ONO NAJBOLJE OD NOGOMETA / Večer za pamćenje na Etihadu: Sedam pogodaka i festival lijepih poteza, Modrić i društvo se vraćali u tri navrata

Večeras od 21 sat igrala se prva utakmica polufinala Lige prvaka između Manchester Cityja i Real Madrida

26.4.2022.
19:59

Pravi spektakl večeras su nam priuštili Manchester City i Real Madrid u sklopu prve utakmice polufinala Lige prvaka. Domaći City na kraju je slavio s 4:3, ali putnik u finale najprestižnijeg natjecanja još uvijek je pod velikim znakom upitnika.

BOG OTAC NOGOMETA /

Poklonite se najvećem napadaču današnjice. Benzema prodao 'panenku' vrataru Cityja, pogledajte to remek-djelo

Momčad Pepa Guardiole krenula je bez svoja dva standardna beka, Walkera i Cancela, a znamo koliko su oni važni za aktualnog engleskog prvaka. No, to im nije smetalo da ekspresno krenu u susret. Već u drugoj minuti krasno je ubacio Mahrez, a glavom je za 1:0 pogodio Kevin De Bruyne.

Real je u početnim minutama izgledao potpuno izgubljeno, a City je to naplatio već u 11. minuti kada je Gabriel Jesus zabio za 2:0. Sjajno ga je uposlio De Bruyne, Brazilac se dobro snašao u šesnaestercu Reala i krasno svladao Courtoisa. Tu je bio alarm za Real koji se pomalo počeo buditi.

Praznik nogometa

Kraljevski klub je zaredao nekoliko lijepih prilika, ali pogotka nije bilo, a potom je ponovno uslijedio raspašoj Cityja. Fantastične prilike propustili su Mahrez i Foden, a za to je stigla kazna u 33. minuti. Mendy je sjajno ubacio, a na njegov ubačaj je naletio, tko drugi nego Karim Benzema, koji je sjajno lijevom nogom pogodio za 2:1.

Real je do kraja poluvremena izgledao nešto bolje, bilo je nekoliko prilika, ali se na predah išlo s vodstvom domaćina. Momčad Pepa Guardiole drugi dio otvorila je kao i početak utakmice - ekspresno i iznimno napadački. Mahrez je već u 48. minuti pogodio stativu, a pet minuta kasnije je Fernandinho krasno ubacio prema Fodenu koji glavom pogađa za 3:1 i oduševljenje Etihada.

Jedva dvije minute kasnije Real je ponovno u igri. Vinicius je na strani krasno izbacio Fernandinha, koji je prespor za sunarodnjaka, potom se sjurio prema Edersonu i krasno pogodio za 3:2. Nakon njegova pogotka uslijedilo je malo mira, a onda je City ponovno zagospodario.

Real je mačka s devet života

Zinchenko je krasno uposlio Laportea, ali ovaj nije svladao sjajnog Courtoisa na golu. Ipak, samo koju minuti kasnije, u 74. minuti domaćini ponovni zabijaju za prednost od dva gola. Glavni sudac je pustio igru nakon prekršaja Reala, lopta je stigla do Bernarda Silve, a Portugalac je topovskim udarcem probušio Courtoisa u prvi kut i povisio na 4:2.

Uslijedila je sjajna prilika Mahreza, okušao se i naš Modrić, a potom slijedi majstorija Benzeme. Laporte je neporezno igrao rukom, sudac je pokazao na bijelu točku i Francuz je preuzeo odgovornost. Prekrasno je panenkom prevario Edersona i zabio za konačnih 4:3. Do kraja susreta je City pritiskao i pokušavao doći do petog pogotka, ali se rezultat nije mijenjao.

Naš Luka Modrić krenuo je od prve minute, a u 79. je napustio teren te ga je zamijenio Ceballos. Imao je nekoliko sjajnih poteza, jedan tunel koji je prodao Bernardu i predasistenciju prilikom prvog pogotka Reala.

Bio je ovo pravi spektakl na Etihadu, ono najbolje od nogometa, a čeka nas još jedna utakmica mađioničara i njegovih dirigenata, fantastičnih Pepa Guardiole i Carla Ancelottija.

