OSIJEK - DINAMO 2-1: / Osječani preokretom do pobjede, Modri u drugom dijelu igrali s igračem manje

Osijek iznenadio Dinamo u Gradskom vrtu u 31. kolu HNL-a

27.4.2019.
20:53
Dubravka Petric/PIXSELL

31. kolo HNL-a, Gradski vrt, Osijek

OSIJEK - DINAMO 2-1

Osijek: Malenica - Lončar, Škorić, Guti - Bočkaj, Žaper, Kleinheisler, Šorša - Pilj, Boban - Marić

Dinamo: Zagorac - Moharrami, Perić, Lešković, Musa - Šunjić - Atiemwen, Gojak, Kadzior, Šitum - Andrić

U derbi susretu 31. kola Prve HNL u Osijeku su nogometaši Osijeka pobijedili Dinama s 2-1 (1-1) i učvrstili se na trećem mjestu. Osječani su preokretom nanijeli tek drugi poraz prvaku u ovoj sezoni.

Dinamo je poveo iz prve svoje ozbiljnije akcije na utakmici, a strijelac je bio Mario Šitum nakon prodora Atiemwena. Osječani su poravnali u 36. minuti preko Brazilca Talysa, koji je ušao u igru samo četiri minute ranije.

OSIJEK - DINAMO 2-1: /

Osječani preokretom do pobjede, Modri u drugom dijelu igrali s igračem manje

U drugom dijelu su velike prilike za Dinamo propustili Atiemwen, Gojak i Andrić, da bi u 66. minuti Zagrepčani ostali s igračem manje jer je isključen Dino Perić. U 72. minuti Gojak je nespretno pokušao izbiti loptu koja je odsjela na gredi vlastitog gola, a tri minute kasnije Musa je igrao rukom za kazneni udarac. Najbolji strijelac lige Mirko Marić je bio precizan s "bijele točke" za svoj 15. gol u sezoni.

Osijek je treći s 53 boda, tri boda manje od Rijeke, ali i tri boda više od Hajduka. Pred 5000 gledatelja na stadionu Gradski vrt sudio je Pajač iz Zeline.

Strijelci: 0-1 Šitum (20), 1-1 Talys (36), 2-1 Marić (76pen)

Crveni karton: Perić (Din, 66)

REZULTATI 31. KOLA: Petak: Lokomotiva - Istra 1961 1-1 Subota: Gorica - Hajduk 3-0 Osijek - Dinamo 2-1 Nedjelja: Inter - Slaven (16.30) Rijeka - Rudeš (19)

90+5 - Gotova je utakmica

85' - Osijek je blizu pobjedi i "osveti" za poraz u Kupu od prije 4 dana od Dinama u Maksimiru.

76' - Marić je iz penala zabio za 2-1 Osijeka. Musa je igrao rukom i Dinamo je zbog toga bio kažnjen penalom za Osijek.

66' - Dinamo je ostao s igračem manje u ovom dvoboju. Drugi žuti zaradio je Perić.

61' - Evo šansa za Modre. Andrić je glavom pucao s metar od gola, Malenica je skinuo.

54' - Čvrsto se igra u nastavku utakmice, ali nema još prilika.

Počelo je drugo poluvrijeme

45+2' - Gotovo je prvo poluvrijeme

36' - GOOOL: Osijek je izjednačio protiv Dinama na 1-1. Pilj je ukrao jednu loptu, dao je Kleinheisleru koji je fantastično namjestio Šorši, a ovaj je ubacio Talysu čiji volej od grede ulazi u mrežu. Sjajna akcija Osječana.

31' - Veliki udarac za Dinu Skendera. Bočkaj je napustio teren zbog ozljede, hvata se sad za koljeno, ne izgleda ovo dobro. A tek se vratio u prvih 11.

20' - GOOOL: Dinamo je iz ničega zabio za 1-0. Šitum je strijelac. Atiemwen je išao na loptu, s par metara od gola isprobao udarac iz prve, no Malenica je bio na lopti pa ju je odmah i obranio. Ipak, lopta se odbila do Šituma koji zabija svoj drugi prvenstveni gol ove sezone.

17' - Dinamo se grčevito brani. Skinuli su modri sada loptu s gol-crte, zaprijetio im je Guti.

16' - Bočkaj je izveo slbodnjak, isprva je jako loše pogodio živi zid, stigao do odbijanca, a njegov drugi pokušaj iznudio je korner za domaći sastav.

3' - Kohorta danas slavi svoj 31. rođendan. Vjerojatno ćemo, stoga, u 31. minuti vidjeti neku koreografiju.

2' - Zaustavljen je sad Bočkaj na desnoj strani. Napad je za Osijek.

1' - Počela je utakmica.

Četiri dana nakon 2-0 pobjede Dinama u Zagrebu protiv Osijeka u polufinalu Hrvatskog kupa, ove momčadi opet će međusobno odmjeriti snage u sklopu 31. kola Prve HNL. U prvih 11 Osijeka našao se i Pero Bočkaj, kojemu će ovo biti prvi start od incidenta u kojem se automobilom zabio u benzinsku pumpu.

Što se tiče sastava Dinama, Nenad Bjelica ispremiješao je svojih udarnih 11 za ovu utakmicu, neke je igrače odlučio odmoriti pa tako Danija Olma i Brune Petkovića nema ni na klupi.