REAL M.-BARCELONA 2-0: / Ludnica na Santiago Bernabeu, Vinicius i Diaz bacili Katalonce na koljena za veliku smjenu na vrhu

Zidane je po prvi put kao trener Reala slavio protiv Barcelone

1.3.2020.
22:51

Nogometaši madridskog Reala vratili su se na vrh ljestvice španjolskog prvenstva 2-0 (0-0) pobjedom protiv svog najvećeg rivala Barcelone u susretu 26. kola igranom na njihovom Santiago Bernabeu.

MADRIĐANI IMALI NEOČEKIVANU PODRŠKU NA TRIBINAMA: /

Cristiano Ronaldo vratio se na svoj Santiago Bernabeu

U utakmici s malo prilika "kraljevski" klub poveo je golom 19-godišnjeg Brazilca ViniciusaJuniora u 71. minuti. Njega je na lijevom krilu proigrao Kroos, a mladi se Brazilac sjurio u kazneni prostor i iskosa s ruba peterca uputio jak udarac koji se od bloka Piquea odbio iza leđa Ter Stegena. Konačnih 2-0 postavio je MarianoDiaz iz protunapada u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Real je ovom pobjedom stigao do 56 bodova, jedan manje ima druga Barcelona.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić ušao je u igru za Real u 79. minuti, dok je dokapetan "vatrenih" IvanRakitić igrao za Barcelonu od 81. minute.

Real Madrid - Barcelona 2-0

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo, Casemiro, Valverde, Kroos, Isco, Vinicius, Benzema.

Barcelona: Ter Stegen, Semedo, Piqué, Umtiti, Alba, Busquets, De Jong, Arthur, Arturo Vidal, Messi, Griezmann.

Kraj

88' Ramos je tukao iz slobodnog udarca s oko 17 metara. lopta je završila u živom zidu.

84' Modrić je bio na rubu kaznenog prostora, tražio je prostor za šut, lopta je na koncu došla do Viniciusa, ali je tukao iz teške situacije. Ter Stegen je izbio.

83' Messi je ubacio iz prekida. Pique je bio u sjajnoj prilici, ali je loptu zahvatio tjemenom i poslao je na tribinu.

81' Ušli su Fati i Rakitić umjesto Artura i Griezmanna.

79' Modrić je ušao u mjesto Isca.

78' Benzema je progurao, Carvajal je probao petom, ali neprecizno.

75' Vinicius i Kroos opet su zakuhali u Barcinom 16-ercu, s druge strane Messi se našao dobroj prilici. No, rezultat se nije promijenio.

71' GOOL Toni Kroos je poslao loptu koju je Viniciusu. Tukao je Brazilac jpo golu, lopta je promijenila smjer i Marc-Andre ter Stegen je ostao nemoćan.

70' Tek što je ušao Braithwaite našao se u 100 postotnoj prilici. Sjurio se s desne strane prema vratima Reala, ali je Courtois skinuo njegov pokušaj.

69' Napadač Martin Braithwaite ušao je umjesto Vidala.

64' Nastavljaju se dobre minute Reala. Smjenjuju se napadi i pitanje je koliko će Barca izdržati. Ovaj put Vinicius je opet dobro povukao.

63' Gosti opasno žive. Benzema je tukao s pet metara iskosa iz voleja, lopta je otišla pored gola.

61' Pique je očistio s gol linije nakon što je Isco udarcem glavom poslao loptu prema vratima Barcelona.

56' Isco je tukao s ruba 16-erca, lopta je išla ispod grede, ali je Ter Stegen uspio obraniti. Sjajna reakcija njemačkog vratara.

54' Kod Reala fali mirnoće kada dođu u 16-erac Barcelone.

52' Vinicius je poslao povratnu loptu, ali Pique je presjekao.

51' U drugom poluvremenu Barca je nastavila držati loptu u svom posjedu dok Real vreba na njihovu pogrešku.

50' Zanimljiv podatak.

46' Utakmica se nastavila.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

41' Vinicius je povukao kontru, ali je poslao lošu povratnu loptu.

40' Barca je dodala gas u završnici prvog dijela. Real opasno visi.

39' Opet Courtois spašava Real. Busquets je sjajno pronašao Messija. Tukao je Argentinac prema vratima domaćina, ali je Belgijac opet obranio.

34' Griezmann je odigrao s kroz sredinu, Arthur se sjurio prema golu Reala, ali mu je Belgijac sjajnom reakcijom zaustavio pokušaj.

32' Prosvjedovali su sada navijači Reala jer su očekivali da će sudac nakon Albinog starta pokazati zvijezdi Barce put prema svlačionici.

21' Barca je uzvratila. Lopta je došla do Griezmanna, koji je bio sam na 11 metara, ali je tukao preko gola.

21' Real je sve opasniji. Marcelo se sjurio u kazneni prostor, no na koncu je poslao lošu povratnu loptu.

19' Alba i Carvajal malo su se 'zakačili' pa ih je sudac nagradio žutim kartonima.

15' Sada je i Kroos tukao s vrha 16-erca, ali dosta neprecizno.

14' Benzema je opasno zaprijetio, ali spasila se Barca. Real je puno opasniji.

12' Vinicius je prošao po lijevoj strani, ali je loše ubacio.

10' Vinicuis je zaradio žuti karton zbog rušenja Semeda.

9' Ronaldo s tribina gleda utakmicu. Više o tome .

6' Treći korner izveo je već Real. Benzema je tukao nakon ubačaja, ali je lopta završila preko gola.

3' Barca je okupirala vrata Reala. Messi i društvo drže loptu u svom posjedu dok Madriđani čekaju na pogrešku kako bi im dogovorili iz kontranapada.

1' Počela je utakmica.

20:40 - Real ne zna za pobjedu u zadnjih sedam utakmica s Barcom.

19.45 - Rakitić nije u sastavu Barcelone, a Modrić Reala. Svoju priliku čekat će s klupe.

19:29 - Skupljaju se i navijači.

19:20 - Igrači su stigli na stadion.