvarnih 7-1. Konačnih 2-7 postavio je Vrančić na početku sudačke nadoknade.

U prvom nedjeljnom susretu Osijek je na gostovanju pobijedio Šibenik sa 2-0, a oba gola je postigao Drion Drena Beljo.

Osijek je ovom pobjedom produžio niz bez ligaškog poraza na Šubićevcu na čak 11 godina. Zadnji put poražen je u Šibeniku u ožujku 2011. sa 1-2.

Gosti su poveli u 36. minuti. Caktaš je primio loptu u kaznenom prostoru, odlično je proslijedio u peterac za Belju koji je glavom zabio za vodstvo Osijeka. Samo dvije minute kasnije Beljo je postigao još jedan pogodak. Ovoga puta gostujući napadač je pucao sa 20-tak metra pogodivši donji lijevi kutu za 2-0.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 41 bodom, Hajduk ima 35 i utakmicu više, dok je Osijek treći sa 30 bodova.

Rijeka je osma s 15 bodova, Šibenik je deveti sa 13 bodova, šest više od "fenjeraša" Gorice.

Uživo: Prva HNL, 17. kolo

Rijeka - Dinamo (2:7)

(Lunetta 47', Vrančić 91'/ Smolčić (ag.) 2', Oršić 13', 44', Špikić 27', Šutalo 55', Emreli 72', 85')

Sastavi:

Rijeka (3-4-2-1): Labrović - Smolčić, Pavlović, Vukčević - Grgić, Selahi, Hodža, Ampem - Halilović, Alvarez - Obregon

Dinamo (4-2-3-1): Livaković - Ristovski, Šutalo, Perić, Ljubičić - Špikić, Mišić - Ivanušec, Petković, Oršić - Drmić

----

Kraj, gotova je sramota Rijeke. Dinamo je uvjerljivo slavio s čak 7:2... Puno je pitanja u Rijeci, trebaju odgovori i to pod hitno.

91' - GOOOL! Vrančić je samo smanjio ovu sramotu na Rujevici, lijepo je pogodio za 7:2

90' - Igrat će se još dvije minute sučeva dodatka

89' - Vuk je ušao u igru za domaćine, izašao je Halilović

85' - GOOOL! Kakav pogodak Emrelija! U Messijevom stilu prolazi između dva, tri igrača Rijeke i to je 7:1

82' - Bušnja je zaradio žuti karton radi prekršaja, a onda je tko zna što izgovorio sucu i zaradio drugi, isključujući karton! Rijeka je s igračem manje

80' - Menalo je sada probao iz daljine, brani Labrović

79' - Alvarez je sada probao, ali fantastična obrana Livakovića

75' - Probao je Halilović sada zapapriti svojem bivšem klubu, ali brani Livi

75' - Marin je ušao u igru umjesto Ivanušeca

74' - Rijeka mijenja, ušao je Bušnja, izašao Ampem

73' - Došlo je sada do malo koškanja igrača na terenu

72' - GOOOL! Tek je ušao u igru i odmah zabija krasan pogodak! Emerli je lijepo primio loptu, namjestio se i krasno pogodio suprotni kut Labrovića, to je 6:1

72' - Drmić je izašao iz igre, zamijenio ga je Emreli

68' - Drmić je zabio nakon proigravanja Baturine, ali je bio u zaleđu

67' - Probao je iz daljine Vrančić, otišlo je to iznad gola

63' - Nastavlja se utakmica u Rijeci

61' - Prekid susreta zbog baklje koja je završila na terenu

60' - Nove promjene kod Dinama, izlazi dvostruki strijelac i asistent Mislav Oršić te Petković, a mijenjaju ih Marko Bulat i Martin Baturina

58' - Prvi žuti večeras, zaradio ga je strijelac posljednjeg pogotka, Šutalo

56' - GOOOL! Evo novog pogotka u mreži Rijeke. Lopta se nakon kornera odbila do Ivanušeca, ovaj je lijepo uposlio Oršića koji ubacuje po podu u šesnaesterac, a tamo je Šutalo koji zabija za 5:1

53' - Vrančić je lijepo izvagao Mišića, pucao, ali brani Livaković

50' - Probao je sada pucati Lunetta, ali slabašno, točno u Livakovića

47' - GOOOL! Evo i Rijeke, krasan ubačaj iz slobodnog udarca i upravo se Lunetta lijepo snašao i pogodio glavom za 4:1

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, oba trenera odmah mijenjaju: Ušao je Menalo umjesto Špikića kod Dinama, dok je kod Rijeke ušao Lunetta umjesto Selahija te Vrančić umjesto Hodže

Kraj prvog dijela. Rijeka nastavlja s katastrofom od sezone, ova utakmica samo je potvrda svega.

44' - GOOOOL! Ponovno je strijelac Oršić, sramota Rijeke se nastavlja, u prvom dijelu su primili četiri komada... Bila je to krasna akcija, a na kraju je Špikić krasno proigrao Oršića koji nije imao težak zadatak pogoditi prazna vrata

42' - Situacija na terenu se malo primirila, vode se bitke u sredini terena

36' - Još jedna dobra prilika za Rijeku, Obregon se našao u dobroj situaciji, ali puca jako neprecizno

32' - Prekrasna akcija Dinama i zamalo 4:0. Petković je krasno proigrao Oršića, ovaj odigrao dupli pas sa Špikićem, ali lopta na kraju dolazi do Ljubičića na strani koji iz sjajne pozicije gađa vanjski dio mreže

27' - GOOOL! Opet Dinamo! Špikić je sada strijelac nakon prekrasne asistencije Drmića. Sam je istrčao pred Labrovića i krasno ga lobao, 3:0 za Modre

21' - Domaćini su imali dobru priliku nakon kornera, lopta je na kraju došla do Pavlovića koji puca iz izgledne situacije, ali samo u blok

21' - Grgić je sada lijepo prošao po strani, ubacio je oštro, po podu, ali je Ristovski izbacio loptu u korner

16' - Hodža je za sada najaktivniji igrač Rijeke, našao se u solidnoj situaciji, ali je Livaković intervenirao i lopta se od napadača Rijeke odbija u gol-aut

13' - GOOOL! Rijeka je imala veliku priliku za izjednačenje pa samo dvije minute kasnije primaju drugi pogodak! Petković je lijepo uposlio Oršića, a ovaj šalje projektil u mrežu Labrovića za 2:0!

11' - Sjajna prilika za Rijeku! Sjajno je gađao Hodža nakon jedne povratne lopte, ali još bolje brani Livaković!

9' - Ljubičić je krasno prošao po strani, ubacio je u sredinu, ali Labrović uz malu pomoć Pavlovića rješava ovu situaciju

7' - Petković se našao u dobroj situaciji, ali je sve završilo bez opasnosti

4' - Krasno je sada Petković prodao 'tunel', poslije je pucao Ivanušec, ali je prohujalo iznad gola

2' - GOOOOL! Tek smo počeli i evo vodstva Dinama! Strijelac je Josip Mišić koji je pucao, a lopta se od bloka odbija u mrežu Rijeke! Čini se da će se pogodak pisati kao autogol Smolčića

1' - Počeo je susret na Rujevici