Uživo: Polufinale Lige prvaka

Manchester City - Real Madrid (4:3)

(De Bruyne 2', Jesus 11', Foden 53' , Bernardo 74' / Benzema 33', 82' , Vinicius 55')

Kraj! Pravi spektakl na Etihadu, čeka nas fantastična utakmica u Madridu

90' - Igrat će se još tri minute

86' - Ponovno Dias u sjajnoj prilici! U nastavku akcije je Mahrez krasno ubacio, ali Portugalac ponovno kasni koju stotinku

85' - Dias je sada malo zakasnio na ubačaj, dobra šansa za domaće

82' - GOOOOL! Benzema je precizan s 11 metara i to popularnom panenkom, kakav majstor

81' - Bit će kazneni udarac za Real! Laporte je nesmotreno dirao loptu rukom i sudac je pokazao na bijelu točku

79' - Bio je to ujedno i posljednji potez Modrića na današnjem susretu, zamijenio ga je Ceballos

78' - Probao je sada Modrić lijevom nogom, ali je lopta otišla pokraj gola

76' - Što je sada Mahrez napravio obrani Reala, ali je ponovno za malo neprecizan

74' - GOOOOL! Kakav potez fantastičnog Bernarda Silve! Sudac je pustio igru nakon prekršaja Reala, lopta je došla do Portugalca i ovaj topčinom u prvi kut buši Courtoisa!

70' - Promjena kod Reala, izlazi Rodrygo, a mijenja ga Eduardo Camavinga

68' - I evo ga! Sjajna prilika za City, Zinchenko je krasno uposlio Laportea koji je došao sve do šesnaesterca Reala, ali njegov pokušaj brani Courtois

66' - Malo se primirila utakmica, barem naspram onog što smo do sada gledali

57' - Militao je istrčao prema naprijed, lijepo ga je uposlio Carvajal, ali je njegov udarac glavom ipak bio prelagan za Edersona

55' - GOOOOL! Kakva utakmica! Vinicius je krasno prošao po strani, izbacio Fernandinha i pogodio za 3:2

54' - Žuti karton za Guardiolu zbog prigovora

53' - GOOOL! Real je jeftino prodao loptu, Fernandinho je krasno ubacio i tamo je sjajni Foden koji zabija glavom za 3:1

48' - Trese se stativa Reala! Mahrez je sjajno gurnuo loptu pokraj Militaa, istrčao sam pred Courtoisa, lijepo pucao, ali pogađa stativu! Ekspresan početak domaćih

46' - Ancelotti je odmah mijenjao, u pitanju je ozljeda. Alaba je ostao u svlačionici, a zamijenio ga je Nacho

46' - Počeo je drugi dio, ako će biti upola kao prvo poluvrijeme, čeka nas pravi spektakl

Kraj prvog dijela, gledali smo sadržajan prvi dio utakmice, City je krenuo fantastično, ali je neuništivi Benzema vratio Kraljeve u igru. Strijelci za domaćine bili su De Bruyne i Jesus.

46' - Mahrez se našao u dobroj prilici, ubacio je, ali obrana Reala čisti

41' - Mahrez je probao iz slobodnog udarca, ali je spreman Courtois

36' - Promjena kod Cityja, očito Stones nije dobro zaliječio ozljedu i mora van terena, mijenja ga Fernandinho

35' - Rodrygo je sada zaprijetio, ali brani Ederson, Real se razigrao

33' - GOOOOL! Evo Reala u igri, a tko će drugi nego Karim Benzema! Sjajan centaršut Mendyja i Benzema fantastično lijevom nogom skreće loptu u mrežu nemoćnog Edersona! 2:1!

31' - Zinchenko je snažno pucao, lopta je prohujala pokraj gola

30' - Evo i najbolje prilike Reala do sad! Benzema je krasno ubacio, Alaba visoko skače, ali lopta odlazi pokraj gola

29' - Kakva prilika domaćina, teško živi Real! Krasna kontra, De Bruyne je uposlio Fodena, ovaj je sam istrčao pred Courtoisa, puca, ali lopta odlazi pokraj vratnice

26' - Odmah s druge strane prijeti Mahrez! Sjajno ga je uposlio Bernardo, možda je Alžirac mogao i dodati, ali se odlučio na udarac te je zatresao vanjsku mrežu gola

25' - Zatresla se vratnica Cityja, ali je Vinicius bio u zaleđu i ništa od svega

20' - Kakva nesigurnost u obrani Reala, Militao je dodao Courtoisu kao neprijatelju, korner za Engleze

18' - Evo i prve prijetnje Reala, probao je Vinicius iz dobre pozicije, ali je lopta završila u korneru

15' - Nova velika prilika za domaćina! Foden je lijepo utrčao i poslao loptu u sredinu, a u posljednji tren Alaba čisti opasnost

11' - GOOOOL! Kakav početak Cityja, sada je De Bruyne krasno ubacio, lopta je došla do Jesusa i ovaj pogađa za 2:0! Početak iz snova za momčad Pepa Guardiole

6' - Pokušao je sada nešto Real, ali se City obranio i jurnuo u kontru

2' - GOOOOL! Kevin De Bruyne je završio prekrasnu akciju i glavom pogodio za vodstvo nakon krasnog ubačaja Mahreza

1' - Počeo je spektakl na Etihadu!