CHELSEA STIGAO DO VELIKOG BODA NA OLD TRAFFORDU: / De Gea novom pogreškom bacio navijače u očaj i udaljio United od Lige prvaka

Manchester City se vratio na vrh ljestvice 1-0 (0-0) gostujućom pobjedom protiv Burnleya

28.4.2019.
19:21

U posljednjoj utakmici 36. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester United i Chelsea su u izravnom dvoboju momčadi koje se bore za četvrto mjesto i plasman u Ligu prvaka sljedeće sezone na Old Traffordu igrali 1-1 (1-1).

AGUERO SLOMIO SRCA NAVIJAČA LIVERPOOLA: /

Argentinac približio City naslovu prvaka i ušao u društvo legendi

Poveo je United golom Mate (11) nakon odlične akcije, a poravnao je Alonso (43) pred kraj prvog dijela iskoristivši vrlo slabu reakciju De Gee.

Hrvatski veznjak Mateo Kovačić igrao je do 76. minute za Chelsea, koji je ovim rezultatom zadržao četvrto mjesto sa 68 bodova, dok je Manchester United šesti sa 65. Između njih se nalazi Arsenal, koji je ranije u nedjelju izgubio sa 0-3 na gostovanju kod Leicester Cityja, sa 66 bodova, dok je treći Tottenham Hotspur za 70 bodova.

U Leicesteru su "topnici" od 36. minute igrali s desetoricom igrača, jer je drugi žuti karton dobio Maitland-Niles, a domaća momčad je brojčanu prednost iskoristila u drugom poluvremenu. Leicester je poveo pogotkom 21-godišnjeg belgijskog veznjaka Yourija Tielemansa u 59. minuti, a u završnici dvoboja dvaput je loptu u mrežu poslao Jamie Vardy (86, 90+5).

Manchester City se vratio na vrh ljestvice 1-0 (0-0) gostujućom pobjedom protiv Burnleya. Strijelac gola vrijednog tri boda bio je Sergio Aguero u 63. minuti.

Dva kola prije kraja sezone City ima 92 boda, jedan više od drugog Liverpoola koji je još u petak sa 5-0 svladao Huddrsfield Town. Burnley je 15. sa 40 bodova.

UŽIVO

Manchester United - Chelsea 1-1

Manchester United: De Gea; Young, Bailly, Lindelof, Shaw; Herrera, Pogba, Mata, Matic; Lukaku, Rashford

Chelsea: Kepa; Azpilicueta, Rudiger, Luiz, Alonso; Kante, Jorginho, Kovačić; Willian, Higuain, Hazard

Kraj

93' Pedro je skinuo loptu s gol crte.

72' Willian je tukao iz slobodnog udarca s 30-ak metara, lopta je otišla malo iznad gola.

58' Willian je oštro ubacio u peterac, De Gea je uspio doći do lopte.

54' Young je ubacio, lopta se odbila do Baillya, ali branič je slabo pucao iz izgledne situacije.

46' Utakmica se nastavila.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

44' GOOL Antonio Rudiger je tukao iz velike daljine, De Gea je mogao loptu pokupiti ili je gurnuti u korner, ali je loše reagirao i izbio je ravno u noge Marcosa Alonsa, koji nije imao težak posao.

30' Eric Bailly tukao je glavom, ali je lopta prošla kraj desne stative.

11' GOOL Povratna lopta stigla je Mate, Španjolac je lagano poslao u mrežu.

4' Lukaku tukao nisko po sredini gola, ali je vratar sjajno reagirao i obranio.

1' Počela je utakmica.