HAJDUK - ŠIBENIK 3:0 / Bijeli pred 18 tisuća navijača 'potopili' Šibenik: Sjajna predstava za kraj, Danijel Subašić se oprostio

Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti uživo na portalu Net.hr

28.5.2023.
14:59
Miroslav Lelas/PIXSELL

U dvoboju posljednjeg 36. kola HNL-a i u reprizi finala ovosezonskog Kupa, nogometaši Hajduka na svom su Poljudu svladali Šibenik 3-0 (3-0).

DINAMO - GORICA 4:1 /

Dinamo sjajnom igrom proslavio naslov prvaka: Livaković izašao uz velike ovacije, očekuje se transfer?

U finalu Kupa Hajduk je slavio 2-0, dok je ovaj put bio još uvjerljiviji. Sve golove Splićani su dali u drugom poluvremenu, a strijelci su bili mladi, 17-godišnji Roko Brajković u 54., Jan Mlakar u 64. i Yassine Benrahou u 77. minuti.

U ovom susretu od nogometa se oprostio 39-godišnji Danijel Subašić, legendarni vratar hrvatske reprezentacije koji je svojim sjajnim obranama bio jedan od ključnih igrača Hrvatske na putu prema srebru 2018. godine, na Svjetskom prvenstvu u Rusiji.

Subašićev oproštaj

Subašić je ranije u karijeri bio u Hajduku od 2008. do 2012. godine, dok je u drugom navratu u splitskom klubu boravio od 2021. godine.

Velikim i dugotrajnim pljeskom u 24. minuti nagrađen je Subašić koji je počeo utakmicu protiv Šibenika te je u tom trenutku napustio poljudski travnjak i po posljednji put kao vratar pozdravio navijače.

Inače, Hajduk je od samog početka bio dominantan te je u uvodnim minutama mogao doći do prednosti od nekoliko golova protiv Šibenika. No, nije, jer je u 2. minuti Mesa blokirao udarac Brajkovića, dok je u 19. slabo reagirao Jan Mlakar pred suparničkim vratima.

Livaji poništen gol

Šibenska mreža ipak se zatresla u 35. minuti. Strijelac je bio Livaja, ali je VAR potom poništio vodstvo Hajduka zbog zaleđa.

Gosti su ipak pokleknuli u 54. minuti kada je Livaja pripremio šansu 17-godišnjem Roku Brajkoviću, a ovaj je svladao Đakovića i postigao svoj premijerni pogodak za Hajduk u seniorskoj konkurenciji.

Nakon primljenog pogotka nešto su hrabrije zaigrali Šibenčani, ali su dodatno potonuli deset minuta nakon prvog pogotka. U 64. minuti, nakon kornera, dobro je reagirao Mlakar i zabio za 2-0.

U 74. minuti Benrahou je pogodio okvir vrata, ali je precizniji bio tri minute kasnije kada je vrlo efektno, lob udarcem, prebacio gostujućeg golmana i postavio konačnih 3-0.

Šibenik se tako visokim porazom oprostio od prvoligaškog društva i iduće sezone će igrati u Prvoj NL.

Posljednju utakmicu ovog kola, ali i cijele sezone, odigrat će Dinamo i Gorica na maksimirskom stadionu od 19.15 sati.

TIJEK UTAKMICE

Hajduk - Šibenik 3:0

Sastavi:

HAJDUK: Subašić, Sigur, Ferro, L. Vušković, Melnjak, Fossati, Krovinović, Brajković, Benrahou, Mlakar, Livaja

ŠIBENIK: Đaković, Mesa, Kvesić, Perić, Soldo, Hiroš, Đorić, Špeljak, Arai, Čanađija, Kvržić

------------------------------------------------------------------------------

Kraj utakmice i sezone na Poljudu.

90' Tri minute sudačke nadoknade.

85' Livaja je puknuo volej, nije mu baš "sjela" na nogu.

81' Ušli su za Hajduk Čubelić i Simić umjesto Brajkovića i Ferra.

77' Benrahou zabija lobom nakon teledigirane lopte Krovinovića. Naplatio je time gredu od prije nekoliko minuta, a ovo mu je četvrti pogodak od dolaska u HNL.

