SLABA PREDSTAVA PRVAKA / Veliki kiks Dinama, utrka za prvaka potpuno otvorena: Loš rezultat i užasne vijesti uoči Seville

Dinamo nije uspio svladati Lokomotivu na Maksimiru, a da stvar za prvake bude gora, ozlijedio se kapetan Ademi

20.2.2022.
19:07
Igor Kralj/PIXSELL

Dinamo je u sklopu 24. kola Prve HNL ugostio Lokomotivu na Maksimiru. Već neko vrijeme Lokosi znaju dobro namučiti hrvatskog prvaka, a takav je slučaj bio i danas na Maksimiru. Susret je završio bez pobjednika, ali i golova, 0:0.

RASPOLOŽENI VUČKIĆ /

Rijeka s lakoćom svladala Šibenik na Rujevici: Stigli na bod od Hajduka uoči međusobnog okršaja

Momčad s Kajzerice sjajno je krenula u susret te je potpuno iznenadila uspavani Dinamo. Već u 12. minuti susreta Livaković je morao spašavati domaćina, kada je bivši dinamovac Pivarić 'zavaljao' četvoricu i pucao, ali je hrvatski vratar sjajno obranio.

U 16. minuti Kačavenda je lijepo namjestio šansu za Kulenovića, ali ovaj loše reagira. Do kraja poluvremena Dinamo se malo probudio, ali i dalje nisu uspijevali složiti ozbiljniju priliku pred vratima Nevistića.

Kopić odmah mijenjao, Ademi se ozlijedio

Kopić je do poluvremena shvatio da njegova momčad slabo stoji. Odlučio je to odmah promijeniti pa je napravio čak tri zamjene na poluvremenu. Ušli su Ademi, Štefulj i Dilaver umjesto Jurića, Bočkaja i Lauritsena koji je bio na rubu crvenog kartona u prvom dijelu.

Dinamo je bolje zaigrao u drugom poluvremenu, ali i dalje nisu mogli ozbiljnije ugroziti Nevistića. Onda je stigla 58. minuta i katastrofa za Dinamo. Kapetan Ademi koji je ušao na poluvremenu nije mogao nastaviti. Sudario se sa suigračem Mišićem te se činilo da će nastaviti s utakmicom, no ipak je morao napustiti teren. Zamijenio ga je Bulat, a Modri se samo mogu nadati da će se kapetan oporaviti do Seville.

I onda zamalo novi šok za hrvatskog prvaka! Pritiskali su, a u 70. minuti zamalo je Cipetić doveo goste u vodstvo, ali je sjajni Livaković ponovno spasio Dinamo.

Do kraja susreta je Dinamo pritiskao, ali nije mogao do pogotka te je susret završio bez golova i bez pobjednika.

Dinamo je nakon slabe predstave uhvatio samo bod, a s njim su i dalje ostali na vrhu tablice s bodom više od drugog Osijeka. Dinamo ima 50 bodova, ali i utakmicu manje, prati ga Osijek s 49, pa Hajduk s 47 i također susretom manje. Rijeka je četvrta s 46 bodova. Dinamo i Hajduk još moraju odigrati međusobnu utakmicu koja je bila odgođena, a upravo bi ona mogla odlučivati o prvaku Hrvatske. Barem kako za sada stvari stoje…

24. kolo Prve HNL

Uživo: Dinamo - Lokomotiva 0:0

97' - Kraj! Dinamo nije uspio pobijediti Lokomotivu koja je imala ozbiljnije prilike nego hrvatski prvak! Čeka nas prava bitka za naslov!

