LUDNICA NA SANTIAGO BERNABEU: / Madriđani preokrenuli protiv PSG-a, Ronaldo i Marcelo bacili tribine u trans

Aktualni prvak Europe Real Madrid slavio je protiv PSG-a u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka.

14.2.2018.
22:19

U prvom susretu osmine finala Real je u Madridu pobijedio pariški PSG s 3-1 (1-1) i stekao veliku prednost pred uzvrat 6. ožujka na Parku prinčeva. Za Real su strijelci bili Cristiano Ronaldo (45-11, 83) i Marcelo (86), a za Parižane je strijelac bio Adrien Rabiot (33). Za Kraljevski klub je cijelu utakmicu odigrao Luka Modrić, dok je Mateo Kovačić ostao na klupi.

OVAKO JE MADRID DOČEKAO REALOVE NOGOMETAŠE: /

Kraljevski tretman za 'nabrijavanje' pred PSG

KOLIKO JE RONALDO DOBAR? /

Pa čovjek je zabio više golova u Ligi prvaka od 85% momčadi koje su se ondje natjecale!

Najiščekivaniji nogometni dvoboj ove godine između prvaka Europe i najskuplje europske momčadi donio je veliku pobjedu Reala, do koje je španjolski sastav došao u završnici dvoboja. U spektakularnoj utakmici trener Reala Zinedine Zidane je nadmudrio suparnika s klupe Parižana Unaija Emerya jer je Zidane u pravi trenutak mijenjao igrače i ubacio Marca Asensia, koji je s dvije asistencije u završnici donio pobjedu Realu.

Kazna PSG-a

Dvoboj je počeo opasnim udarcem Ronalda u 3. minuti koji je otišao pokraj gola,a u petoj minuti vratar Areola brani još opasniji udarac Kroosa. U 28. minuti najveća šansa Reala nakon što je Marcelo dugom loptom pronašao Ronalda, a ovaj u stopostotnoj šansi pogađa vratara Areolu u glavu. Tu propuštenu priliku Reala kažnjava PSG brzom kontrom u 33. minuti kada je Mbappe ubacio, Neymar ostavio povratnu loptu za Rabiota, a Francuz, poptuno sam na deset metara od gola, ne griješi.

U 37. minuti grešku obrane PSG-a Ronaldo opet ne koristi već sebično puca visoko iznad gola, au istoj minuti casemiro blokira opasan udarac Cavanija. U 44. minuti francuski vratar brani udarac Kroosa, a nakon kornera Lo Celso neoprezno ruši Nijemca i sudac Rocchi dosuđuje kazneni udarac. Ronaldo se s "bijele točke" iskupljuje za promašaje i izjednačava na 1-1, a sebi daruje jubilarni, 100. gol u Ligi prvaka.

Preokret Reala

Drugo poluvrijeme započelo je sjajnom obranom vratara Navasa koji je zaustavio šut Mbappea iz blizine, a potom se dobrih 20-tak minuta gotovo ništa nije događalo osim što je Neymar loptom uspio nokautirati suca Rocchia. U 76. minuti Dani Alves zamalo ne stiže ubaciti loptu u praznu mrežu nakon ubačaja Berchichea, a Real je u 83. minuti poveo.

Modrić je pokupio odbijenu loptu, dodao do Asensia čiji ubačaj vratar Areola odbija, ali ravno u Ronalda koji iz blizine udarcem koljenom pogađa mrežu. Samo tri minute kasnije Marcelo zabija za 3-1 nakon još jednog ubačaja Asensia, koji Brazilac uz pomoć Marquinosa, sprovodi u mrežu na oduševljenje stadiona. U sudačkoj nadoknadi Neymar ne uspijeva zabiti s deset metara pa Real u Pariz odlazi sa znatnom prednošću.

REAL MADRID - PSG 3-1

Pred 81.000 gledatelja na stadionu Bernabeu sudio je Talijan Rocchi.

Strijelci: 0-1 Rabiot (33), 1-1 Ronaldo (45pen), 2-1 Ronaldo (83), 3-1 Marcelo (86)

REAL MADRID: Keylor Navas - Nacho, Varane, Sergio Ramos, Marcelo - MODRIĆ, Casemiro (Vasquez, 79), Kroos - Isco (Asensio, 79)- Benzema (Bale, 68), Cristiano Ronaldo

PSG: Areola - Dani Alves, Kimpembe, Marquinhos, Berchiche - Verratti, Lo Celso (Draxler, 84), Rabiot - Mbappé, Cavani (Meunier, 66), Neymar

UŽIVO

Real Madrid - PSG 3:1

(Porto - Liverpool 0:5 (Mane 25', 53', 85', Salah 29', Firmino 70'))

