SALAH SPASIO LIVERPOOL U VELIKOM RASPLETU SKUPINE SMRTI: / Interovi Hrvati tuguju, Tottenham zabio Barci u završnici i bacio Talijane na koljena

Završeno je natjecanje u skupinama A,B,C i D te su poznate sve momčadi koje su se plasirale u drugi krug.

11.12.2018.
22:54
Screenshot

Nogometaši Liverpoola su s minimalnih 1-0 pobijedili Napoli, čime su prošlogodišnji finalisti izborili plasman u osminu finala Lige prvaka, a iz skupine C pridružio im se i PSG koji je sa 4-1 slavio na gostovanju kod Crvene zvezde, dok je Inter propustio pobijediti PSV u Milanu pa je Tottenham sa 1-1 na gostovanju kod Barcelone sačuvao drugo mjesto u skupini B.

Liverpool je u osminu finala prošao kao drugi, zahvaljujući golu MohamedaSalaha iz 34. minute. Momčad Juergena Kloppa je i nakon toga stvarala prilike, ali su vratar Napolija David Ospina i nepreciznost Liverpoolovih napadača držali Napoli u prilici za prolaz dalje.

ATMOSFERA NA MARAKANI ODUZIMA DAH: /

PSG je spreman za pobjedu u Beogradu, ali u ovakvoj kulisi to neće biti lako...

U samoj završnici dvoboja, kad je Klopp u igru poslao DejanaLovrena, Napoli je mogao do pogotka koji bi Talijane gurnuo u osminu finala, a izbacio Liverpool. Lopta je preletjela Lovrena, a Poljak Arkadiusz Milik iz neposredne blizine nije uspio pogoditi mrežu, jer mu je vratar domaćih Alisson ušao u šut i čudesnom obranom sačuvao mrežu.

PSG razbio Zvezdu

Na stadionu Rajka Mitića PSG je pokazao koliko je bolji od Crvene zvezde i pobjedom 4-1 osvojio prvo mjesto. Cavani (10), Neymar (40), Marquinhos (74) i Mbappe (90+2) bili su strijelci za Paražine, a jedini gol za domaću momčad postigao je Gobeljić (56).

Ništa manje dramatičan nije bio ni rasplet u skupini B u kojoj je Barcelona imala prvo mjesto, a za drugo su se borili Tottenham i Inter, s tim da je momčad iz Milana bila domaćin otpisanom PSV-u, a Spursi su gostovali u Barceloni.

Rakitić kapetan

IvanRakitić je poveo ispremješanu momčad Katalonaca u kapetanskoj ulozi u dvoboj protiv Tottenhama na Nou Campu. Hrvatski reprezentativac je odigrao jedno poluvrijeme, a onda je njegovu poziciju i kapetansku vrpcu preuzeo Sergio Busquets, koji je u 63. minuti predao LeuMessiju.

Za vodstvo Barcelone zaslužan je OusmaneDembele, koji je u 7. minuti solo prodorom slomio obranu Tottenhama i prevario Huga Llorisa. Taj je rezultat držao Inter u osmini finala, sve do 85. minute kad je Lucas na ubačaj Harryja Kanea izjednačio na 1-1, što je bio i konačan rezultat.

Interova noćna mora

Inter je pred svojim navijačima trebao pobjedu protiv otpisanog PSV-a, ali Nizozemci su igrali kao da su oni ti koji traže prolaz u osminu finala. Meksikanac Lozano je u 13. minuti pogodio za vodstvo PSV-a. U 73. minuti Icardi je na ubačaj Politana izjednačio, ali nakon izjednačujućeg pogotka Tottenhama, momčadi iz Milana za prolaz je bila potrebna pobjeda, do koje nisu uspjeli doći.

Ivan Perišić i MarceloBrozović bili su u početnoj postavi Intera te odigrali cijelu utakmicu, a Šime Vrsaljko ušao je u 83. minuti.

U skupini A Borussia je slavila sa 2-0 na gostovanju u Monacu. Oba pogotka za momčad iz Dortmunda postigao je Portugalac Guerreiro (15, 88). Kako je Club Brugge uspio ugrabiti bod protiv Atletica, madridska momčad je završila na drugom mjestu sa 13 bodova, koliko ih je sakupila i Borussia.

U skupini D uoči posljednjeg kola znalo se je da je Porto osigurao prvo, a Schalke drugo mjesto, a time i plasman u nokaut fazu Lige prvaka, dok je nastavak natjecanja u Europskoj ligi izborio Galatasaray, iako je u utorak na domaćem terenu izgubio od Porta sa 2-3.

