DINAMO - FENERBAHČE 4-1: / Rapsodija Dinama na Maksimiru, Modri pregazili Turke za veličanstvenu pobjedu na startu Europske lige

Bjeličina momčad potpuno je dominirala cijelim susretom i zasluženo slavila protiv Turaka

20.9.2018.
19:23

U susretu 1. kola D skupine Europske lige nogometaši Dinama su u Zagrebu slavili protiv turskog Fenerbahčea s 4-1 (2-0). Pogotke su za Dinamo postigli Ivan Šunjić (16), Izet Hajrović (27, 57) i Dani Olmo (60), dok je strijelac za istanbulsku momčad bio Roman Neustadter (48).

Hrvatski prvak je na Maksimiru došao do jedne od najvećih europskih pobjeda, iskoristivši opuštenost turskog doprvaka koji protiv Dinama nije postavio najjači sastav. No, Dinamo je posve zaslužio veliku pobjedu jer je zagrebačka momčad igrala motivirano, poletno,atraktivno i efikasno. Startna pobjeda Dinama u Europskoj ligi budi nade da bi Zagrepčani nakon skoro 50 godina mogli dočekati europsko proljeće.

MAKSIMIR GORI: Osjetite dašak veličanstvene atmosfere s prve Dinamove europske utakmice

Dinamo je poveo u 16. minuti preko Ivana Šunjića nakon gužve u šesnaestercu turske momčadi. Gavranović je uputio povratnu loptu prema Šunjiću koji s desetak metara prizemnim udarcem pogađa sami donji desni kut. U 27. minuti Zagrepčani su došli do novog gola nakon lijepe akcije u kojoj je Gavranovič primio dugačak pas i petom ostavio loptu Hajroviću koji probija turskog vratara. U 34. minuti prva šanse za Fener, Koybasi je izveo dobar slobodan udarac s 20-tak metara, ali je Livaković bio oprezan i pravovremen. U 36. minuti veliku neopreznost turske obrane ne koristi Gavranović, a u 37. minuti nakon ubačaja s kuta Dilaver posve sam s pet metara udarcem glavom pogađa vratnicu.

Turci šokirali na početku drugog dijela

Tek što je počelo drugo poluvrijeme Turci su smanjili udarcem glavom Romana Neustadtera nakon udarca s kuta Topala. No, u 57. minuti nevjerojatna pogreška dvojice turskih braniča Koybasija i Topala, koji su se međusobno sudarili, a loptu im je ukrao Olmo i nesebično poslužio potpuno samog Hajrovića kome nije bilo teško pogoditi mrežu. Samo tri minute kasnije Dani Olmo je povećao na 4-1 nakon brze akcije po desnoj strani, a Španjočev šut iskosa s desetak metara vratar Tekin nije uspio obraniti.

U 62. minuti Šunjić je pogodio gredu, a isti igrač samo minutu kasnije ne uspijeva s tri metra pospremiti loptu u prazan gol u periodu igre u kojem su Turci bili posve šokirani Dinamovim trećim i četvrtim golom. U 80. minuti Gavranović je iz blizine pokušao dvaput, ali mu je oba pokušaja obranio Tekin. U 84. minuti Theophile je bio neoprezan, vraćao je loptu Livakoviću, a uposlio Slimanija čiji udarac bravurozno brani mladi Dinamov vratar.

U drugoj utakmici u Slovačkoj Spartak Trnava je pobijedio Anderlecht 1-0 golom Oraveca u 79. minuti. U 2. kolu 4. listopada Dinamo gostuje kod Anderlechta, dok Fenerbahče dočekuje Spartak.

KRAJ UTAKMICE!

90' Igrat će se još četiri minute sudačke nadoknade.

89' Pokušavaju igrači Fenerbahčea doći do pogotka, ali Dinamo je zatvorio prilaze svojim vratima i čeka se kraj utakmice.

86' Izašao je Mario Gavranović, čovjek koji je upisao dvije asistencije, a ušao Mario Budimir.