75' Baturina, Barnabas i Dolček ulaze u igru umjesto Hiroša, Špeljaka i Solde.

72' Benrahou je pogodio gredu iz mrtvog kuta.

70' Zamjena kod Šibenika, Matić ulazi umjesto Perića.

64' Mlakar pogađa nakon kornera koji je izveo Benrahou. S četiri metra je loptu pospremio u drugi kut.

61' Već treći udarac Kvržića na vrata, koji je najbolji igrač Šibenika ovo proljeće. Lopta je zvaršila u bloku.

59' Izašli su iz igre Melnjak i Vušković, a ušli su Letaj i Awaziem.

58' Arai je umalo zabio autogol, a imao je namjeru izbaciti u korner. Lopta odlazi pored vrata.

54' Roko Brajković zabija prvijenac u seniorskom nogometu, asistirao mu je Marko Livaja loptom u prostor.

51' Kvržić je prvi igrač koji je šutirao u okvir vrata na ovoj utakmici.

46' Početak drugog dijela.

Kraj prvog dijela.

45' Četiri minute sudačke nadoknade.

43' Kao da su oba kluba sve ispucali u finalu Kupa, vidjeli smo samo jedan udarac na vrata u prvom dijelu i to od Šibenika.

34' VAR je nakon kaznenog udarca poništio i pogodak Hajuduka zbog zaleđa Livaje, koji je pogodak i postigao.

24' Subašić je izašao s terena, predao kapetansku traku Marku Livaji i kroz špalir izašao s terena. Simobilčna je 24. minuta zbog njegovog velikog prijatelja Hrvoja Čustića, koji je poginuo u tragediji na Stanovima. Odradio je "Suba" i počasni krug oko Poljuda.

15' Livaja je pao u šesnaestercu Šibenika, Đorić ga je lagano odgurnuo. Glavni sudac išao je pogledati VAR i pokazao na prekršaj za Šibenik u začetku akcije.

13' Na Poljudu je 18 tisuća navijača.

8' Nakon početne šanse, traje početno ispitivanje snaga.

3' Brajković je imao sjajnu šansu glavom, koju mu je namjestio Marko Livaja. Mladić je tukao samo u blok.

1' Počela je utakmica.

--------------------------------------------------------------------------

Od 17 sati Hajduk i Šibenik igraju pretposljednju utakmice ove sezone u HNL-u. Riječ je o reprizi finala Hrvatskog kupa u kojem je Hajduk pobijedio Šibenik 2:0. Nakon pobjede Hajduka neprimjereno ponašanje Marka Livaje prema Šibenčanima postalo je sportska tema tjedna.

''Bilo je baš dobro slavlje, svi smo bili zajedno, uživali. Bilo je intenzivnih četiri-pet mjeseci, loš start i izvanredan završetak. Momci su ovo zaslužili na temelju rada, volje, želje. Za sve ljude koji su bili oko momčadi bilo je jako bitno jer u sportu si da bi nešto osvojio. Postoje dvije velike nagrade, mi smo uspjeli uzeti drugu koja je za nas isto velika. Bilo je baš dobro slavlje, ali nakon dan-dva gledaš prema budućnosti da bi bio bolji'', rekao je Hajdukov trener Ivan Leko pa najavio susret u nedjelju:

'Kad dođeš na Poljud, ti želiš dobiti'

''Doći će puno ljudi. Momčad je zaslužila da ih dođu pozdraviti i čestitati na odličnom kraju sezone i trofeju. Kad dođeš na Poljud na kojemu je puno ljudi, ti želiš dobiti. Znamo da rezultatska važnost ne postoji, ali postoji obraz, ponos i vratiti ljudima barem mrvicu onoga što navijači nama daju tijekom cijele sezone i mi ćemo sigurno izaći s tim stavom i dati sve od sebe da bi ljudi uživali i vidjeli našu pobjedu na kraju.''

Danijel Subašić danas se oprašta od profesionalnog igranja nogometa.

''Suba je milijun posto s nama svaki trening i utakmicu, on je jedan od lidera i zaslužio je dostojanstven oproštaj, odigrati neke minute i da mu damo veliki respekt kojega je zaslužio nakon takve karijere'', rekao je Leko.