HAJDUK SRUŠIO VARAŽDIN: / Utakmicu obilježio ludi početak, u manje od 15 minuta tresla se vratnica, pao gol i sudac pokazao crveni

Po prvi put ove sezone igralo se uz prisustvo publike

27.9.2020.
20:51
Milan Sabic/PIXSELL

U susretu 6. kola Prve HNL Hajduk je na Poljudu pobijedio Varaždin sa 2-0 upisavši prvu pobjedu u zadnja tri kola.

Nakon remija protiv Slaven Belupa (2-2) i poraza od Dinama (1-2), Hajduk je u trećem domaćem susretu u nizu napokon ostvario pobjedu.

Varžadin se nadao kako bi mogao iznenaditi umorne Splićane nakon povratka iz Istanbula i utakmice protiv Galatasarayja, no sve je bilo jasno nakon prvog poluvremena. Hajduk je prvih 45 minuta okončao s pogotkom i igračem više, a potom u nastavku mirno zaključio priču.

26.09.2020., stadion Poljud, Split - Hrvatski Telekom Prva liga, 06. kolo, HNK Hajduk - NK Varazdin. Navijaci. Photo: Milan Sabic/PIXSELL

Domaćin je poveo već u petoj minuti golom Adama Gyurcsa. Krilni igrač Hajduka je oštro ubacio u peterac, loptu nitko nije dodirnuo i završila je u mreži prevarivši vratara Zeleniku.

Samo deset minuta kasnije gosti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Pellumbi. Gyurcso je sam krenio prema Zeleniki, a branič Varaždina ga je srušio s leđa kao zadnji igrač obrane. Sudac Fran Jović nije imao drugog izbora nego pokazati mu isključujući karton.

Hajduk je pobjedu potvrdio u 50. minuti golom Mije Caktaša iz kaznenog udarca kojeg je izborio Diamantakos.

U drugom dijelu ritam utakmica je splasnuo, jer je po jakom vjetru i kiši i natopljenom travnjaku bilo iznimno teško igrati.

Na ljestvici vode Dinamo i Gorica sa po 13 bodova, dok Hajduk i Osijek imaju po 10 bodova.

UŽIVO

Hajduk - Varaždin 2-0

Hajduk: Posavec - Jakoliš, Dimitrov, Vušković, Čolina - Jurić, Jradi - Jairo, Caktaš, Gyurcso - Diamantakos

Varaždin: Zelenika, Memija, Stolnik, Pellumbi, Urata, Senić, I. Posavec, Đurasek, Drožđek, Delić, Petković

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Kraj

89' Jaka kiša pada na Poljudu. Nemogući su uvjeti na travnjaku.

49' Diamantakos se sjurio prema vratima gostiju, srušio ga je Zelenika, a sudac je pokazao na bijelu točku.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

38' Jairo je spustio za Caktaša, kapetan Bijelih pucao je iz okreta s 14 metara, ali lopta je zapela u bloku.

27' Elezi je ušao u igru umjesto Posaveca.

13' U dobroj šansi se našao Ivan Posavec, pucao je s 12 metara, ali obranio je Posavec.

4' GOOL Gyurcso je oštro je ubacio na peterac, lopta je pala ispred obrane Varaždinaca i po mokrom terenu kliznula u suprotni kut prevarivši vratara Zeleniku.

2' Varaždinci su imali sreće. Malo je nedostajalo da Hajduk zabije. Čolina je ubacio s lijeve strane, a Stolnik je u namjeri da izbije ispred Diamantakosa pogodio gredu.

1' Počela je utakmica.

19:01 - Pada jaka kiša.

17:53 - Vukas je objavio sastav.

[PROMO] Najbolje koeficijente i 100% bonusa na uplate do 1000 kuna potražite u kladionici Germania.