84' Velika greška Theophilea Catherinea, ali spasio je Livaković i nema novog pogotka.

81' Izlazi Izet Hajrović kod Dinama, na teren će povratnik Doumbia.

80' Velika prilika za Dinamo! Dva puta je pokušao Gavranović nakon gužve koja je nastala nakon kornera, ali nema pogotka!

80' Izašao je kod Turaka Potuk, a ušao Islam Slimani.

78' Opet pritišće Dinamo, blokiran je ubačaj Hajrovića, ali pritisak se nastavlja.

76' Ušao je Kadzior umjesto Oršića.

73' Turci su preuzeli posjed, ali on je pasivan i ne predstavlja problema za Dinamo.

70' Sve više gosti pokušavaju dugom loptama koje redovito odlaze van terena i ne predstavljaju opasnost za Modre.

68' Ne snalazi se Fenerbahče na terenu, Dinamo dominira u svim aspektima igre.

65' Dvije promjene kod Fenera, ulazi Alici umjesto Chahechouhea i Jailson umjesto Benzie.

62' Dinamovi igrači nanjušili su krv, sada se trese i greda nakon udarca Šunjića!

60' GOOOOOOL! Ma kako igra Dinamo! Zabio je Olmo za 4:1!

57' GOOOOOL! Veliku grešku obrane Turaka iskoristio je Olmo i poklonio Hajroviću pogodak za 3:1!

55' Smirila se malo situacija na terenu, pripremaju se prve promjene kod obje ekipe.

52' Chahechouhe je pokušao s dvadesetak metara, ali udarac odlazi preko gola.

50' Primljeni pogodak malo je poremetio Dinamo, Turci su živnuli i igraju aktivnije nego u prvom dijelu.

47' GOOOOOL! Zabio je Roman Neustädter za Fenerbahče!

46' Počeo je drugi dio na Maksimiru.

Poluvrijeme!

45' Igrat će se još dvije minute sudačkog dodatka.

44' Žuti karton za Izeta Hajrovića.

42' Potpuna dominacija Dinama u nastavku, gosti čekaju poluvrijeme.

39' Uspjela je obrana Turaka preseliti igru na sredinu terena i malo odahnuti, ali Fenerbahče zasad bez prijetnje po Dinamov gol iz igre.

37' U tijeku je prava mala opsada gola Fenera, stativa spašavala Turke!

35' Nova gužva pred vratima Tekina, zamalo je bilo i 3:0!

33' Sjajan udarac Koybasija iz slobodnog udarca brani Livaković impresivnom paradom.

31' Novi dobar centaršut Stojanovića, ali opet nema preciznosti nogometaša u sredini napada.

28' GOOOOOOL! Vodi Dinamo 2:0 nakon pogotka Hajrovića! Asistent je Gavranović - petom!

25' Malo se smirila igra, a to se vidi u tome što se posjed lopte iznivelirao i sada je 45:55.

22' Novu gužvu pred golom Tekina očistio je Reyes. Dinamo puno opasniji u dosadašnjem dijelu utakmice.

19' Dinamo nastavlja s pritiskom nakon postignutog pogotka.

17' GOOOOOOOOOL! Zabio je Šunjić, vodi Dinamo 1:0!

15' Dobar ubačaj Oršića iz slobodnog udarca čisti Reyes pred glavom Theophila Catherina.

13' Turci zasad dominiraju posjedom, omjer je 61:39 u njihovu korist.

11' Pokušao je Fenerbahče nakon ubačaja iz kornera, ali Dinamova obrana ostala je koncentrirana i otklonila opasnost.

9' Stojanović je probio desni bok, ali nije dobrom loptom uposlio Gavranovića i ništa od pogotka.

7' Pokušavaju Turci preuzeti inicijativu i razvuči Dinamovu obranu brzim promjenama strana.

5' Pokušaj je Mislav Oršič dobri udarcem s dvadesetak metara, ali on odlazi pored gola.

4' Obje ekipe rezervirano su otvorile susret, ispipavaju se protivničke obrane.

1' Počela je utakmica!