LOKOMOTIVA NEKIM ČUDOM IZVUKLA TRI BODA PROTIV RIJEKE: / Halilović zabio, Hendija radio čuda na golu

Dino Halilović presudio je Rijeci koja je sigurno u ovoj utakmici zaslužila više

21.8.2020.
19:45
Sanjin Strukic/PIXSELL

U prvom susretu drugog kola Prve HNL oslabljena Lokomotiva je na stadionu u Kranjčevićevoj ulici pobijedila Rijeku sa 1:0.

Pogodak odluke u 53. minuti je zabio Dino Halilović, mlađi brat Alena Halilovića, a sjajnu partiju pružio je i vratar Lokosa Krunoslav Hendija koji je upisao nekoliko vrhunskih obrana.

Za hrvatskog doprvaka, koji je u prvom kolu doživio težak 0:6 poraz od Dinama, bili su to prvi bodovi ove sezone, dok je Rijeka upisala prvi poraz.

Tomić bez petorice

Bila je to repriza finala Kupa koje se igralo prije 20 dana. Međutim, zagrebačka momčad se bitno razlikovala od one iz Šibenika. Trener Lokomotive Goran Tomić nije mogao računati na pet igrača zaraženih koronavirusom, te niza igrača zbog odlazaka iz kluba. U odnosu na momčad koja je započela finalni ogled Kupa, u Kranjčevićevoj su istrčali jedino Kolinger, Čeliković i Petrak.

S druge strane Simon Rožman je na teren poslao devet igrača koji su započeli utakmicu u finalu Kupa.

Rijeka je dominirala, imala je niz sjajnih prilika, no Lokomotiva je praktički iz jedine prilike osvojila bodove.

DRVLJEM I KAMENJEM PO TUDORU: /

Pogledajte što su navijači Hajduka pisali kad je objavljeno da odlazi u Juventus

Tragičar Yateke

Prvu priliku gosti su imali u 15. minuti, Sterling Yateke je izbio sam pred Hendiju no vratar Lokomotive je sjajno reagirao. Yateke je opasno zaprijetio i u 30. minuti, no Hendija je bio spreman. Šest minuta kasnije izglednu priliku imao je i Čolak, ali nije bio precizan.

Nakon dominacije i bolje igre gostiju, Lokomotiva je u povela u 53. minuti iz prve prave prilike na utakmici. Mario Ćuže je probio lijevu stranu i ubacio na rub peterca, gdje je Dino Halillović glavom u padu sjajno pogodio za 1:0.

Rijeka je mogla izjednačiti u 75. minuti kada je Yateke imao novu priliku, ali nije uspio zatresti mrežu iz neposredne blizine.

Novu priliku gosti su imali u 80. minuti, Štefulj je pucao, ali je pogodio svog suigrača Čolaka koji je zaustavio loptu na putu prema golu, a u nastavku akcije pucao je Murić, ali je Hendija fantastično obranio.

Prije početka susreta izvršni direktor Hrvatskog nogometnog saveza (HNS) Marijan Kustić uručio je kapetanu Denisu Kolingeru nagradu Lokomotivi za Fair Play momčad protekle sezone 2019./2020

U drugom susretu u petak sastaju se Istra 1961 i Dinamo. U subotu su na rasporedu utakmice Slaven Belupo - Gorica, te Šibenik - Varaždin, dok kolo u nedjelju zatvaraju Osijek i Hajduk.

2. kolo Prve HNL

Lokomotiva - Rijeka 1:0

Lokomotiva: Hendija, Marković, Petrak, Sammir, Čeliković, Osmanković, Tuci, Kolinger, Ćuže, Gluhaković, Đira

Rijeka: Pandur, Escoval, Velkovski, Galović, Braut, T. Halilović, Lepinjica, Lončar, Štefulj, Yateke, Čolak

FT Gotova je utakmica. Lokomotiva je uzela prvu pobjedu ove sezone protiv Rijeke čiji igrači ne mogu vjerovati da su izgubili utakmicu u kojoj su bili toliko bolji.

75' Opet je Rijeka promašila. Murić je pucao na gol, lopta je upala u gužvu, a Yateke s opet našao u sjajnoj poziciji, ali pogodio je vratnicu pa Hendiju. Neće pa neće goste u ovoj utakmici...

63' Rijeka je krenula naprijed, dok se Lokomotiva potpuno povukla. Moraju braniti ovaj rezultat koji, treba to reći pošteno, nisu zaslužili.

53' Mario Ćuže je ubacio s lijeve strane, a Dino Halilović našao se u odličnoj poziciji i zabio za iznenađujuće vodstvo Lokomotive. Odmah je Rožman dignuo Murića koji ulazi umjesto Lončara.

46' Počelo je drugo poluvrijeme, Rijeka je ostala bez Halilovića koji je zbog ozljede ostao u svlačionici na poluvremenu. Umjesto njega je ušao Pavičić.

FT Gotovo je prvo poluvrijeme.

30' Opet Yateke. Štefulj mu je ubacio, a ovaj pucao glavom, ali Hendija na pravom mjestu još jednom.

27' Igrači su otišli na mali predah. Najviše treba to obrani Lokomotive.

16' Još jedan udarac za Lokomotivu. Ozlijedio se Đira, a mora je umjesto njega u igru Dino Halilović.

15' Nakon prvih 15 minuta Rijeka puno bolja. Yateke je iz blizine promašio čistu šansu nakon proigravanja Halilovića, ali bio je spreman na njegov pokušaj Hendija.

1' Počela je utakmica u Kranjčevićevoj.

17:40 - U drugom kolu HNL-a već u petak imamo derbi. Bar na papiru. Lokomotiva i Rijeka odigrali su odlično proteklu sezonu, no Lokosi su u ovu slabo krenuli.

Ostali su bez najvažnijih igrača (Grbić, Kastrati, Uzuni) i danak su platili porazom 6:0 od Dinama. Trener Tomić morat će brzo posložiti momčad misli li im vratiti samopouzdanje jer već sljedeći tjedan moraju u kvalifikacije za Ligu prvaka.

Riječani idu po pobjedu

Rijeka je, s druge strane, otvorila pobjedom, a nadaju se Fiumani da mogu to ponoviti i protiv Lokomotive koja je, osim rezultatom, uzdrmana i slučajevima koronavirusa.

"Utakmica nema puno sličnosti s finalom Kupa Hrvatske. Puno se promijenilo, posebice u ekipi Lokomotive tako da će prvih nekoliko kola biti neizvjesno. Moramo biti bolji nego u posljednjoj utakmici protiv Šibenika, ali naravno nadamo se istom rezultatskom ishodu protiv Lokomotive" rekao jeuoči utakmice Simon Rožman.

Utakmicu Lokomotive i Rijeke pratite uživo na portalu Net.hr.