REAL MADRID NAPRAVIO OGROMAN KORAK PREMA FINALU: / Zidaneov joker s klupe donio potpuni preokret protiv Bavaraca

Lijepu prednost uoči uzvrata u Madrid nose nogometaši Real Madrida

25.4.2018.
22:38

U prvoj utakmici polufinala Lige prvaka Real je slavio u Muenchenu kod Bayerna s 2-1 (1-1) i napravili veliki korak ka trećem uzastopnom finalu . Uzvrat se igra 1. svibnja u Madridu.

Pogodak je za Bayern polučio Joshua Kimmich (28), dok su strijelci za Real bili Marcelo (44) i Marco Asensio (57). Luka Modrić je odigrao svih 90 minuta, dok je Mateo Kovačić ušao u igru u 83. minuti kod Reala.

Na pragu trećeg uzastopnog finala Lige prvaka

Bayern i Real se po nevjerojatni sedmi put sastaju u polufinalu Lige prvaka, pet puta je prošao Real, a Kraljevski klub je i prošle godine u četvrtfinalu izbacio Bavarce i to nakon produžetka na Bernabeu i nakon što su Španjolci dobili prvu utakmicu s 2-1 na Allianz Areni. Kako su se stvari odvijale u prvoj utakmici u Muenchenu, Real bi mogao nastaviti taj niz i plasirati se u treće uzastopno finale Lige prvaka. Real je po tko zna koji puta ove sezone u gostima odigrao sjajnu utakmicu, a Španjolci u Muenchenu nisu paničarili ni nakon što su primili prvi gol.

Bayern je ipak utakmicu započeo bez Davida Alabe, a već u 8. minuti ostali su i bez Arjena Robbena koji se ozlijedio i morao je zarana napustiti teren. U 20. minuti Modrić je proigrao Ronalda, koji potom nije uspio provući loptu nazad do hrvatskog veznjaka koji je bio u odličnoj poziciji. U 24. minuti pokušao je Carvajal, koji se neočekivano našao u šansi, ali je pucao u vratara.

Poveo je Bayern

No, u jeku dominacije Reala poveo je Bayern u 28. minuti. James je preciznom loptom pronašao Kimmicha koji je krenuo sam prema Navasu, koji je prerano zaključio da će njemački desni branič dodati, a Kimmich iskosa puca i pogađa bliži kut. U 32. minuti Heynckes je morao napraviti već drugu zamjenu jer se ozlijedio Jerome Boateng. U 44. minuti zabio je lijevi branič Reala Marcelo i to preciznim udarcem punom nogom izvan kaznenog prostora koji je odsjeo u samom lijevom kutu vrata Ulreicha. U zadnjim sekundama prvog dijela Lewandowski tuče glavom s pet metara, ali se Navas iskupio za pogrešku kod gola.

Joker s klupe za potpuni preokret

Zidane je u drugom dijelu ostavio na klupi vrlo slabog Isca, a uveo Marca Asensia što mu se isplatilo u 57. minuti. Branič Bavaraca Rafinha praktički je dodao loptu Asensiu, koji potom u čistoj kontri dodaje do Vasqueza, a ovaj opet pronalazi mladog napadača Reala koji u "situaciji 1 na 1" s vratarem ne griješi za vodstvo gostiju. Odmah nakon gola Navas čudesno brani udarac Riberya iz blizine, a nekoliko minuta kasnije kostarikanski vratar ponovno kroti udarac Francuza.

U 67. minuti nevjerojatan promašaj domaćina - pred praznim golom se Mueller i Lewandowski nisu mogli "dogovoriti" tko će ubaciti loptu u mrežu, a u 68. minuti Ribery je nastavio s promašajima. U 76. minuti Benzema je prošao trojicu igrača, ali je slabo pucao, a u 87. minuti Lewandowski je sam ispred Navasa, no promašuje vrata.

UŽIVO

Bayern München - Real Madrid 1-2

Bayern: Ulreich - Kimmich, Hummels, Boateng (Sule 34'), Rafinha - Martínez (Tolisso 75') - Robben (Thiago 8'), James, Müller, Ribéry - Lewandowski

Real Madrid: Navas - Carvajal (Benzema 66'), Varane, Ramos, Marcelo - Kroos, Casemiro (Kovačić 83'), Modrić - Isco (Asensio 46'), Lucas, Ronaldo

KRAJ!

