DINAMO - OSIJEK 2:1: / Nakon dramatične završnice ekipa Nenada Bjelice izborila je pobjedu i preuzela vrh HNL-a

Modri su rutinskom pobjedom osigurali vrh tablice i mir pred utakmicu protiv Young Boysa

17.8.2018.
21:50
PIXSELL

Nogometaši Dinama pobijedili su Osijek sa 2-1 (1-0) u prvoj utakmici 4. kola Prve HNL, koja je u petak odigrana na stadionu Maksimir, čime je momčad Nenada Bjelice preskočila Osječane i privremeno zasjela na vrh prvenstvene ljestvice.

Strijelci za Dinamovu pobjedu bili su Francuz Teophile-Catherine u 22. minuti i Mislav Oršić u 86. minuti.

Dinamo je sa 10 bodova iz četiri utakmice zasjeo na vrh ljestvice, ispred Osijeka koji ima devet bodova. Treća Rijeka i četvrta Lokomotiva imaju po sedam bodova i utakmicu manje. Na začelju su tri momčadi sa po jednim bodom, Rudeš, Gorica i Istra 1961.

Većim dijelom dvoboja aktualni hrvatski prvak imao je inicijaticu i loptu u nogama, što je rezultiralo s nekoliko opasnih situacija u prvom poluvremenu, ali je osječki vratar Malenica spriječio sve pokušaje domaće momčadi da dođe do izraženije prednosti. Iako nisu bili u zatvorenoj formaciji i došli su se nadigravati s Dinamom, izabranici Zorana Zekića nisu uspijevali opasnije ugroziti Dominika Livakovića.

Lopa priuštio dramu

Ono što nisu uspjeli napraviti iz igre, domaći nogometaši uspjeli su iz prekida. Pogodak za vodstvo, svoj prvi u Dinamovom dresu, postigao je francuski stoper Kevin Teophile-Catherine u 22. minuti, kad je bio najviši u skoku i glavom sa desetak metara pogodio lijevi donji kut osječkih vrata, nakon ubačaja iz kuta koji je izveo Poljak Damian Kadzior. Osječani su zaprijetili izjednačenjem u 70. minuti, kad je s lijeve strane lukavo slobodni udarac izveo Robert Mudražija, a Livaković jedva nogama zaustavio njegov pokušaj.

I dok su Osječani pokušavali doći do izjednačujućeg pogotka, mreža se zatresla na suprotnoj strani. Mislav Oršić sve je napravio sam. Probio se do 20-ak metara od gola, gdje mu nitko od Osječana nije čvrsto ušao u blok. Preciznim i snažnim udarcem uz desnu vratnicu Oršić je svladao Malenicu za 2-0.

U završnici dvoboja Ukrajinac Dmitro Lopa izveo je slobodan udarac s lijeve strane. Njegov ubačaj okrznuo je Dinamov napadač Bruno Petković, a lopta je završila u lijevom donjem kutu Dinamovih vrata. Osječanima nije ostalo dovoljno vremena za izjednačujući pogodak. Dvoboj na stadionu Maksimir pratilo je oko 8.000 gledatelja, a sudio je Ivan Bebek iz Rijeke.

DINAMO - OSIJEK 1-0

DINAMO: Livaković - Moharrami, Theophile C., Dilaver, Leovac - Ademi, Šunjić - Kadzior, Olmo, Hajrović - Gavranović

OSIJEK: Malenica - Lončar, Tomelin, Škorić, Mioč - Hajradinović - Šorša, Mudražija, Marić, Boban - Henty

KRAJ UTAKMICE!

90' GOOOOOL! Strijelac za Osijek je Lopa!

86' GOOOOOL! Nakon lijepe solo akcije zabio je Oršić!

84' Pokušali su igrači Dinama nakon kornera kombiniranjem u kaznenom prostoru, ali sigurna obrana Osijeka.

80' Podigao se tempo utakmice, traži Osijek izjednačenje.

76' Probio je desni bok Osijeka Oršić, ali nije imao suigrača u sredini.

74' Opet je nakon kornera prijetio Theophile Catherine, ali ovaj puta brani Malenica.

70' Pokušao je Lopa iz slobodnog udarca i zamalo iznenadio Livakovića

67' Ubacio je Gojak opasnu loptu u kazneni prostor, u zadnji čas je očistio Škorić ispred Gavranovića.

64' Kod Dinama ulazi Oršić, a izlazi Hajrović.

61' Dvije zamjene u Osijeku, probat će Zekić pojačati napad. Izlaze Boban i Mioč, ulaze Bočkaj i Lopa.

56' Henty je ostao na travnjaku, ali čini se da će ipak biti sve u redu.

53' Ademi je iznudio slobodnjak iz vrlo dobre pozicije, na 20-ak metara od gola, a Hajrović je pogodio živi zid.

49' Utakmicu s tribina gleda oko 8 tisuća gledatelja.

46' Amer Gojak, koji se ipak oporavio od udarca u koljeno, zamijenio je Danija Olma.

46' Počelo je drugo poluvrijeme!

45' Poluvrijeme na Maksimiru.

42' Osijek pritišće, njihov pokušaj centaršutom očistio je Moharrami.

39' Izigrao je Osijek obranu Dinama, ali ništa od akcije zbog zaleđa Hentyja.

36' Prvi pokušaj Osijeka, pokušao je Marić, ali ništa od pogotka.

32' Prekršajem je zaustavljen Mudražija, još se čeka prvi pokušaj Osijeka prema golu Dinama.

29' Kadzior je stvorio još jednu priliku za Dinamo, ali ipak nema povećanja vodstva.

25' Osječani su još u šoku od pogotka, Dinamo polako preuzima inicijativu na terenu.

21' GOOOOOL! Strijelac je Theophile Catherine nakon kornera!

19' Centaršut Moharramija nije pronašao nikog od suigrača u kaznenom prostoru Osijeka.

15' U sjajnoj prilici našao se Gavranović, ali spriječilo ga je zaleđe.

13' Igra se izjednačeno, ali Dinamo više prijeti, ponajviše preko Kadziora koji izgleda raspoloženo.

10' Pokušali su igrači Dinama dugom loptom, obrana Osijeka sigurna.

7' Velika prilika za Dinamo, Ademi je izmiješao obranu Osječana, Kadzior pucao po golu, ali ipak ništa od gola.

6' Oštro igraju igrači Osijeka, nekoliko prekršaja na Dinamovim igračima izazvalo je bunu Dinamove klupe.

3' Hajrović je sjajno prošao prema kaznenom prostoru Osijeka i pokušao centaršutom, ali nema pogotka.

1' Počela je utakmica!