Osijek i Hajduk kaotičnim remijem na Gradskom vrtu pogurali Dinamo prema naslovu

Utakmicu pratite u tekstualnom prijenosu na portalu RTL.hr od 19.30

3.4.2022.
20:25
Pixsell

U derbiju 29. kola Prve HNL Osijek i Hajduk su pred 8.500 gledatelja na stadionu Gradski vrt odigrali bez golova, a ovim rezultatom najviše mogu biti  zadovoljni u Dinamu nakon što su povećali bodovnu prednost pred najvećim konkurentima.

Bila je to zanimljiva utakmica, posebno prvo poluvrijeme, u kojoj smo vidjeli sve, osim golova. Osijek je bio bolji, domaćin je imao i jedanaesterac, no mreže su večeras u Gradskom vrtu mirovale.

Počelo je sjajnom prilikom Osijeka u trećoj minuti. Idealno je centrirao Čerbenko s lijevog krila, loptu je na drugoj vratnici dočekao Mierez, odmah je pucao, no Kalinić je bio spreman. Pet minuta kasnije zaprijetio je Kleinheislera s ruba  kaznenog prostora, no Kalinić je odbio loptu u korner.

Sudac Jović dva puta kardinalno pogriješio, VAR ga ispravio

Samo minutu kasnije uslijedila je još jedna dobra prilika za Osijek. Lovrić je ubacio iz kornera, a Kleinheisler pucao glavom sa 7-8 metara. No, nije bio precizan. Prvo uzbuđenje pred domaćim vratima vidjeli smo u 18. minuti, Krovinović je pao u duelu sa Žaperom, a sudac Jović pokazao na bijelu točku. Međutim, nakon asistencije VAR-a promijenio je odluku.

VAR je bio u glavnoj ulozi i u 30. minuti. Jović je prvo pokazao Lovriću drugi žuti karton zbog simuliranja u kaznenom prostoru poslavši ga u svlačionicu. No, VAR se opet uključio, Jović je otišao provjeriti situaciju i još jednom promijenio odluku. Prvo je poništio Lovriću drugi žuti, a potom pokazao na bijelu točku za Osijek. Caktaš je preuzeo odgovornost, pucao, ali i prebacio cijeli gol.

Uspavanka u nastavku

Prvo uzbuđenje u nastavku vidjeli smo u 55. minuti, no Caktaš je s ruba kaznenog prostora još jednom pucao preko suparničkog gola. U 61. minuti je pucao Livaja, lopta se odbila od osječkog bloka do Krovinovića, ali niti on nije bio precizan.

Osijek je bio blizu vodstva i u 69. minuti nakon što je Lovrić ubacio, Kaliniću je lopta ispala, no Mierez to nije uspio iskoristiti.

Možda i najbolju priliku u drugom dijelu Hajduk je imao u 84. minuti. Biuk je probio po krilu, te ubacio do Livaje koji je pridužio do Melnjaka, no ovaj je loše pucao s ruba kaznenog prostora.

Standings provided by SofaScore LiveScore

UŽIVO:

HAJDUK: L. Kalinić, Mikanović, Elez, Ferro, Melnjak, Fossati, Grgić, Krovinović, Sahiti, Livaja, N. Kalinić.

OSIJEK: Ivušić, Grgić, Lončar, Bralić, Cheberko, Žaper, Nejašmić, Kleinheisler, Caktaš, Lovrić, Mierez

90' Dugu loptu Eleza, Livaja spušta za Grgića koji puca u okvir, ali nedovoljno jako da bi iznenadio Ivušića

85' Solidna prilika i na drugoj strani. Brzom kombinacijom u sredini Osijek otvara prostor Boharu no ni on nije precizan s 12 metara

84' Biuk je prošao po lijevoj strani, nalazi Livaju, a ovaj ostavlja povratnu za Melnjaka koji slabijom desnom nogom puca preko vrata

79' Zamjene su malo razvodnile utakmicu pa sad već neko vrijeme nismo vidjeli ni jednu ozbiljniju priliku. Hajduk je malo primirio Slavonce, a sam ne uspjeva stvoriti neku šansu

72' Izlaze Ferro i Nikola Kalinić, a ulaze Biuk i Katić

71'  Kod Osijeka Kleinheislera i Caktaša mijenjaju Fiolić i Bohar

69' Opasno je ubacio opasnu loptu, a Mierez ne uspijeva odbijenu loptu ugurati u vrata. Kalinić opet sjajan

66' Primirila se utakmica. Osijek drži sredinu terena i dominira u skoku, a Hajduk pokušava dugim loptama naći Livaju i Kalinića

60' U posljednjih pet minuta vidjeli smo puno žestokih duela ali bez pravih šansi sve dok Livaja nije došao do jedne lopte na vrhu kaznenog prostora. Pucao je, ali Bralić još jednom blokirao

55' Caktaš lijevom nogom lijepo puca s 25 metara, ali malo preko gola. Odmah nakon toga Caktaš zbog udaranja Mikanovića dlanom po licu dobiva žuti karton

52' Dva kornera Lovrića u nizu su prošla bez učinka.

50' Prvi udarac u dugom dijelu. Mikanović je našao malo prostora, ali njegov udarac završava daleko od Ivušićevog gola

46' Počinje drugi dio posjedom Hajduka

45'+6 Požutio je i Livaja. Desetka Hajduka igrala je rukom u kaznenom prostoru Osijeka, a Jović ga nagradio kartonom.