90' Igrat će se četiri minute nadoknade

88' Najbolja prilika u drugom poluvremenu za Bayern. Nakon asitencije Tolissa, Lewandowski se našao oči u oči s Navasom, ali loše je reagirao poljski napadač

83' Spasnula je malo dominacija Bavaraca koji će morati dići razinu igre ako žele izjednačiti. U igru je umjesto Casemira ušao hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić

76' Benzema se našao u finoj prilici, no pucao je vrlo slabo

71' Luka Modrić je fenomenalo poslužio Cristiana Ronalda koji je zabio Ulreichu, ali prije toga loptu je smirio rukom i gol je opravdano poništen

68' Ribery je raspoložen za igru, opet je napravio dar-mar na lijevoj strani iz koje se ubacuje u sredinu. Pucao je, no lopta odlazi pored gola. Bayern se otjerao gotovo cijelu momčad Reala na vlastitu polovicu

67' Carvajal zbog ozljede izlazi iz igre. Zidane ubacuje napadača Karima Benzemu umjesto desnog beka. Očekuju Madriđane neke rošade u momčadi. U istoj minuti gužva pred golom Keylora Navasa. Javi Martinez je bio najviši u skoku, udario je loptu u smjeru Mullera i Lewandowskog, ali obrana Reala je to nekako očistila

66' Bayern je preuzeo konce igre, Real je sve više povučen, ali ako samo sjedne jedna kontra...

63' Pucao je Ribery, ali Navas je ovog puta siguran

56' GOOOOOOL! Marco Asensio zabija nakon pogreške Rafinhe. Lucas Vazquez je fino asistirao Asensiju koji je hladnokrvno zabio za vodstvo Kraljevskog kluba. Gol možete vidjeti OVDJE

50' Ribery je imao divan prodor s lijeve strane, uputio je loptu u sredinu, no Muller između dvojice nije uspio doći do lopte

48' Cristiano Ronaldo pucao je iz daljine, lopta je završila u autu

46' Krenuo je drugi dio!

Kraj prvog poluvremena. Bayern je nešto dominantniji, ali igra se jedna čvrsta, prava polufinalna utakmica

EMOTIVNE SCENE U MÜNCHENU: Nizozemac nikad ranije nije napustio teren u Ligi prvaka, znate li tko je najkraće trajao u polufinalu?

44' GOOOOL! Marcelo izjednačuje sjajnim volejem nakon što je Real jedno vrijeme gradio napad! Gol možete vidjeti OVDJE

41' Šansa za Bayern. Hummels puca pored gola

34' Zbog ozljede igru je napustio i Boateng. Umjesto njega ušao je Sule. Ovo je već druga zamjena koju je Heyckness morao napraviti zbog ozljede

28' GOOOOOOOOL! Kimmich je zabio gol za vodstvo domaćina! Nakon dugog sprinta pucao je s desne strane i svladao Keylora Navasa udarcem u prvi kut koji je mogao bolje reagirati. Gol možete vidjeti OVDJE

23' Carvajal je pokušao nakon nespretnosti Rafinhe. Ulreich to lako kupi

20' Lijepa kombinacija Modrića i Ronalda. Real je iz svega dobio samo korner

19' Rafinha iz daljine upućuje prvi udarac u okvir gola. Navas lako kupi loptu koja je išla u sredinu

17' Isco se lijepo sjurio prema golu domaćina, išao je u dribiling, no njegov udarac blokirao je Javi Martinez. Čvrst početak s obje strane, nije bilo izrazitih prilika

14' Prvi korner za Bayern na utakmici, ali lako su to očistili gosti

8' Thiago Alcantara ulazi u igru umjesto Arjena Robbena koji je ozlijeđen. Težak udarac za Bavarce odmah na početku susreta, a posebno je bilo teško gledati iskusnog veznjaka kako napušta teren na rubu suza

1' Nakon 15 sekundi već uzbuđenja pred vratima Real Madrida. Lewandowski je ušao u kazneni prostor s lijeve strane, ubacio loptu u sredinu, ali nije bila dobra za Mullera

1' Krenula je utakmica!

20:25 - Nizozemac Björn Kuipers sudit će veliki europski dvoboj. Realu je dosad sudio četiri puta i Madriđani u tim susretima imaju jedan poraz, a Bayernu tri puta i nikada nije izgubio.

20:20 - Samo šest momčadi zabilo je više od Cristiana Ronalda u polufinalima Lige prvaka

20:10 - Najveća prijetnja za Keylora Navasa iz redova Bavaraca dolazi iz Poljske. Robert Lewandowski je u 70 utakmica u Ligi prvaka zabio impresivnih 45 golova.

19:52 - Trener Kraljevskog kluba Zinedine Zidane ove je sezone samo dva puta od prve minute krenuo s tercetom Isco - Ronaldo - Vazquez u napadu. Zanimljivo, obje utakmice završile su 3-2, protiv Malage i Borussije Dortmund

19:40 - Ovako će to izgledati na terenu.

19:35 Stigli su sastavi! Benzema nije u prvih 11 Reala, umjesto njega kreće Lucas Vazquez. Na klupi je i Gareth Bale, njegovo mjesto zauzima Isco. Očekivan je sastav Bayerna s obzirom na to kako je Alaba i prije susreta otpao zbog ozljede. Umjesto njega kreće Rafinha.

Real Madrid će imati podršku na Allianz Areni.

Povijest sedam međusobnih polufinalnih okršaja daje nadu Bavarcima, jer su u tim dvobojima bili uspješniji, dohvativši finale u četiri navrata. Sveukupno, u dosadašnja 24 europska dvoboja i Bayern i Real ostvarili su po 11 pobjeda, a dvije su utakmice završile neodlučenim ishodom.