Hrvatski kup /

Epska bitka na Rujevici završila pobjedom Rijeke! Gledat ćemo Jadranski derbi u finalu Kupa

Rijeka i Osijek dvobojem na Rujevici u srijedu u 18 sati tražit će drugog finalistu Kupa

9.3.2022.
19:33
pixell.hr

UŽIVO:

Rijeka - Osijek 3:2

Rijeka: Labrović - Velkovski, Krešić, Čestić - Vukčević, Pavičić, Čerin, Selahi, Bušnja - Vučkić - Drmić

Osijek: Ivušić - Lončar, Škorić, Cheberko - Grgić, Fiolić, Žaper, Kleinheisler, Leovac - Caktaš - Mierez

120' Lovrić s 25 metara iz slobodnjaka proteže Labrovića no Osijek ostaje bez gola. Odmah potom Lovrić puca direktno iz kornera no odlazi malo pored vratnice

117' Goooool! Merkulov zabija za veliko vodstvo Rijeke! Mihael Merkulov se najbolje snašao nakon konfuzne reakcije obrane gostiju i sa 10 metara zabija za treće vodstvo Rijeke na susretu

110' Ozbiljno se zaoštrila utakmica. U drugom produžetku nema pogodaka, ali se zato Riječani i Osječani bespoštedno udaraju. Strukan je u pet minuta podijelio čak tri žuta kartona

103' Nova velika prilika za Rijeku. Velkoski se najbolje snašao u kaznenom prostoru i izbio pred Ivušića no vratar Osijeka brani. Gledamo nevjerojatnu utakmicu na Rujevici!

101' Velika šansa za Osijek. Brza kontra Osijeka stigla je do Fućka koji iz sjajne pozicije pogađa Labrovića u nogu

99' Nakon uspavanke u prvom produžetku nakon jednog centaršuta lopta stiže do Abassa, a on s 5 metara prebacuje Ivušića i cijela vrata.

91' Počinje prvi produžetak! Bjelica opet iznenadio. Izvadio je strijelca Mancea svega desetak minuta nakon što je ušao u igru

90+5' Dvoboj Rijeke i Osijeka ide u produžetak. Riječani su dva puta vodili, a Osijek se preko Caktaša i Mancea uspjevali vratiti

90+3' Džoker s klupe Antonio Mance poravnava rezultat. Mierez je dugu loptu prenio glavom, a Mance bježi obrani i lijevom nogom pogađa suprotni kut. Trebalo mu je samo sedam minuta za pogodak

90' Kakva šansa Rijeke! Riječani su pobjegli u kontru, Drmić zaljuljao obranu pa gurnuo Liberu no njegov udarac blokira Lončar. Igrat će se 5 minuta nadoknade

83' Bjelica vuće posljednji adut iz rukava. Ulazi Antonio Mance, a kartonirani Kleinheisler izlazi van. Mance je od povratka u Osijek donio čak 6 bodova svojim golovima

80' Nakon Škorićevog izlaska zbog ozljede Osijekova se obrana opako ljulja. Nakon Pavičićevog prodora Murić je s ruba kaznenog prostora pogodio desetak centimetara od vratnice. Bjelicina momčad je ovog puta imala sreće

76' Goool! Robert Murić je prekrasnom loptom prepolovio obranu Osijeka, a nakon što je odbio prvi udarac Ivušić je bio nemoćan nakon što se lopta Drmiću odbila točno na nogu

70' Izlaze Caktaš i Fiolić, a ulaze Fućak i Lovrić. Po dobrom starom običaju klupa Osijeka je dobila žuti karton. Ovog puta nije u pitanju Nino Bule, već Nenad Bjelica

68' Opet su se zakačili Kleinheisler i Selahi. Mađar je nezgodno startao na Selahija, a ovaj burno reagirao. Bilo je naguravanja i to ne prvi put na ovom dvoboju. Sudac Strukan više nije imao strpljenja za prgavi dvojac pa ih je nagradio žutim kartonima

66' Osijek opasno živi. Ivušić prvo brani sjajan udarac Murića iz slobodnjaka, a odmah potom kroti i šut Selahija s nekih 10 metara

63' Rijeka je opasna iz prekida. Čerin opet nalazi prijateljsku glavu u kaznenom prostoru no Krešiću je ovog puta lopta ipak bila previsoka

60' Princ Ampem zavrnuo je s lijeve strane oštar centaršut koji dodiruje glavu Fiolića i gotovo vara osječkog vratara. Ipak Ivušić spašava svoju momčad

