SPEKTAKL NA STAMFORD BRIDGEU / Dinamo hrabro pao protiv Chelseaja i završio nastup u Europi: Naša reporterka bila je na licu mjesta

Nika Aurora Ključarić bila je na Stamford Bridgeu

2.11.2022.
21:52

Natjecanje u skupini E Lige prvaka nogometaši Dinama su zaključili na posljednjem mjestu porazom kod Chelseaja 1-2 (1-2) u 6. kolu, što je označilo i kraj ovosezonskog europskog puta za Dinamo.

TOČKA NA I /

Nogometni autoritet: 'Dinamo je osvjetlao obraz našeg nogometa, iako je protiv Salzburga trebao biti hrabar i bahat kao danas'

Dinamo je treće mjesto i Europsku ligu mogao osigurati jedino uz pobjedu u Londonu te slavljem Milana protiv RB Salzburga. Ovaj potonji uvjet se ispunio, Milan je pred svojim navijačima svladao austrijskog prvaka 4-0, no Dinamo je poražen na kišnom Stamford Bridgeu.

Utakmica u Londonu je počela sjajno za Dinamo koji je poveo u sedmoj minuti kada je Bruno Petković glavom pogodio za 1-0 hrvatskog prvaka. No, Chelsea je rezultat okrenuo na svoju stranu do kraja prvog dijela, a strijelci su za 2-1 bili Raheem Sterling u 18. i Denis Zakaria u 30. minuti.

Dinamo se okreće HNL-u

U nastavku utakmice Dinamo je odigrao još otvorenije. Prijetio je hrvatski prvak (J. Šutalo, Oršić), no veći broj pravih prilika imao je Chelsea, ali se sve do kraja susreta rezultat više nije mijenjao.

Iz skupine E u osminu finala tako idu prvi Chelsea i drugi Milan, Red Bull Salzburg nastavlja u Europskoj ligi kao treći sastav na ljestvici, dok se Dinamo okreće obvezama u hrvatskim okvirima do kraja sezone.

UŽIVO

6. kolo Lige prvaka - skupina E

Mjesto održavanja utakmice: Stamford Bridge (London)

--------------------------------------------

Chelsea - Dinamo 2-1

Chelsea (3-4-2-1): Mendy - Azpilicueta, Koulibaly, Chalobah - Sterling, Zakaria, Jorginho, Chillwell - Mount, Havertz - Aubameyang

Dinamo (3-5-2): Livaković - Ristovski, Šutalo, Perić - Moharrami, Ivanušec, Ademi (c), Mišić, Ljubičić - Petković, Oršić

Susret je završen.

92' Velika obrana Livakovića, skinuo je zicer sa dva metra Callagheru.

90' Mount opet prijeti iz slobodnjaka, lopta odlazi tik uz stativu.

89' Žuti karton za Moharramija koji je zasutavio kontru Chelseaja.

86' Velika šansa za Silvu, Mišić nije dobro skočio, a Brazilac je ostao iznenađen prilikom koja mu se ponudila.

85' Callagher je imao odličnu priliku s pet metara iz kuta, brani Livaković.

83' Ulaze Drmić i Bulat umjesto Ademija i Petkovića.

81' Callagher opasno šutira, blokirao je Josip Šutalo.

78' Azpilicueta centrira u peterac, čisti Perić u udarac iz kuta.

74' Petković radi prekršaj na rubu šesnaesterca, u opasnoj zoni. Slobodan udarac za Chelsea, Mount odlično šutira, brani Livaković svoj prvi kut.

70' Četvrta promjena za Chelsea, ulazi Loftus Cheek umjesto Zakarije, strijelca drugog pogotka.

69' Prva promjena za Dinamo! Iz igre izlazi Stefan Ristovski, ulazi Mahir Emreli, Čačić baca sve karte u napad.

64' Miješa karte Graham Potter, u igru ulaze Gallagher, Silva i Broja. Teren napuštaju Aubameyang, Koulibaly i Havertz.

63' Mount se našao u pravoj prilici, blokirao je Šutalo.

62' Chillwell ubacuje u peterac, srećom za Modre tamo nema nikoga.

61' Chelsea juri u kontru, Chillwell trese vanjski dio mreže.

59' Ljubičić šutira izvana, samo u blok.

