SJAJNA IGRA / Osijek na krilima fantastičnog Belje slavio protiv Šibenika na Šubićevcu i produžio nevjerojatan niz pobjeda

Osijek je svladao Šibenik 2:0

13.11.2022.
17:25
Hrvoje Jelavic/PIXSELL

U susretu 17. kola SuperSport HNL-a Osijek je na gostovanju pobijedio Šibenik sa 2-0, a oba gola je postigao Drion Drena Beljo.

RIJEKA - DINAMO 2:7 /

Rijeka je presušila do korita: Modri im utrpali sedam komada na Rujevici i tako zaključili ovu godinu HNL-a

Osijek je ovom pobjedom produžio niz bez ligaškog poraza na Šubićevcu na čak 11 godina. Zadnji put poražen je u Šibeniku u ožujku 2011. sa 1-2.

Gosti su poveli u 36. minuti. Caktaš je primio loptu u kaznenom prostoru, odlično je proslijedio u peterac za Belju koji je glavom zabio za vodstvo Osijeka. Samo dvije minute kasnije Beljo je postigao još jedan pogodak. Ovoga puta gostujući napadač je pucao sa 20-tak metra pogodivši donji lijevi kutu za 2-0.

U 48. minuti vidjeli smo prvu prijetnju Šibenčana. Špeljak je pucao nakon asistencije Dolčeka, ali je pogodio lijevu vratnicu. Beljo je u 72. minuti i treći put loptu smjestio u mrežu, nakon asistencije Špoljarića, no pomoćni je sudac prethodno označio zaleđe.

U posljednjem susretu prije pauze zbog SP-a od 17.30 na Rujevici se sastaju Rijeka i Dinamo. Na ljestvici vodi Dinamo sa 38 bodova, Hajduk ima 35 i dvije utakmice više, dok je Osijek treći sa 30 bodova.

Šibenik je deveti sa 13 bodova, šest više od "fenjeraša" Gorice.