LIGA PRVAKA / Dinamo hrabro pao u Milanu, presudni bili promašaji iz prvog dijela

Na ljestvici vodi Milan sa četiri boda, Dinamo ima tri, Salzburg bod, a Chelsea je na nuli

14.9.2022.
8:51
Grafika RTL.hr

U susretu 2. kola E skupine nogometne Lige prvaka Dinamo je na stadionu San Siro izgubio od Milana sa 1-3.

Strijelci za Milan bili su Olivier Giroud (45-11m), Alexis Saelemaekers (47) i Tommaso Pobega (77), dok je pogodak za "Modre" postigao Mislav Oršić (56).

Nakon što su na otvaranju natjecanja u skupini B iznenađujuće pobijedili Chelsea sa 1-0, nogometaši zagrebačkog Dinama su u svom drugom nastupu doživjeli poraz na gostovanju u Milanu.

Domaćin je dominirao od prve minute utakmice, međutim domaćin sve do same završnice prvog dijela nije stvorio niti jednu ozbiljniju priliku. Nažalost, u posljednjim trenucima poluvremena Josip Šutalo je zakasnio na jednu loptu oborivši Rafaela Leaoa, što je Španjolac Jesus Gil Manzano okarakterizirao kao prekršaj. VAR provjera je trajala kratko, a Olivier Giroud je bio siguran s bijele točke.

Domaćin je na 2-0 povisio u prvom napadu drugog poluvremena. Leao je prošao po lijevoj strani, ubacio je u sredinu do Saelemaekers koji je glavom zabio za 2-0. Dinamo se vratio u život u 56. minuti još jednim europskim golom Mislava Oršića nakon sjajne akcije s Brunom Petkovićem. Bio je to Oršićev četvrti gol u četvrtom susretu u nizu, te osmi u posljednjih osam susreta u svim natjecanjima.

BOYSI U ELEMENTU /

VIDEO Bengalke i pjesma na tribinama San Sira: Oršić zapalio maštu i srca navijačima Dinama krasnim golom

Nažalost, "Modre" nade u novo čudo su utihnule u 77. minuti kada je Pobega na asistenciju Thea Hernandeza zabio za 3-1.

U drugom susretu iz ove skupine u 21.00 sati se sastaju Chelsea i RB Salzburg

Na ljestvici vodi Milan sa četiri boda, Dinamo ima tri, Salzburg bod, a Chelsea je na nuli. Međutim, austrijski i engleski sastav imaju utakmicu manje.

Idući nastup u "Champions League" Dinamo ima 5. listopada kad će gostovati kod RB Salzburga, dok se u drugom susretu sastaju Chelsea i Milan.

U nastavku pročitajte tekstualni prijenos utakmice:

93' Kraj utakmice

90' Još tri minute sudačke nadoknade

88' Hernandez zaprijetio Dinamovoj mreži, Dinamovi igrači obranili gol

83' Dinamo svim silama traži šansu za pogodak, Milan u defenzivi

81' Livaković i Dest porječkali se na terenu

77' Novi pogodak Milana, Pobega postiže zgoditak. 3-1 za talijansku momčad

74' Oršić dobio opomenu suca

64' Prekršaj Ivanušeca na Kalulu

59' Novi prodor Milana prema Dinamovoj vratnici. Mišić startao na Leaoa, slobodan udarac za Milan