54' Dvostruka zamjena Rijeke. Izvukao je Tomić, Čestića i Bušnju, a ulaze Lepinjica i Ampem

47' Dobar ulazak Osijeka u drugi dio. Caktaš se opet našao u prilici, no Labrović brani

45+1' Završilo je prvo poluvrijeme. Nakon početnog vodstva Rijeke, Osijek se pribrao i u završnici uspio doći do izjednačenja

42' Mijoooo Caktaaaaš! Ni iz čega Osijek dolazi do izjednačenja. Slavonci su osvojili jednu loptu na 25 metara od riječkog gola, a Leovac šalje oštru loptu u kazneni prostor gdje Mijo Caktaš, sam kao duh, natrčava na nju i zakucava pod gredu

37' Utakmica obiluje nervozom. Sad je Drmić laktom pogodio Škorića u glavu. Sudac Strukan pokazao Drmiću žuti karton

30' Nakon nekoliko propalih izglednih situacija s obje strane Drmić ozbiljno prijeti Ivušiću udarcem s dvadesetak metara no vratar Osijeka je siguran.

22' Evo Osijeka u napadu. Brzom polukontrom izlaze Slavonci, a Kleinheisler finom loptom pronalazi Miereza. Argentinac gura kroz noge svome čuvaru no Labrović brani njegov udarac

19' Gooool! Čerin je izveo jedan prekid s desne strane, a Rijekin dvometraš Anton Krešić puca glavom sa 6 metara. Ivušić je nemoćan, a lopta od vratnice ulazi u mrežu. Prvi je to gol Rijeke ove sezone u dvobojima protiv Osijeka

14' Još jedan žestok duel. Ovog puta Osijekov Mađar se našao u skoku s Čestićem nakon čega je Kleinheisler ostao ležati

11' Malo je zaiskrilo na terenu. Naguravali su se Selahi i Kleinheisler no prošlo je bez kazni

11' Rijeka je povukla polukontru no Drmićev udarac je završio u bloku. Borbeni napadač je nakon toga klizećim startom uzeo loptu, a Žaper je ostao na tlu. Riječani nisu izbacili loptu vani no sudac Strukan prekida utakmicu.

9' Evo prvog udarca Rijeke. Lindon Selahi je s 25 metara okušao udarac no otišlo je to pokraj gola

5' Nakon početnog ispitivanja snaga, prva naznaka opasnosti na ovom dvoboju. Nakon duge lopte iz osječkog veznog reda Mierez bježi Krešiću no ne zahvaća dobro loptu iz poluvoleja te propada prilika da Slavonci dođu u prednost

0' Počeo je dvoboj na Rujevici. Osijek ima prvu loptu

Rijeka i Osijek u srijedu na Rujevici u 18 sati igraju polufinalni ogled SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa. Pobjednika tog dvoboja u finalu čeka splitski Hajduk koji je prošlog tjedna s 2:1 na Poljudu pobijedio Goricu.

Momčad Nenada Bjelice je u vrlo dobrom nizu te na Rujevicu dolazi nastaviti seriju od pet utakmica bez poraza. Osijek je posljednji poraz doživio krajem siječnja protiv Slaven Belupa, a od tada imaju četiri pobjede i remi protiv Lokomotive u posljednjem kolu prvenstva.

Rijeka je nakon slabijeg ulaska u drugi dio prvenstva znatno popravila formu te bilježi tri pobjede u nizu u kojima je ukupno zabila čak deset pogodaka. Nakon što su u prva tri kola druge polusezone poraženi od Dinama i Osijeka vjetar u leđa riječkim ambicijama je dala pobjeda na Poljudu protiv Hajduka.

Osijek uspješniji ove sezone u međusobnim ogledima

Obje momčadi u utakmicu ulaze u dobroj formi te možemo reći da ćemo na Rujevici gledati dvoboj najbolje obrane i ponajboljeg napada u Hrvatskoj, a bliži pobjedi će biti onaj koji uspije nametnuti svoju filozofiju i ritam igre.

Hajduk na krilima neočekivanog junaka srušio Goricu za finale Kupa

U tri ovosezonska ogleda Osijeka i Rijeke, Slavonci su bili uspješniji te su uz remi upisali i dvije minimalne pobjede. Posljednjem ogledu Tomićeve i Bjelicine ekipe  presudio je autogol Rijekinog stopera Save Čestića u 85. minuti, a i ovog puta očekujemo izjednačenu i napetu utakmicu između trenutno drugoplasirane i trećeplasirane momčadi prvenstva.

Finale Kupa se igra 26. svibnja u Splitu na Poljudu.