IMPRESIONIRAO GA JE / Trener Chelseaja nakon pobjede nad Dinamom izdvojio zvijezdu Modrih: 'On će vam uvijek stvoriti probleme...'

Dinamo je poveo u Lononu, pa primio dva brza gola i na kraju izgubio

2.11.2022.
23:55
Pixsell/Marko Lukunić

Čudo se nije dogodilo te su se nogometaši Dinama, porazom u Londonu od Chelseaja 1-2 (1-2) u 6. kolu skupine E Lige prvaka, oprostili od ovosezonskih nastupa u Europi.

TOČKA NA I /

Nogometni autoritet: 'Dinamo je osvjetlao obraz našeg nogometa, iako je protiv Salzburga trebao biti hrabar i bahat kao danas'

Dinamo je mogao biti treći na ljestvici i nastaviti s igranjem u Europskoj ligi jedino uz pobjedu kod Chelseaja te pobjedu Milana protiv RB Salzburga. Ovaj potonji uvjet se dogodio, Milan je doma pobijedio austrijskog prvaka 4-0, ali Dinamo nije kreirao čudo na kišnom Stamford Bridgeu te se oprostio od Europe.

Bruno Petković je u sedmoj minuti doveo Dinamo u vodstvo, ali je engleska momčad do kraja prvog dijela okrenula rezultat. Strijelci su bili Raheem Sterling u 18. i Denis Zakaria u 30. minuti.

Trener Chelseaja Graham Potter bio je nakon utakmice, očekivano, zadovoljan nastupom svojih nogometaša, a pohvalio je i Dinamo.

Graham Potter

"Prošle dvije utakmice nisu izgledale dobro za nas, ova pobjeda je jako važna. Igrači su pokazali karakter i vratili se u utakmicu. Dinamo je dobra momčad, dobro su organizirani, a Oršić će vam uvijek stvoriti probleme. Sretni smo zbog pobjede nad njima", poručio je Potter.