57' Probudili se i navijači Dinama, bodre Modre s tribina

56' Oršić dao gol Milanu

47' Milan je poveo 2:0 odmah u prvom napadu

45+1' Poluvrijeme na San Siru

45' Giroud pogađa u mrežu Dinama

44' Penal za Milan, Leao pao kao pokošen

42' Pogledajte atmosferu na San Siru

40' Livaković skida još jednu šansu Milana

38' Saelemaekers zaprijetio Dinamu, Livaković obranio šut

34' Oršić munjevito prema golu Milana, promašio savršenu šansu

32' Leao promašio zicer

31' Saelemaekers promašio šansu

30' Livaković skinuo opasan šut Girouda

29' Dinamo preselio igru na polovicu terena Milana

27' Moharrami opasno zaprijetio mreži Milana, Dinamo zamalo došao do vodstva

20' Milan ne popušta s pritiskom na Dinamovoj polovici terena

19' Leao opasno zaprijetio golu Milana, Ljubičić spasio situaciju

18' Prekršaj na Oršiću

15' Milan opasno zaprijetio Dinamovim vratima

14' Oršić oštro prema vratima Milana, vratar skida

12' Drama na terenu, start Ristovskog na Brahima

11' Novi centaršut Milana, Perić ga skinuo

10' Milan stvara pritisak na terenu, Dinamo se grčevito brani

8' Giroud zapucao prema golu Dinama, promašio

7' Aut za Dinamo

5' Ademi spriječio novi proboj Milana prema Dinamovom golu

3' Leao s lakoćom u kaznenom prostoru Dinama, korner za Milan

1' Milan zaprijetio Dinamovoj mreži preko Girouda

1' Utakmica je počela

MILAN - DINAMO 0:0

Milan: Maignan - Calabria, Kalulu, Tomori, Hernandez - Bennacer, Tonali, Saelemaekers, Diaz, Leao - Giroud

Dinamo: Livaković - Ljubičić, Perić, Šutalo, Ristovski, Moharrami - Ivanušec, Ademi, Mišić - Petković, Oršić

Zagrebački Dinamo u srijedu od 18:45 gostuje na San Siru protiv Milana u sklopu drugog kola UEFA-ine Lige prvaka u kojoj se nakon jednog odigranog kola i senzacionalnog slavlja u Maksimiru protiv Chelseaja nalazi na vrhu skupine E. Plavi će tamo pokušati ostati, no s druge strane stoji talijanski gigant Milan koji je gladan i željan europskih uspjeha koje je ostvarivao kroz svoju bogatu klupsku povijest.

Kad se prošli put susreo s nekim hrvatskim klubom igrala se sezona 2017./18. kada je ga nakon osvajanja prvenstva srušila Rijeka 2-0 golovima Puljića i Gavranovića pred punom Rujevicom. Stvari su se od tad drastično promijenile, Rossoneri su trenutno ipak znatno jači, iako će im nedostajati neke glave karike i pokretači ove momčadi. Ponajviše se to odnosni na napad u kojem ne bi trebali biti Zlatan Ibrahimović, Ante Rebić, Divock Origi.

Milan je favorit, ali treba vjerovati

Izgledno je da će napad predvoditi Rafael Leao koji najskuplji igrač talijanske momčadi procijenjen na čak 70 milijuna eura po Transfermarktu. Tu je i Olivier Giroud koji je često znao zabijati upravo hrvatskoj reprezentaciji i dosta puta pokazao koliko je opasan iako mu je već 35 godina. Momčad Milana vrijedi velikih 555,55 milijuna, dok je Dinamo procijenjen na 95,95 milijuna eura.

Dinamov strateg Ante Čačić ističe kako Dinamo dolazi zadržati vodeće mjesto skupine.

"Dolazimo na San Siro kao vodeća momčad skupine. Nastojimo to ostati i sutra iako igramo protiv favoriziranog domaćina, no utakmica protiv Chelseaja nam daje za pravo da vjerujemo da možemo sutra ponoviti isto takvo izdanje. Ako tako bude, onda će domaćinu biti teško. Raspoloženje je dobro, vjerujem u igrače i momčad koja će sutra istrčati i s pravom se nadamo dobroj prezentaciji", rekao je.

Arijan Ademi će večeras odigrati svoju 100-tu utakmicu u europskim natjecanjima za Plave.

"To je velika stvar za mene, nadam se da će ih biti još i da će ova stota utakmica biti sretna, čak i najsretnija. U jako smo dobrom stanju. Znamo kakav nas protivnik očekuje, klub koji je i u prvenstvu i u Ligi prvaka pokazao da je velik. Nadam se da ćemo se dobro držati, kao i protiv Chelseaja, i da ćemo se sretni vratiti kući", izjavio je kapetan Modrih.

Trener domaćina Stefano Pioli ističe kako je hrvatski prvak težak i neugodan protivnik.

"Jako je važna utakmica, ali ne može biti odlučujuća. Prošle godine smo imali priliku proći da smo dobili Liverpool u zadnjem kolu. Sutra možemo postati lider skupine, to je za nas prilika. Bit će jako teško jer je Dinamo sasvim zasluženo pobijedio u prvoj utakmici", poručio je i dodao:

"U svojoj ligi zabijaju po tri gola po utakmici. Navikli su tako igrati u ligi, ali protiv Chelseaja su igrali drugačiju utakmicu, išli su na kontre. Imaju sve karakteristike da budu jako težak i neugodan protivnik", zaključio je Pioli.

Tekstualni prijenos ove utakmice pratite uživo na našem portalu.