UZBUDLJIVO NA OTVARANJU NOVE SEZONE BUNDESLIGE: / Wolfsburg do bodova u sudačkoj nadoknadi, Eintracht također slavio

Ante Rebić zbog ozljede prepona nije bio u sastavu Eintrachta

25.8.2018.
18:07

Nogometaši Wolfsburga otvorili su natjecanje u novoj sezoni njemačke Bundeslige domaćom 2-1 pobjedom protiv Schalkea, a do nje su došli pogotkom u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Ginczek je bio strijelac pobjedničkog pogotka, a američki stoper Brooks donio je vodstvo Wolfsburgu u 33. minuti. Isti je igrač u 85. minuti skrivio kazneni udarac iz kojeg je Bentaleb izjednačio na 1-1. Schalke je od 65. minute igrao s igračem manje, nakon što je sudac Ittrich pokazao izravni crveni karton Nastasiću, zbog neopreznog starta. Dojam je da je arbitar pogrešno procijenio situaciju i neopravdano isključio gostujućeg braniča.

NIKO KOVAČ PRIZNAO ISTINU O SITUACIJI KOJA JE ODJEKNULA NJEMAČKOM: Do prve ligaške pobjede došao uz pomoć sudaca

Josip Brekalo u početnoj postavi Wolfsburga

Hrvatski mladi reprezentativac Josip Brekalo bio je u početnoj postavi Wolfsburga i igrao je do 86. minute, kad ga je zamijenio Mehmedi. Ante Rebić zbog ozljede prepona nije bio u sastavu Eintrachta koji je sa 2-0 slavio na gostovanju kod Freiburga. Muller i Haller bili su strijelci za goste.

Dejan Lovren na klupi novog prvoligaša Fortune

Davor Lovren ostao je na klupi novog prvoligaša Fortune iz Duesseldorfa, koja je povela pogotkom Ramana (39), ali su u drugom poluvremenu preokret i tri boda Augsburgu donijeli Hinteregger (57) i Hahn (76).

Elez nije sudjelovao u osvajanju boda njegovog Hannovera

Josip Elez nije sudjelovao u osvajanju boda njegovog Hannovera na gostovanju u Bremenu, gdje su gosti poveli u 76. minuti pogotkom Weydandta. Werder je izjednačio preko Gebreselassiea (85).

Hertha je startala pobjedom u Berlinu, protiv Nuernberga, a zasluge za tri boda idu Vedadu Ibiševiću koji je postigao jedini pogodak u 27. minuti. Od 18.30 sati prvu utakmicu u novoj sezoni odigrat će Borussia Moenchengladbach i Bayer Leverkusen. U nedjelju će prvo kolo biti zaključeno dvobojima Mainz - Stuttgart i Borussia Dortmund - RB Leipzig.

Njemačka - 1. kolo Fortuna D. - Augsburg 1-2 (Raman 39 / Hinteregger 57, Hahn 76)

Freiburg - Eintrach 0-2 (Muller 10, Haller 82)

Hertha - Nuernberg 1-0 (Ibišević 27)

Werder - Hannover 1-1 (Gebre Selassie 85 / Weydandt 76)

Wolfsburg - Schalke 2-1 (Brooks 33, Ginczek 90+4 / Bentaleb 86-11m)