U FRANCUSKOJ PAO GOL O KOJEM ĆE SE DANIMA PRIČATI: / Malo kome je jasno što je vratar htio napraviti

Lovre Kalinić nije konkurirao za stav poražene momčadi zbog ozljede

29.2.2020.
22:23

U susretu 27. kola francuskog nogometnog prvenstva Rennes je na gostovanju pobijedio Toulouse sa 2-0 učvrstivši se na trećem mjestu Le Championnata.

Golove za goste zabili su Benjamin Bourigeaud (3) i Fait Maouassa (83). Kod tog se gola posebno 'istaknuo' vratar Goicoechea.VIDEO

Važnu pobjedu u borbi za Europu ostvario je i Montpellier porazivši Strabourg sa 3-0 čime je skočio na pet mjesto ljestvice. Pobjedu domaćinu donijeli su Teji Savanier (57-11, 65) i Gaetan Laborde (61).

Monaco bez Subašića

Monaco je na svom travnjaku odigrao 1-1 protiv Reimsa. Momčad iz Kneževine je povela u 31. minuti golom Wissama Ben Yeddera iz kaznenog udarca u 31. minuti, a izjednačio je Hassane Kamara u 58. minuti. DanijelSubašić nije branio za Monaco.

Aktualni prvak PSG je na Parku prinčeva pobijedio Dijon sa 4-0 produživši niz bez poraza u prvenstvu na 15 utakmica.

Golove za pobjedu pariškog sastava zabili su Pablo Sarabia (3), Kylian Mbappe (74, 90+1) i Mauro Icardi (76).

S nova dva gola Mbappe je stigao do brojke od 18 golova čime je izbio n vrh ljestvice strijelaca ispred napadača Monaca Wissama Ben Yeddera koji je zabio jedan manje.

Zanimljivo, posljednji poraz PSG je doživio upravo od Dijona početkom studenog prošle godine rezultatom 1-2. Nakon te utakmice PSG je upisao 13 pobjeda i dva remija.

PSG vodi na ljestvici sa 68 bodova, Marseille na drugom mjestu ima 55 bodova, dok je Rennes treći sa 47 boda.

REZULTATI: PSG - Dijon 4-0 (Sarabia 3, Mbappé 74, 90+1, Icardi 76) Amiens - Metz 0-1 (Boulaya 26) Brest - Angers 0-1 (Bahoken 43) Toulouse - Rennes 0-2 (Bourigeaud 3, Maouassa 83) Monaco - Reims 1-1 (Ben Yedder 31-11m / Kamara 58) Montpellier - Strasbourg 3-0 (Savanier 57-11, 65, Laborde 61)

U petak: Nimes - Marseille 2-3 (Ferhat 5, Deaux 90+2 / Benedetto 10, 36, 68)