MODRI U NEVJEROJATNOJ UTAKMICI UZELI ZLATA VRIJEDAN BOD CITYJU: / Leon Šipoš zabio dva gola i postao junak Dinama

Staro nogometno pravilo potvrdio je u 80. minuti Šipoš koji je još jednom bio precizan za Dinamo i donio mladim Modrima zlata vrijedan bod protiv najtežih protivnika u grupi

1.10.2019.
17:52
Igor Kralj/PIXSELL

2. kolo Lige prvaka za mlade

Manchester City U19 - Dinamo U19 2:2

Manchester City: Bazunu, Dionkou, McDonald, Harwood-Bellis, Ogbeta, Pozo, Bernabe, Doyle, Rogers, Braaf, Poveda

Dinamo: Josipović, Hrvoj, Gvardiol, Šutalo, Jurišić, Krizmanić, Kocar, Janković, Marin, Karrica, Šipoš

Dinamovi juniori pod vodstvom trenera IgoraJovičevića sjajno su odradili teško gostovanje kod Manchester Cityja u 2. kolu Lige prvaka za mlade. Dinamovci su odigrali 2:0 na stadionu akademije Manchester Cityja, a heroj je s dva pogotka za Modre bio cetarfor Leon Šipoš.

Juniori Manchester Cityja u susret su krenuli jako žestoko, a dinamovcima je preostalo samo pokušati se obraniti od njihovih napada.

VRUĆA DINAMOVKA ZAPALILA INTERNET: /

Na ovaj je način poslala poruku podrške plavim lavovima

Uspijevali su to činiti sve do 18. minute kad je kapetan Cityja Doyle nakon dobre akcije s pet metara pogodio za vodstvo od 1:0.

Šok za Građane

Mladi dinamovci nisu se predali protiv izrazito kvlaitetnije momčadi Cityja. Devet minuta trebalo im je da zbiju redove i dođu do izjednačujućeg pogotka. centarfor Modrih Leon Šipoš našao se sam pred vratarom i pogodio za poravnanje rezultata i šok za domaćine koji su očekivali da će se kod kuće prošetati do pobjede.

Ipak, Manchester City u nastavku poluvremena pokazao je kvalitetu. Njihov vodeći pogodak stigao je u najgore vrijeme, samo nekoliko sekundi prije nego je sudac poslao momčadi na odmor. Strijelac je u sudačkoj nadoknadi bio Bernabe Garcia.

Nastavak utakmice bio je sličan kraju prvog dijela - apsolutna domanacija domaćina i konstnantna opasnost za vrata Renata Joaipovića. Velika opasnost i neriješiva enigma za braniče Dinama bio je krilni napadač Morgan Rogers koji je redovito radio dar-mar potoj desnoj strani Dinamove obrane.

01.10.2019., City Football Academy, Manchester, Engleska - UEFA Lige prvaka mladih, skupina C, 2. kolo, Manchester City - GNK Dinamo. Tomislav Krizmanic Photo: Igor Kralj/PIXSELL

Tko ne zabije - prima

Srećom, Rogers je napustio teren u 61. minuti i malo skinuo pritisak s Dinamove obrane koju je u drugom dijelu šokirao i Doyle koji je tresao vratnicu iz slobodnog udarca.

A tko ne zabije - taj prima. Staro pravilo potvrdio je u 80 .minuti Šipoš koji je još jednom bio precizan za Dinamo i donio mladim Modrima zlata vrijedan bod protiv najtežih protivnika u grupi.

Kako su Šahtar i Atalanta odigrali izjednačeno, Dinamo je trenutno na drugom mjestu ljestvice skupine s četiri boda, isto kao i Manchester City, no Građani imaju bolju gol-razliku pa su iznad Modrih. Atalanta i Šahtar iz dvije utakmice imaju po bod.

FT Gotovo je! Dinamo je ugrabio zlata vrijeda bod za prvo mjesto u skupini!

90' Još četiri minute moraju izdržati Modri.

80' Opet Šipoš zabija za Dinamo! Nevjerojatni dinamovci poravnali su deset minuta prije kraja.

62' Najbolji pojedinac kod Cityja Morgan Rogers izašao je iz igre, a zamijenio je Touaizi. ne sumnjamo da ćemo Rogersovo ime čuti još puno puta u budućnosti.

58' Bernabe je bio nezaustavljiv za Jurišića koji ga je srušio i zaradio žuti karton. U međuvremenu je ušao u igru Vasilj, a izašao Karrica.

55' City nastavlja s kanonadom po golu Dinama. Rogers se ponovo našao u prilici i poslao loptu pored gola, a prije njega je Dolye pogodio stativu. Dinamo se mora izvući iz ove situacije jer će ubrzo dobiti još jedan gol ako se nastavi ovakva ofenziva Cityja.

52' Grub prekršaj Šutala za koji je zaradio žuti karton.

46' Krećemo u drugi dio utakmice. Dele-Bashiru je ušao u igru umjesto Dionkua koji ima žuti karton iz prvog dijela.

HT Sudac je odsvirao kraj prvog dijela. City vodi 2:1, ali još ništa nije gotovo.

45' Krajem prvog dijela Manchester City opet je stigao u prednost. ovaj put pogodak je postigao Bernabe. Mora se priznati da je City zaslužio drugi pogodak.

40' Manchester City nastavio je napadati i dominirati. Problematični su Poveda I Rogers koji su se našli u nekoliko šansi, ali nisu bili precizni.

27' Dinamo je izjednačio! Šipoš se našao sam pred vratarom Bazunuom i sjajno realizirao priliku za poravnanje rezultata! Ovome se Građani nisu nadali...

20' Još jedan žuti karton za momčad Igora Jovičevića. Ovaj put je "požutio" Kocar.

18' Pogodak za City. Doyle je zabio nakon odlične akcije Građana za vodstvo protiv dinamovaca.

13' Evo i prvog žutog kartona na utakmici za Dinamo. Dobio ga je Krizmanić.

12' Manchester City je puno bolji na terenu i samo je pitanje kad će zabiti prvi gol. Dinamovci ne izgledaju kao da se mogu nositi s juniorima jednog od najboljih klubova na svijetu.

Mladi nogometaši Dinama pred novim su izazovom u Ligi prvaka za mlade. Danas je na redu Manchester City protiv kojeg igra na stadionu njihove akademije. Dinamovci su u prvom kolu pobijedili Atalantu s 1:0