ČISTO DA SE PRISJETITE / To može samo naš Luka: Prije točno godinu dana Modrić je pokazao svijetu zašto je jedan od najboljih

Luka Modrić prije točno godinu dana zabio je golčinu za pamćenje

22.6.2022.
20:08
Screenshot/Twitter

Posljednje Europsko prvenstvo trebalo se održati 2020. godine, ali je zbog pandemije koronavirusa otkazano te se igralo prošle godine. Hrvatska je u osmini finala ispala od Španjolske, koja je bila bolja nakon produžetaka s 5:3.

NEVJEROJATNI PROMAŠAJI /

Prokletstvo plave devetke: Imena od kojih vam zastaje dah, a nijedan nije ispunio očekivanja. Zašto?

Vatreni su loše ušli u natjecanje, prvo je bila bolja Engleska s 1:0, a jedini pogodak postigao je Raheem Sterling. U drugoj utakmici skupine, Hrvatska je remizirala sa Češkom, strijelci su bili Patrick Schick i Ivan Perišić.

A onda je uslijedila ključna utakmica protiv Škotske, koju su izabranici Zlatka Dalića morali pobijediti.

Luka Modrić, Nikola Vlašić

Samo je jedan Luka

Hrvatska je sjajno otvorila utakmicu te je Nikola Vlašić već u 17. minuti zabio za vodstvo Vatrenih. U 42. minuti Hrvatsku je šokirao Callum McGregor te je prolazak Hrvatske u knockout fazu bilo pod velikim znakom upitnika.

No, onda se ukazao kapetan i vođa, jedan od najboljih na svijetu - Luka Modrić. Mateo Kovačić je u 62. minuti poslao lijepu povratnu prema kapetanu, a Modrić je krasno, samo kako on zna, vanjskim dijelom kopačke pogodio loptu koja je završila iza leđa nemoćnog vratara Škotske.

Tribine su eruptirale, a naš Luka je ponovno podsjetio svijet o kakvom se igraču radi. Do kraja susreta se u strijelce upisao i Perišić, pa je Hrvatska s pobjedom od 3:1 prošla u daljnji krug natjecanja.