Real Madrid: Keylor Navas; Nacho, Ramos, Varane, Marcelo; Casemiro, Kroos, Modrić, Isco; Benzema, Ronaldo. Zamjene: Casilla, Bale, Theo, Vazquez, Achraf, Asensio, Kovačić

PSG: Areola; Dani Alves, Marquinhos, Kimpembe, Yuri; Verratti, Lo Celso, Rabiot; Mbappe, Cavani, Neymar. Zamjene: Trapp, Di Maria, Thiago Silva, Diarra, Meunier, Pastore, Draxler

Kraj

86' GOOL Asensio je poslao loptu za Marcela, Brazilac je tukao je po golu, a lopta je promijenila smjer i ostavila Areolu nemoćnim.

83' GOOL Ronaldo je zabio za veliki preokret Reala.

76' Yuri je dobro ubacio, no nitko nije stigao do lopte.

73' Kimpembe je nakon kornera tukao po golu, ali mu je udarac blokiran.

67' Bale je ušao umjesto Benzeme.

66' Meunier je ušao umjesto Cavanija.

65' Ronaldo je tukao s 30 metara iz slobodnog udarca, lopta se od živog zida odbila u korner.

64' Rabiot je dobio žuti nakon što je srušio Modrića s leđa. Međutim, čini se da dodira nije bilo.

61' Dobru priliku imao je Real. Isco je opasno ubacio, a Areola je u zadnji tren zaustavio ispred Benzeme.

54' Ramos je blokirao udarac Rabiota te je spasio Real. Čini se da je pritom igrao rukom.

49' Neymar je odigrao za Mbappea, tukao je snažno Francuz po golu, ali Navas je bio na pravom mjestu.

48' Opet domaćini pritišću. Isco je opasno ubacio u kazneni prostor, ali Benzenama i Ronaldo nisu uspjeli doći do lopte.

46' Utakmica se nastavila.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

44' Penal za Real! Lo Celso je srušio Kroosa u kaznenom prostoru poptuno bespotrebno. Ronaldo je zabio gol. Bio mu je to 100. pogodak za Real u Ligi prvaka čime je postao prvi igrač s tom brojkom u dresu jednog kluba.

44' Benzema je zaprijetio ljevicom, Areola je obranio.

40' Zagužvalo se u kaznenom prostoru PSG-a, ali Madriđani nisu iskoristili pruženu priliku za izjednačenje.

38' Tukao je Cavani s 11 metara, Varane je u zadnji tren uspio uklizati i skrenuti loptu u korner.

37' Ronaldo je tukao iskosa s lijeve strane, lopta je otišla daleko od gola iako je bila izgledna šansa.

33' GOOL Adrien Rabiot je zabio za vodstvo gostiju.

32' Ramos je tukao glavom, Areola nije imao težak zadatak.

28' Real je imao veliku priliku. Marcelo je fantastično odigrao za Ronalda, Portugalac je sam krenuo prema Areoli, ali je lopta na kraju pogodila PSG-ova vratara u glavu.

26' Ronaldo je tukao iz slobodnog udarca s oko 20 metara preko gola.

19' Za sada nitko nije imao izrazitu priliku.

17' Mbappe i Neymar dobro su kombinirali, na kraju je tukao Brazilac, ali bez uspjeha.

15' Neymar je zaradio žuti zbog starta nad Benzemom.

13' Neymar je tražio Cavanija u kaznenom prostoru, ali Navas je prvi došao do lopte.

10' Marcelo je ostao ležati na travnjaku nakon jednog duela s Danijem Alvesom.

7' Neymar je dobro odirgao za Yurija, branič je tukao malo pokraj gola.

5' Marcelo i Benzema su lijepo kombinirali, ali je Marquinhos očistio. U nastavku je Kroos dobro tukao, Areola je izbio, a njegov suigrač je izbio u korner.

3' Ronaldo je tukao daleko od gola.

2' Real je krenuo žestoko. Tražili su kazneni udarac nakon što je Kroos srušen u kaznenom prostoru, ali sve je bilo čisto.

1' Počela je utakmica.

20:44 - Zanimljiv transparent na tribinama. Poznato je da je Nadal veliki navijač Reala.

20:40 - Na travnjaku su igrači ukupne vrijednosti preko milijardu eura.

20:19 - Igrači se zagrijavaju.

20:15 - Gomila navijača ispratila je domaćine do stadiona.

20:13 - PSG ima podršku od oko 4000 pristalica.

19:38 - DejanLovren je u početnom sastavu Liverpoola.

19:36 - Gareth Bale završio je na klupi. Priliku od prve minute dobio je Isco.