45'+4 Livaja ostao jedan na jedan s Bralićem. Pucao je najbolji igrač Bilih, ali Bralić blokira

45' Osam minuta sudačke nadoknade. Podsjetimo dvije su intervencije VAR-a bile te duga pauza zbog problema opreme suca Jovića

42' Opet je Jović u centru pozornosti. Pokvarila mu se oprema te sad je stanka na terenu dok se ne otkloni taj tehnički problem

38' Sada dosta kaotičnih nekoliko minuta. Puno pogrešnih dodavanja s obje strane

32' Poništio je Jović i ovu odluku i pokazao na bijelu točku. Caktaš promašio cijela vrata iz penala

30' Lovrić se sjurio u kazneni prostor Hajduka, prevario Ferra i pao. Jović mu dao drugi žuti karton. Dojam je da je tu ipak bilo kontakta. Opet se uključio VAR

27' Lovrić iz daljine puca, Elez odbija u korner

26' Solidna situacija za Osijek. Lovrić i Caktaš kombiniraju, a Kleinheisler puca visoko preko vrata

20' Jović nakon VAR provjere poništava svoju odluku.

18' Diskutabilna situacija u kaznenom prostoru Osijeka. Krovinović i Žaper su bili u duelu nakon kojeg veznjak Hajduka pada. Jović pokazuje na bijelu točku, a sad čekamo VAR

16' Evo napokon i Hajduka. Sahti je lijepim driblingom prošao Grgića, ali njegov udarac zapinje u gužvi

11' Otvaranje definitivno pripalo Osijeku koji je stvorio tri lijepe prilike. Hajduk još uvijek ništa

9' Lovrić izveo korner, a Osijekov Mađar iz blizine puca preko vrata

8' Nova lijepa prilika za Osijek. Mierez se odhrvao nasrtajima Hajdukovih stopera, vratio povratnu loptu Kleinheisleru no još jednom dobrom obranom Kalinić spašava svoju mrežu

5' Korner za Osijek kojeg izvodi Caktaš, ali Ferro čisti, a Sahiti bježi u kontru. Ruši ga grubo Lovrić i dobiva žuti karton

3' Ubačaj s lijeve strane napada Osijeka preletio je cijelu obranu Hajduka i pao na nogu Miereza, ali Kalinić sjajno brani udarac s 4 metra

0' Osijek prvi kreće s centra. Domaćini su rasprodali sve karte koje su pustili u prodaju tako da je popunjeno 50 posto stadiona.

Hrvatska nogometna liga ušla je u svoju završnu fazu, a derbi 29. kola će danas u 19.30 minuta odigrati Osijek i Hajduk na Gradskom vrtu. Osijek trenutno drži drugu poziciju s 57 bodova koliko ima i prvoplasirani Dinamo s tim da slavonski klub ima utakmicu više. Splićani su pak na četvrtom mjestu s 52 boda i utakmicom manje od Osijeka te dvije manje od trećeplasirane Rijeke.

Ovo će biti četvrta ovosezonska utakmica Osijeka i Hajduka, a u dosadašnja tri ogleda Osijek ima pobjedu s Poljuda te dva neodlučena rezultata. Sudeći po dosadašnjim susretima ove dvije ekipe možemo očekivati čvrstu utakmicu punu ritma u kojoj neće biti previše prilika, a ni golova.

Dambaruskas: 'Sposobni smo uzeti tri boda'

"Od studenog igramo najvažnije utakmice. Ne mogu reći da ova utakmica nije važna, ali bit će i iduća, pa ona sljedeća. Kada se boriš za nešto svaka utakmica ima značaj. Imamo dobru atmosferu. Trenirali smo naporno tijekom ove stanke. Čekaju nas video-analize, sutra trening. U nedjelju moramo izaći teren i odigrati kako treba. Siguran sam da smo sposobni uzeti tri boda', rekao je Valdas Dambrauskas, trener Hajduka u najavi ovog dvoboja pa onda otkrio na koga sve može računati od igrača.

Gorica nastavila niz bez poraza pod Samirom Toplakom i produbila krizu Šibenika

"Situacija je relativno ok. Lovrencsicsa nema zbog žutih kartona. Ljubičić je tek danas odradio prvi trening i ne ide na put. Ostali su većinom ok. Stefan Simić se vratio treninzima. Sahiti je ok, ide na put. Samo Ljubičić i Lovrencsics ostaju u Splitu", otkrio je strateg splitskih Bilih.

Bjelica: 'Na nama je pritisak od prvog dana otkad sam ja došao'

Za derbi je spreman i strateg Osijeka, Nenad Bjelica koji je tijekom reprezentativne stanke ostao bez kapetana Mile Škorića koji se ozlijedio u utakmici protiv Bugarska.

"Od utorka pripremamo ovu utakmicu. Spremni smo. Nažalost, Škorić nam se iz reprezentacije vratio ozlijeđen. Imam još nekoliko igrača koji nisu na 100 posto poput Bartoleca, Mancea, Brleka... Oni će se vratiti do Slavena, a Škorića neće biti najmanje dvije utakmice", komentirao je Osijekov trener Nenad Bjelica i odgovorio na pitanje tko je pod većim pritiskom Hajduk ili Osijek.

"Ne znam na kojem je veći pritisak. Na nama je pritisak od prvog dana otkad sam ja došao i imat ćemo ga do zadnjeg dana. Naravno da pobjeda u derbiju puno donosi. Pritisak postoji medija, navijača, mi ga pokušavamo skinuti. Pripremamo se za utakmicu kao za svaku drugu. Ne dajemo veći značaj ovoj utakmici nego protiv na primjer Dragovoljca", zaključio je strateg osječkih Bijelih.

Uvertira u ovaj dvoboj bit će utakmica Dinama i Hrvatskog dragovoljca te će dosta toga biti jasnije u borbi za naslov nakon ogleda Osijeka i Hajduka.

Utakmicu pratite u tekstualnom prijenosu na portalu RTL.hr od 19.30.