POTOP OSJEČANA U GRADSKOM VRTU: / Crveni karton, autogol i Andrijašević odveli Rijeku u finale s Dinamom

Nogometaši Rijeke izborili su plasman u finale hrvatskog Kupa nakon što su u uzvratnom susretu polufinala na stadionu Gradski vrt pobijedili Osijek 2-0 i tako potvrdili pobjedu 3-1 iz prve utakmice.

15.3.2017.
18:52
PIXELL

Rijeka je slavila golovima Mile Škorića (52-ag) i Franka Andrijaševića (58).

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 49. minuti kada je domaći veznjak Zoran Lesjak udario nogom Marka Vešovića. Sudac Duje Strukan odmah ga je isključio, a Vešović je dobio žuti karton zbog prekršaja. Tri minute kasnije gosti su poveli autogolom Mile Škorića. Andrijašević je ubacio loptu pred Osijekov gol. Škorić ju je pokušao izbiti ispred Gavranovića, no poslalo ju je u vlastitu mrežu. U 58. minuti među strijelce se upisao i Andrijašević kojem je to 12. ovosezonski pogodak.

Izazov za Osječane

Rijeka je u Osijek doputovala s dva gola prednosti, no Matjaž Kek nije želio ništa riskirati i na teren je poslao najjači sastav. S druge strane Zoran Zekić je imao dodatan motiv budući da u HNL-u još jedino Rijeku nije pobijedio.

POLUFINALE HRVATSKOG KUPA: Gotovo pet tisuća navijača pratilo bitku Osijeka i Rijeke

Međutim, bilo je jasno kako će lov na dva gola razlike protiv lidera prvenstva za Zekića i cijelu momčad biti veliki izazov. Osijek je ove sezone samo jednom pobijedio s više od dva pogotka razlike (Split), a četiri puta je slavio s dva gola razlike. Ostalih osam pobjeda bilo je izraženo minimalnom razlikom.

Zanimljivo, bila je to peta međusobna utakmica Rijeke i Osijeka ove sezone i peta pobjeda Rijeke.

Rijeka će u finalu igrati protiv zagrebačkog Dinama koji je u dvije polufinalne utakmice bio bolji od Splita. U prvom susretu 'modri' su slavili 6-0, a potom u uzvratu u Parku Mladeži odigrali 0-0.

Finale je na rasporedu 31. svibnja.

Dinamu će to biti 20. nastup u finalu, a do sada je slavio 14 puta, dok je Rijeka izborila peto finale, a do sada je tri puta osvojila Kup.

UŽIVO:

Osijek - Rijeka 0:2

Osijek: Malenica - Malenica - Matas, Škorić, Barać, Barišić - Mioč, Petrović, Lesjak - Knežević, Lopa - Ejupi.

Rijeka: Prskalo - Ristovski, Kulušić, Elez, Zuta - Bradarić, Mišić - Vešović, Andrijašević, Bezjak - Gavranović.

Kraj

88' Pokušavaju Osječani doći do počasnog gola, ali su Riječani dosta čvrtsi u namjeri da sačuvaju mrežu netaknutom.

79' Boban se sjurio lijevom stranom, bio je u dobroj prilici, tukao je, međutim lopta je prošla pokraj stative.

78' Boban je snažno opalio, ali je njegov udarac otišao iznad grede.

65' Na streljani je sada bio Malenica. Mišić odigrao za Andrijašević, ali on nije dobro pucao iz odlične prilike Potom je Ristovski ubacio, a Gorgonov udarac završio je na gredi.

57' GOOL Riječani koriste rupu koja je nastala isključenjem Lesjaka. Andrijašević je zabio za povećanje vodstva. Gorgon je povukao kontru i gurnuo za Andrijaševića, koji je ušao sam u kazneni prostor i zabio.

52' GOOL Andrijašević je prošao desnom stranom te je ubacio za Gavranovića, ispred nejga je htio očistiti Škorić ali je posalo loptu u vlastitu mrežu.

49' Lesjak je bespotrebno udario nogom Vešovića te zaradio crveni karton. Bila je to reakcija na prekrašaj koji je Vešović prethodno napravio. Nogometaš Rijeke dobio je pak žuti.

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

42' Mioč je primio loptu na vrhu 16-erca, opasno je tukao, lopta je otišla malo pokraj gola.

37' Barišić je ubacio za Kneževića, ali on nije dobro zahvatio loptu.

35' Bezjak je tukao izvan 16-erca iznad gola.

29' Lesjak je pobjegao Ristovskom, ubacio je u kazneni prostor, ali je Prskalo dobro reagirao.

27' Zaspala je obrana Rijeke, Barišić je tukao nakon ubačaja, ali njegov udarac iz neposredne blizine bio je preslab.

25' Franko Andrijašević zaradio je žuti karton.

23' Četiri prilika imala je Rijeka do sada.

21' Još jedna odlična akcija Rijeke krenula je s desne strane, na kraju je Bezjak primio loptu u dobroj poziciji, ali je tukao po sredini gola. Prelako za Malenicu.

16' Vešović je ubacio s lijeve strane, suaprnička obrana loše reagirala i Gavranović se našao u odličnoj poziciji, ali nije uspio gurnuti loptu u gol.

15' Rijeka je preselila igru u suparničku polovicu. Kulušić je opasno pucao, Malenica je odbio u korner.

9' Matas je dobio žuti zbog prekršaja s leđa. Na samom početku utakmice tenzije su visoke.

5' Mišić je ubacio iz prekida, a Elez je zatresao mrežu međutim pomoćni sudac svirao je zaleđe.

3' Mišić je tukao s 20-ak metara, ali se lopta se odbila od braniča Osijeka i završila kod Malenice.

2' Ejupi je putukao sa 16 metara, a lopta je otišla preko gola.