ANKETA / 'U ovom trenutku je Hajduk najbliži da bude prvak': Mogu li Bijeli uzeti naslov ove sezone?

13.11.2023.
10:04
Ivo Cagalj/PIXSELL

Hajduk je na Poljudu u 15. kolu HNL-a s 3-1 pobijedio Varaždi te tako upisao četvrtu uzastopnu prvenstvenu pobjedu.

DERBI NA RUJEVICI /

Rijeka se dva puta vraćala i uzela bod protiv Dinama: Remiju se najviše vesele u Splitu

Golove za Hajduk zabili su Rokas Pukštas (35), Zvonimir Šarlija (38) i Filip Krovinović (67), dok je pogodak za Varaždin zabio Filip Uremović pogodivši u 83. minuti vlastitu mrežu.

Splićanima je u ovom kolu na ruku išao i rezultat u derbiju Rijeke i Dinama na Rujevici gdje je završilo 2-2.

Dinamo je vodio 1-0 i 2-1, ali se Rijeka oba puta vratila za konačnih 2-2. Dario Špikić je doveo Dinamo u vodstvo u 41. minuti, izjednačio je Lindon Selahi u 53. minuti, da bi Dino Perić u 81. donio hrvatskom prvaku novu prednost. Konačnih 2-2 postavio je Matej Mitrović u 88. minuti.

Hajduk vodi na ljestvici sa 33 boda, Rijeka ima 28 uz susret manje, dok je Dinamo treći sa 24 boda i dva susret manje.

Daleko je još kraj prvenstva, no Bijeli se mogu nadati da je ovo napokon ta sezona u kojoj bi mogli uzeti naslov. Da su najbliže tomu smatra trener Varaždina Mario Kovačević.

"U ovom trenutku je Hajduk najbliži da bude prvak. Ja sam to i prije govorio, Hajduk, Dinamo i Rijeka. Neka pobijedi najbolji. U ovom trenutku je Hajduk zasluženo prvi", rekao je Kovačević nakon poraza njegove momčadi na Poljudu.

Može li Hajduk napokon ove sezone biti prvak?

Svjetsko rukometno prvenstvo za žene ekskluzivno od 29. studenoga gledajte na VOYO