90' - Igrat će se još pet minuta nadoknade

89' - Bulat je fantastično ubacio, Šutalo je pucao, a Nevistić još bolje obranio! Ostaje 0:0

87' - Dinamo pritišće na kraju susreta

82' - Kačavenda je požutio

79' - Slobodan udarac za Oršića iz dobre pozicije nakon prekršaja Kačavende

78' - Požutio je sada i Dabro

75' - Marić požutio

73' - Promjene kod Lokosa; Vranjković i Stojković u igri, izašli Cipetić i Pivarić

70' - Dinamo pritiskao, pa Lokomotiva zamalo zabila! Cipetić je pucao iz kosa s desne strane, Livaković ponovno spašava

65' - Tuci je ušao umjesto Kulenovića

62' - Oršić je probao, ali je njegov pokušaj blokiran

59' - Ademija mijenja mladi Marko Bulat, Špikić je ušao umjesto Moharramija

57' - Ademi se sudario sa suigračem Mišićem te se činilo da će nastaviti s utakmicom, ali na kraju ipak neće moći dalje. Užasne vijesti za Dinamo, Ademi je bijesan, psuje i ne vjeruje što u se događa...Nadamo se da će kapetan biti spreman za Sevillu

57' - Domaćini su zaigrali puno bolje, ali i daje ne mogu stvoriti pravu priliku

51' - Dinamo pritišće od samog početka drugog dijela, očito je Kopić primijetio da vezni red nije bio na razini pa je uvođenjem Ademija htio popraviti situaciju

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, Kopić odmah mijenja: Izašao je Lauritsen koji je bio na rubu crvenog kartona, a mijenja ga Dilaver, u igri su još Ademi i Štefulj umjesto Jurića i Bočkaja

45' - Kraj prvog dijela, Dinamo nije puno pokazao, a mogu biti sretni što na predah idu bez primljenog pogotka. Lokomotiva izgleda sjajno na Maksimiru

44' - Lauritsen se poigrava! Već ima žuti karton, a sada je napravio dosta oštar prekršaj, ipak prošao je samo s opomenom

43' - Probao je Petković, ali bio je to slabašan udarac koji Nevistić s lakoćom brani

39' - Mišić je probao iz velike daljine, ali je njegov udarac prohujao pokraj gola

30' - Dinamo je sada preuzeo malu inicijativu, barem što se tiče posjeda, ali u veznom redu izgledaju poprilično izgubljeno i teško stvaraju bilo kakve prilike za trojac u napadu

26' - Slaba predstava Dinama za sada, nismo vidjeli ništa osim slabašnog pokušaja Lauritsena nakon ubačaja Oršića

16' - Ponovno prijeti Lokomotiva, Kačavenda se lijepo riješio Franjića i ubacio, ali se Kulenović nije dobro snašao

14' - Lokosi su puno bolje krenuli u susret od uspavanog Dinama

12' - Velika šansa za Lokomotivu! Bivši dinamovac Pivarić prošao je kraj četiri igrača Dinama, ali je njegov pokušaj sjajno obranio Livaković!

2' - Utakmica jedva da je krenula, a Lauritsen je zaradio žuti zbog prekršaja kod centra igrališta

1' - Počela je utakmica na Maksimiru

-------------------------

Sastavi:

Dinamo (3-4-3): Livaković - Lauritsen, Šutalo, Franjić - Moharrami, Gojak, Mišić, Bočkaj - Jurić, Petković, Oršić

Lokomotiva (4-2-3-1): Nevistić - Cipetić, Mersinaj, Soldo, Milićević - Marić, Maleš - Dabro, Kačavenda, Pivarić - Kulenović

Dinamo će od 17:05 na Maksimiru ugostiti Lokomotivu u sklopu 24. kola Prve HNL. Hrvatski prvak ima imperativ pobjede nakon što su jučer bili uspješni Hajduk i Osijek.

Željko Kopić u vatru je odlučio 'baciti' Rasmusa Lauritsena, a protiv Lokosa će krenuti s tri napadača. U prvoj su se našli Deni Jurić, Bruno Petković i Mislav Oršić. Dinamo je veliki favorit uoči susreta s momčadi s Kajzerice, ali Lokomotiva je u posljednje vrijeme znala iznenaditi Modre.

U sastavu Lokomotive nema velikih iznenađenja; najudarnije igle su tu. Kreću i Kulenović i Kačavenda, dok je na golu Dinamov Nevistić.