DINAMO PO TKO ZNA KOJI PUT POBIJEDIO LOKOMOTIVU: / Zaslužena pobjeda, ali jedna sudačka odluka mogla je sve promijeniti

Dinamo je bez problema pobijedio svoju filijalu i dodatno povećao prednost ispred Osijeka, Rijeke i Hajduka.

19.11.2017.
16:53
PIXSELL

U utakmici 16. kola Prve HNL Dinamo je kao domaćin slavio protiv Lokomotive s 2-0 (1-0) i povećao svoje vodstvo na ljestvici.

Dinamo je i dalje neporažen u ogledima s Lokomotivom, sada ima 26 pobjeda i jedan remi, a današnjim trijumfom povećali su prednost na ogromnih 12 bodova ispred prvog pratitelja Osijeka.

Dinamo je poveo u 18. minuti kada je bivši igrač Lokomotive Ivan Fiolić pogodio iz blizine nakon ubačaja Sose s lijeve strane. Lokomotiva je imala dvije sjajne prilike za izjednačenje preko Chaga (36) i i Ivanušeca (48), ali je oba puta vratar lidera Livaković upisao sjajne obrane.

Krstanović se sjurio prema golu Livakovića u 72. minuti, ali Strukan je na asistenciju pomoćnika dosudio zaleđe, ali ostaje dojam kako napadač Lokomotive nije bio u nedozvoljenoj poziciji.

U 77. minuti Henriquez je mogao riješiti pitanje pobjednika, ali u situaciji kada je bio sam ispred vratara puca pored vrata. U 80. minuti je isključen igrač gostiju Denis Kolinger, a u 90. minuti je Čeh Jan Lecjaks postigao svoj prvi pogodak u Dinamovu dresu za konačnih 2-0.

Nakon utamice potvrđeno je da je Borna Sosa pretrpio lakši potres mozga nakon jednog slučajnog udarca u glavu.

Dinamo vodi s 40 bodova ispred Osijeka koji ima 28, dok je Lokomotiva ostala šesta s 21 bodom.

Susret se igrao na stadionu u Maksimiru, a sudio je pred 1300 gledatelja Strukan iz Splita.

DINAMO - LOKOMOTIVA 2-0

Dinamo: Livaković - Stojanović, Benković, Sigali, Sosa - Antolić, Ademi - Fiolić, Gojak, Olmo - Henriquez

Lokomotiva: Šemper - Karačić, Kolinger, Majstorović, Oluić - Capan, Chago - Barić, Majer, Ivanušec - Krstanović

90+3' - Strukan je svirao kraj utakmice i Dinamo je došao do nova tri boda.

89' - GOOOOL! Lecjaks je natrčao na jednu loptu i s 15-ak metara s lijeve strane zakucao ju pod prečku Šemperova gola.

88' - Imali su Modri još nekoliko prilika, ali loše udarce bez problema hvata Šemper

84' - Veliku je priliku propustio Amer Gojak. Pucao je s nekih desetak metara, ali promašio je cijela vrata.

80' - Kolinger je dobio drugi žuti karton nakon naguravanja prije izvođenja kornera Dinama i mora napustiti travnjak.

77' - Henriquez je izašao sam ispred Šempera i pokušao zabiti laganim lobom, ali lopta je otišla zamalo pored vrata. Ni minutu poslije u odličnoj se prilici našao Moro, ali obrana Lokomotive je to riješila pravovremenim uklizavanjem.

72' - Krstanović je krenuo sam na Livakovića, ali suci su svirali zaleđe koje se ne vidi niti nakon usporene snimke. Velika greška sudaca

65' - Dinamo ima utakmicu pod kontrolom i više napada, ali intenzitet utakmice očigledno je opao.

49' - Ivanušec se sjurio prema golu Dinama nakon lijepe akcije i odlično tukao, ali Livaković je uz mnogo napora odbio njegov udarac u korner.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme! Sosa je zbog jednog udarca u glavu ostao u svlačionici, u mjesto priliku je dobio Lecjaks.

45+1' - Sudac Strukan dosudio je kraj sadržajnog prvog poluvremena.

44' - Iznenada se u dobroj prilici našao Gojak, ali Šemper je još jednom spasio Lokose.

43' - Vinko Soldo zbog ozljede je napustio igru, umjeto njega ušao je Fran Karačić.

37' - Najveća prilika za Lokomotivu! Chago je prihvatio Majerovo dodavanje na 11 metara od gola i neometano pucao, a njegov je udarac izvrsno obranio Livaković!

36' - Olmo opet u glavnoj ulozi. Našao se Dinamo u situaciji četiri na dva, lopta je došla do Olma koji se umjeto dodavanja odlučio na udarac kojeg je Šemper ponovno lagano uhvatio.

30' - Ponovno je Olmo tukao iz daljine, a Šemper je uz manje poteškoće uspio uhvatiti njegov udarac. Dinamo nastavlja s pritiskom na obranu Lokomotive.

18' - GOOOOL! Sosa je odlično probio lijevi bok i ošto zavrnuo u sredini gdje se našao Fiolić koji je bez problema zakucao loptu u mrežu za vodstvo Dinama!

16' - U situaciji tri na dva su bili igrači Lokomotive, ali Karačić je predugo čekao i ostao bez lopte. Sosa je pokušao na drugoj strani, ali njegov je udarac uhvatio Šemper.

15' - Nova velika prilika za Dinamo! Dugo su Modri kružili oko gola Lokomotive da bi se na kraju Stojanović odlučio na prizemni udarac. Lopta je došla do Henriqueza koji je neometan pucao iz prve i za malo promašio cijela vrata.

7' - Prvu ozbiljniju priliku na utakmici imao je Dinamo. Olmo je imao nešto više prostora na nekih 18 metara od gola i snažno tukao, ali je bio za malo neprecizan i lopta je završila u vanjskoj strani mreže. Samo nekoliko minuta kasnije udarac je okušao i Chago, ali je bio mnogo neprecizniji.

1' - Počela je utakmica na Maksimiru. Igrači su prije početnog udarca održali minutu šutnje povodom Dana sjećanja na žrtve Vukovara.

Trener Cvitanović prije dvoboja otkrio je kako u momčadi vlada vrlo pozitivna atmosfera te je otkrio planove za nastavak sezone.

"Sljedećih pet utakmica, koje igramo u Zagrebu, trebale bi na kraju jeseni iscrtati neku novu ljestvicu. Međutim, mi imamo stav da startamo od nule, kao da imamo nula bodova. Naš je cilj protiv Lokomotive pružiti dobru igru i pobijediti."

Prvi put nakon 15. rujna 2015. zajedno utakmicu bi zajedno trebali početi Antolić i Ademi, koji je čak 12 puta u karijeri igrao protiv Lokomotive.

Soudani ima problema s ozljedom te će priliku od prve minute dobiti Fiolić, Olmo, Gojak...