HAT-TRICK ZA SLAVLJE / Hajduk izdominirao u kišnom Zagrebu: Nezaustavljivi Livaja zabio sva tri pogotka i gurnuo Bijele na drugo mjesto

Hajduk je uvjerljivo svladao Dragovoljac na gostovanju u Zagrebu s 3:0

19.2.2022.
15:01
Zeljko Hladika/PIXSELL

Hajduk je danas, u sklopu 24. kola Prve HNL-a,od 15 sati gostovao na Kranjčevićevoj gdje su rasturili domaći Hrvatski dragovoljac. Splićani su slavili s 3:0 na krilima nevjerojatnog Marka Livaje.

'ON JE ARHITEKT I DIRIGENT' /

Talijani se naklonili Ivanu Juriću i njegovom 'hrvatskom čarobnjaku': 'Jedinu grešku je napravio s Pjacom...'

Livaja je bio igrač utakmice, a osim što je postigao hat-trick, cijeli je susret bio nerješiva enigma za obranu Hrvatskog dragovoljca.

Splićani su na teren istrčali u šarenom sastavu: U prvoj momčadi nije bilo niti jednog Kalinića (Nikole i Lovre), pa su ih mijenjali Ljubičić i Subašić. Također nije bilo ni ozlijeđenog Mlakara, a inače standardni Elez i Lovrencsics danas su krenuli s klupe, a umjesto njih su počeli Simić i Mikanović.

Uvjerljiva predstava Hajduka

Hajduk je od početka susreta krenuo dominirati, a već u drugoj minuti bili su pred golom Dragovoljca. U 17. minuti Hajduk je imao prvu ozbiljnu situaciju, kada je Livaja proigrao Čolinu, ali je njegov pokušaj blokiran.

U 32. minuti Hajduk dolazi do vodstva. Livaja je ponovno bio precizan s bijele točke i gosti su stigli do zasluženog vodstva. Nakon prvog pogotka, Hajduk je nastavio pritiskati, s nadom da će se domaćini morati otvoriti u jednom trenutku susreta.

U nastavku smo gledali isti scenarij: Hajduk je pritiskao, Dragovoljac se branio i pokušavao napraviti nešto iz kontre ili polukontre, a rasplet je bio isti. Braut ruši Melnjaka i novi kazneni udarac za goste. Livaja je preuzeo odgovornost i udvostručio vodstvo Hajduka.

Samo pet minuta kasnije Biuk, koji je ušao koji trenutak ranije, prekrasno asistira za kapetana Livaju, koji rutinski zabija svoj treći pogodak i zaključuje susret u Zagrebu.

Livaja je tako postigao hat-trick i gurnuo Hajduk na drugo mjesto HNL-a, barem dok Osijek ne odradi gostovanje u Puli. Trenutno je prvi Dinamo s 49 bodova iz 22 utakmice, drugi su Splićani s 47 bodova iz 23 utakmice, a treći je Osijek s 46 bodova iz 23 utakmice, s tim da će oni svoj susret igrati od 17 sati protiv Istre.

24. kolo Prve HNL

Uživo od 15 sati: Hrvatski Dragovoljac - Hajduk 0:3

94' - Kraj! Sudac je svirao kraj i Hajduk se u Split vraća s tri boda! Junak susreta je Marko Livaja koji je zagrebačku momčad isprati s tri pogotka u mreži.

90+' - Sudac je dodao tri minute nadoknade

84' - Kačaniklić je zamijenio Vukovića

80' - Ušao je Kukoč kod domaćina, izašao Bašić te je ušao Perić umjesto Majstorovića

79' - GOOOL! Ponovno nezaustavljivi Livaja! Biuk mu je krasno asistirao, a desetka Hajduka dolazi do hat-tricka!

78' - Mijenja Dambrauskas, ušli su Fossati i Atanasov umjesto Ljubičića i Grgića

74' - GOOOL! Livaja je ponovno precizan s bijele točke, 2:0 za goste

72' - Novi kazneni udarac za Splićane! Braut je srušio Melnjaka i Bel pokazuje na bijelu točku

70' - Zaprijetio je sada domaćin preko Majstorovića, koji je pucao, a lopta se od bloka odbila iznad Subašićeva gola

69' - Promjene i kod domaćina: Izašli su Karrica i Bristrić, a mijenjaju ih Braut i Čirjak

63' - Dobra prilika za Hajduk, Livaja i L jubičić su kombinirali, a na kraju je pucao strijelac jedinog pogotka - ipak odlazi pokraj gola

60' - Evo i prvih promjena kod gostiju, Melnjak i Biuk su utrčali na teren, a izašli su Čolina i Sahiti

53' - Karrica vraća Katiću: Sada je požutio igrač Dragovoljca

52' - Požutio je hajdukov Katić zbog prekršaja u opasnoj zoni, ali Dragovoljac to nije iskoristio

48' - Probao je ponovno Vuković iz daljine, ali točno u Šubarića

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

45' - Kraj prvog poluvremena, Hajduk zasluženo vodi pogotkom iz kaznenog udarca. Precizan je bio sjajni Marko Livaja.

42' - Hajduk sada potpuno dominira susretom

35' - Livaja je ponovno pokušao nešto iz solo akcije, ali je njegov pokušaj blokiran

32' - GOOOL! Livaja je precizan s bijele točke i Hajduk vodi 1:0!

31' - Kazneni udarac za goste! Čolina je pokušao ubaciti i u ruku pogodio Smolčića!

24' - Bristrić požutio zbog neopreznog starta na Sahitiju

21' - Ponovno je Hajduk zaprijetio, Čolina pucao iz dobre šanse, ali točno u Šubarića

18' - Evo i prvog žutog kartona: Zaradio ga je Frigan zbog provociranja i nesportskog ponašanja

17' - Prva velika šansa za Hajduk! Livaja je sve zakuhao sjajnim driblingom, pa proigrao Čolinu kojeg su u posljednji trenutak zatvorili braniči Dragovoljca

10' - Za sada nema velikih uzbuđenja, Hajduk polako preuzima kontrolu susreta

5' - Dogodila se jedna, nešto ozbiljnija situacija pred Subašićem, ali na kraju je označeno zaleđe

2' - Hajduk je krenuo žustro, ipak sve je počistio Galešić

1' - Počela je utakmica u kišnom Zagrebu, sve je malo kasnilo zbog problema s mrežom jednog gola