Porto je vodio 2-0 i 3-1 golovima Felipea (17), Mousse Marege (42-pen) i Sérgia Oliveire (57), ali Galatasaray je mogao doći do izjednačenja. Eren Derdiyok u 65. minuti smanjuje na 2-3, a već u sljedećem napadu domaćini su izborili penal. Alžirac Sofiane Feghouli, koji je u prvom poluvremenu zabio s bijele točke (45+1), u 67. minuti nije realizirao penal, pogodio je gredu.

Ćorluka bez proljeća u Europi

Moskovskom Lokomotivu, za kojeg VedranĆorluka nije igrao zbog žutih kartona, trebala je pobjeda u gostima kod Schalkea. No, slavio je njemački klub sa 1-0 golom Alessandra Schoepfa (90+1).

U srijedu su na rasporedu utakmice posljednjeg kola u skupinama E, F, G i H. U skupini E Ajax dočekuje Bayern u borbi za prvo mjesto, a momčadi Nike Kovača dovoljan je bod. Dvoboj Benfice i AEK-a nema nikakvu rezultatsku važnost, jer su Portugalci osigurali mjesto u nokaut fazi Europske lige.

U skupini F vodeći Manchester City (10) je domaćin posljednjem Hoffenheimu (3), dok će Šahtar (5) u Kijevu pokušati pobijediti Lyon (7) i tako izboriti mjesto u osmini finala Lige prvaka.

U skupini G Real Madrid (12) je osigurao prvo mjesto, a na Santiago Bernabeuu gostuje moskovski CSKA (4) koji se bori za plasman u Europsku ligu, baš kao i Viktoria Plzen (4) koja dočekuje Romu (9).

U skupini H vodeći Juventus (12) gostuje kod otpisanih Young Boysa (1), dok je Valencia (5) domaćin Manchester Unitedu (10), kojem pobjeda uz remi u Bernu donosi prvo mjesto. Dvoboji u Plzenu i Madridu započinju u 18.55 sati, dok će preostali dvoboji započeti u 21 sat.

Monaco - Bor. Dortmund 0-2

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson - Milner, Henderson, Wijnaldum - Salah, Firmino, Mané

Napoli: Ospina; Maksimović, Albiol, Koulibaly, Mario Rui; Callejon, Allan, Hamsik, Fabian; Mertens, Insigne

Kraj

92' GOOL Mbappe se upisao u strijelce na Marakani.

92' Tek što je ušao Lovren je skoro koštao Redse.

85' Barcelona - Tottenham 1-1 Lucas je primio odličan pas i lagano poslao loptu u mrežu.

79' Redsi nižu priliku za prilikom, ali rezultat se ne mijenja.

74' GOOL Zvezda - PSG 1-3 Marquinhos je stavio točku na 'i'.

77' GOOL Inter - PSV 1-1 Mauro Icardi zabio je za ludnicu na San Siru. Sada su ispred Tottenhama.

56' GOOL Zvezda - PSG 1-2 Marko Gobeljić smanjio je zaostatak Zvezde.

51' Salah je bio u velikoj prilici, primio je loptu na desnoj strani, ali je njegov udarac odsjeo malo pokraj gola.

46' Utakmice su se nastavile.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

40' Zvezda - PSG 0-2 Neymar je lijepim udarcem našao put do mreže i povećao vodstvo Francuza.

34' GOOL Liverpool - Napoli 1-0 Salah je zabio lijepo za vodstvo Redsa.

22' Sadio Mane je poslao loptu u mrežu, ali je pogodak poništen zbog čistog zaleđa.

21' Liverpool dominira, kruže oko kaznenog prostora suparnika, no za sada nemaju rješenje.

15' Liverpool i Napoli još nisu uputili udarac u okvir gola.

14' GOOL Inter - PSV 0-1 Lozano je utrčao na centaršut i pogodio glavom lijevi dio gola.

10' GOOL Zvezda - PSG 0-1 Cavani je načeo Beograđane nakon asistencije Mbappea.

7' GOOL Barcelona - Tottenham 1-0. Dembele je zabio nakoj sjajne solo akcije.

5' Liveproolu treba minimalna pobjeda, a zabije li Napoli onda pobjeda od dva gola razlike.

1' Počele su utakmice.

20:55 - Na Anfieldu vlada ludnica.

20:04 - PSG je na Zvezdu poslao snažnu momčad.

20:01 - Perišić i Brozović igraju za Inter od prve minute.

19.59 - Lovren nije u početnih 11 Liverpoola.

19:53 - Barca je bez Messija, Piquea, Busquetsa, Albe, Ter Stegena i Sueraza, ali s Rakitićem.