57' Havertz prijeti glavom, Dominik Livaković hvata u ruke ovaj pokušaj Nijemca.

55' Dobra akcija Modrih, Oršić je pucao sa ruba šesnaesterca pored gola.

54' Žuti karton za Luku Ivanušeca.

53' Velika šansa za Chelsea, Havertz je iskoristio grešku Dinama u predaji lopte, Mišić blokira udarac.

52' Aubameyang se spustio sa krila i lijepo gađao suprotan kut Livakovićevog gola, greda spašava Modre.

50' Udarac iz kuta donosi veliku priliku, Šutalo je probao glavom, brani Mendy.

49' Ivanušec šutira, blokira obrana Chelseaja.

46' Počelo je drugo poluvrijeme u Londonu! U nastavak ulazimo bez zamjena.

Prvo poluvrijeme je završeno.

45+1' Novi udarac iz kuta za Dinamo, Oršić nije pronašao nikoga.

43' Moharrami i Ristovski ubacivali su u serijama prema golu Chelseaja, na kraju samo udarac iz kuta.

39' Koulibaly je zaradio žuti karton nakon prekršaja na Petkoviću.

38' Nakon vodstva i drugog pogotka, Chelsea je primirio tempo utakmice.

31' Ono što nije zabio Sterling zabio je Zakaria, Chelsea vodi nakon pola sata igre. Moharrami i Livaković zajedničkim snagama nisu uspjeli zaustaviti udarac Zakarije.

29' Sterling radi jako puno problema svojim kretanjem Dianamovoj obrani, on je i inače poznat po tome da se jako dobro kreće bez lopte, a sada je imao zicer sa sedam metara i pucao je preko vrata.

26' Domaćini prijete nakon ubačaja iz kuta, pucao je Koulibaly preko vrata Dominika Livakovića.

22' Josip Mišić će se prvi upisati u bilježnicu glavnog sudca, napravio je prekršaj na Mountu.

18' Sterling je sada iskoristio priliku, Dino Perić nije očistio situaciju, Chelsea se vratio nakon samo desetak minuta.

16' Havertz ubacuje za Sterlinga koji nije dobro zahvatio loptu.

9' Trener Chelseaja već je u devetoj minuti na zagrijavanje poslao Marca Cucurellu jer je na travnjaku ostao ležati rekovalescent Koulibaly. Nakon dobivene liječničke pomoći, Koulibaly je nastavio s igrom.

7' Kakav start za Dinamo! Hrvatski prvak vodi na Stamford Bridgeu! Petković je iskoristio zbunjenost domaće obrane!

3' Dino Perić je dobio udarac u lakat prilikom duela sa Azpilicuetom, stoper se ustao i nastavlja s igrom.

1' Počela je utakmica! Prilikom izvođenja lopte s centra samo se čuje diljem stadiona skandiranje Boysa: "Volim te Dinamo..."

-------------------------------------------------

20.57 - Svira himna Lige prvaka na kultnom Stamford Bridgeu! Sve je spremno za početak!

20.36 - Naša Nika Aurora Ključarić nam javlja kako su Boysi ušli na stadion.

20.24 - Još je više od pola sata do početka utakmice, a red za ulazak na gostujuću tribinu je velik. Nervoza raste. Snimke su nastale prije cca pola sata, malo manje...

20.14 - Stigli su i sastavi. Kod Dinama, sve očekivano, u Chelseaju - napadaju svim raspoloživim snagama. Naprijed su Sterling, Aubameyang i Havertz, vjerojatno kao lažna devetka,, a Potter danas igra s četvoricom što je izvjesna promjena u redovima današnjih domaćina. Ante Čačić je, s druge strane, ostao vjeran sebi.

20.12 - Gužva je na ulazu na gostujuću tribinu. Prema informacijama, do 2500 Boysa je u Londonu. 2466 ulaznica je bilo u prodaji za goste. E sad, hoće li netko i hoće li ekipe biti i na drugim tribinama, tek treba vidjeti.

"Krenula je i kiša padati sad, naši su nestrpljivi jer ih se ne pušta na tribinu", javlja nam naša vrijedna Nika.

