DRAMATIČNA UTAKMICA U KRANJČEVIĆEVOJ: / Majer zabio za pobjedu, ali se onda oglasio VAR i zbog Gavranovića mu poništio gol

Nogometaši Dinama u sklopu 10. kola Prve HNL gostovali su u Kranjčevićevoj gdje im je domaćin bila Lokomotiva

1.11.2020.
18:51
Marko Prpic/PIXSELL

U susretu 10. kola Prve HNL, sudaru prvaka i doprvaka, Dinamo i Lokomotiva su u Kranjčevićevoj ulici odigrali 1-1.

ŠIBENČANI STIGLI DO NOVE VELIKE POBJEDE: /

Nakon Hajduka slomili i Riječane, Bulat i Sahiti bacili Rožmana i društvo na koljena

Gledajući položaj na ljestvici prošlog prvenstva bio je to okršaj dviju najboljih momčadi, no ove sezone Lokomotiva nudi skromne rezultate i gradski derbi je dočekala na začelju ljestvice.

Dinamo je poveo u osmoj minuti golom LukeIvanušca. Kastrati je prošao po krilu, te povratnom loptom uposlio Ivanušeca koji je pogodio suprotni kut za vodstvo "modrih".

01.11.2020., stadion u Kranjcevicevoj ulici, Zagreb - Hrvatski Telekom Prva liga, 10. kolo, NK Lokomotiva - GNK Dinamo. Photo: Marko Prpic/PIXSELL

Lokomotiva je bila korak do izjednačenja u 37. minuti, no Kolinger je pogodio gredu nakon dobre lopte Aliyua. Pet minuta kasnije domaćin je ipak izjednačio. Moharami je poklonio loptu suparniku, a Kallaku odlično asistirao Aliyua, koji je zabio pored nemoćnog Livakovića.

Hrvatski prvak je u 49. minuti golom LovreMajera stigao do nove prednosti, no radost gostiju kratko je trajala. Sudac Strukan je nakon pregleda video snimke poništio pogodak zbog zaleđa Gavranovića.

U 71. minuti opasno je zaprijetio Kastrati no pucao je pored Lokomotivina gola, a u 80. minuti je odličnu priliku imao Kallaku, ali je i on bio neprecizan.

UŽIVO

Lokomotiva - Dinamo 1:1

Lokomotiva: Hendija, Marković, Kovačić, Kolinger, Karačić, Kallaku, Cokaj, Aliyu, Đira, Tuci, Cokaj

Dinamo: Livaković, Moharrarmi, Lauritsen, Hajrović, Majer, Gavranović, Ivanušec, Kastrati, Burton, Šutalo, Jakić

Standings provided by SofaScore LiveScore

Kraj

91' Chajia je tukao iz daljine, dosta snažno, ali neprecizno.

88' Moharrarmi je oštro ubacio na drugu, Majer je malo zakasnio.

87' Aliyu je sa šest metara tukao malo pokraj gola. Lopta se odbila od Šutala u korner.

80' Kallaku je tukao iskosa s lijeve strane, bilo je vrlo opasno, ali lopta je otišla malo pokraj vratnice.

77' Chajia je pokušao s 20-ak metara iznenaditi Livakovića, no bio je neprecizan.

76' Stišću Modri, cijelo vrijheme stvaraju prilike, ali lopta neće u gol.

71' Velika prilika za Dinamo. Majer je povukao i uposlio Kasratija u 16-ercu, no ovaj je iz dobre prilike tukao pokraj gola.

65' Petković je ušao umjesto Gavranovića, a Ademi umjesto Burtona.

56' Franjić je opasno tukao, ali je Hendija sjajno obranio.

49' Majer je zabio prekrasan gol s 13-14 metara, ali je nakon reakcije VAR-a poništen zbog zaleđa Gavranovića.

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

42' GOOl Moharrami je izgubio loptu, Kallaku se potom probio kroz sredinu i odlično asistirao Aliyua na drugoj stativi. Livaković je bio nemoćan.

42' Karačić je tukao iz slobodnog snažno s oko 30 metara, alije Livaković zaustavio njegov pokušaj.

37' Kolinger je s nekoliko metara zatresao gredu nakon dobre lopte Aliyua.

34' Kastrati je pao u kaznenom prostoru nakon dobre lopte Jakića, ali sudac je samo odmahnuo rukom.

30' Cokaj je snažno tukao iz daljine, ali ju je Burton blokirao pa Livaković nije imao puno posla.

21' Cokaj je tukao iz daljine, Livaković je to odbio u korner. Nakon ubačaja iz kuta Karačić je opasno zaprijetio, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

20' Majer je tukao iz slobodnog udarca, lopta se od živog zida odbila u korner.

8' GOOL Ivanušec je zabio praktički iz prvog pokušaja Modrih. Kastrati je prošao po boku i poslao povratnu loptu za Ivanušeca, koji pogađa suprotni kut.

1' Utakmica je počela.