19.45 - Naša reporterka Nika Aurora Ključarić nalazi se u Londonu. Trenutno je ispred Stamford Bridgea, te donosi sve informacije sa Stamford Bridgea vezane za utakmicu. Evo i fotografija. Boysi ulaze na stadion. Do njega su došli u korteu. Oko njih je hrpa policije.

18.45 - Još je nešto više od sat vremena do početka utakmice. Navijači Dinama u korteu su krenuli prema Stamford Bridgeu. Dinamo će i večeras imati veliku podršku.

Formula uspjeha Dinama ovog posljednjeg dana grupne faze natjecanja u Ligi prvaka je jasna. Zagrebački plavi moraju dobiti Chelsea, a Milan mora svladati Red Bull Salzburg u drugoj utakmici koja se igra na San Siru, ako Dinamo misli prezimiti u Europi, točnije u natjecanju zvanom Europska liga.

Chelsea ima neriješenih računa s Dinamom

Chelsea i Dinamo susreli su se na otvaranju natjecanja u grupnoj fazi Lige prvaka na Maksimiru i tada su zagrebački plavi ostvarili svoju jedinu pobjedu u natjecanju ove jeseni. Zanimljivo, ali Dinamu će ovo biti tek treći sraz u Ligi prvaka s jednom od engleskih momčadi u povijesti.

Prvi put Dinamo je igrao protiv Man Uniteda na Old Traffordu u rujnu 1999. i završilo je 0-0. Nakon toga, 2015. Plavi su na Emiratesu poraženi od Arsenala 3-0, a posljednja utakmica je bila 2019. na Etihadu protiv Man Cityja u kojoj su dinamovci izgubili 2-0. Od zanimljivih podataka vrijedi izdvojiti kako je jedino Basel u povijesti pobjeđivao Chelsea doma i kod kuće, u sezoni 2013./2014.

No, slijedit primjer Basela nogometašima Ante Čačića bit će teško. Tim više jer Chelsea na Stamford Bridgeu nije izgubio još od rujna 2019., kad je bolja 1-0 od njih bila Valencia. Od tada pa do danas, Chelsea je kod kuće u natjecanju odigrao 10 susreta, od toga 6 dobio i 4 su bila neriješena.

Povijest i statistika je na strani Chelseaja

U tih 10 susreta, londonski Plavci su zabili 23 gola. Dakle, prosjek po utakmicama u Ligi prvaka kod kuće je 2.3. Posljednji put kad je Dinamo na gostovanju u Ligi prvaka ostvario pobjedu je bila davne 1998. U studenom mjesecu te godine Dinamo je u Amsterdamu svladao Ajax 1-0. Od tada pa do danas, Dinamo je na gostovanjima u Ligi prvaka odigrao čak 20 susreta, te je u njih 17 doživio poraz, a u tri izvukao neriješeno.

Graham Potter: 'Samo pogledajte gol koji su nam dali u prvoj utakmici'

"Moramo imati poštovanja prema konkurenciji i prema momčadima, prema svima. Moramo se pripremiti za pobjedu. Želimo odgovoriti na razočaranje za vikend (4-1 poraz od Brightona, Potterovog bivšeg kluba, op.a). Odabrat ćemo momčad za koju mislimo da može pobijediti. Dinamo ima opasne igrače. Mogu skočiti iz obrane u napad. Trebate samo pogledati gol koji su nam zabili u prvoj utakmici i sve će vam biti jasno", kazao je jučer na pressici menadžer Chelseaja Graham Potter.

Ante Čačić: 'Chelsea je favorit, ali tako je bilo i u Zagrebu'

Ante Čačić naglasio je na konferenciji za medije nakon njegove:

"Chelsea je favorit, ali tako je bilo i u Zagrebu. Zahvaljujući toj pobjedi još uvijek imamo šanse igrati u Europi na proljeće. Što god se dogodilo večeras, ponosan sam na svoje igrače. Odigrali smo puno dobrih utakmica, ali uvijek je nešto nedostajalo. Očekujem pun stadion, prekrasnu atmosferu i da igrači daju sve od sebe. Hoće li to biti dovoljno da dobijemo rezultat? Vidjet ćemo".

Za spomenuti kako će 2466 navijača Dinama, prema prodanim ulaznicama za gostujući sektor, bodriti Dinamo na Stamford Bridgeu.