RIJEKA, LOKOMOTIVA, HAJDUK I OSIJEK SAZNALI TKO IH ČEKA NA PUTU DO EUROPSKE LIGE: / Splićani najgore prošli, osuđeni na jako teško gostovanje

Rijeka je osigurala domaći teren, dok će Lokomotiva morati na gostovanje u Mađarsku ili u Švedsku. Hajduk će, ako prođe Renovu, vjerojatno na gostovanje kod Galatasaraya

1.9.2020.
13:15
Milan Sabic/PIXSELL

Hrvatski klubovi koji sudjeluju u Europskoj ligi Lokomotiva, Rijeka, Hajduk i Osijek saznali su svoje potencijalne protivnike u 3. pretkolu Europske lige.

Nogometaši Rijeke u 3. će pretkolu Europske lige ugostiti grčki Aris iz Soluna ili ukrajinsku Kovalivku, Lokomotiva će u istoj fazi natjecanja gostovati kod mađarskog Honveda ili švedskog Malomoa, Hajduk će u slučaju prolaska Renove u goste azerbajdžanskom Neftčiju ili turskom Galatasarayu, dok će Osijek ukoliko svlada Basel ugostiti ciparski Anorthosis, odlučeno je na ždrijebu u Nyonu.

ŽDRIJEB PLAY-OFFA LIGE PRVAKA: /

Dinamo ipak ne igra sa Zvezdom, Modri doznali tko im prijeti prođu li Ferencvaroš

Samo jedna utakmica

Susreti 3. pretkola igrat će se 24. rujna, a pobjednici će se plasirati u posljednje, 4. pretkolo Europske lige. Hajduk i Osijek u drugom pretkolu Europske lige nastupaju 17. rujna.

Igrat će se samo jedan dvoboj. U slučaju da nakon 90 minuta rezultat bude neodlučen, igrat će se produžetak od pola sata, a ako i nakon tih dodatnih 30 minuta bude neodlučeno o putniku u sljedeće pretkolo odlučivat će 11-erci.

Parovi 3. pretkola Europske lige

Rijeka - Aris/Kolos Kovalivka

Honved/Malmo - Lokomotiva

Nefči/Galatasaray - Hajduk/Renova

Osijek/Basel - Anorthosis

13:00 - Počeo je ždrijeb.

12:15 - Upravo je održan ždrijeb za Ligu prvaka u kojem je Dinamo doznao svoje protivnike. Pročitajte više OVDJE.

10:30 - Tko sve čeka Rijeku u trećem pretkolu?

Hibernians (Malta) ili Fehervar (Mađarska) Aris (Grčka) ili Kolos Kovalivka (Ukrajina) Lokomotiv Tbilisi (Gruzija) ili Dinamo Moskva (Rusija)

Na koga može Lokomotiva?

Honved (Mađarska) ili Malmö (Švedska) Sporting Lisabon (Portugal) PSV Eindhoven (Nizozemska)

Hajduk ima težak ždrijeb

Neftči Baku (Azerbajdžan) ili Galatasaray (Turska) CSKA Sofia (Bugarska) ili BATE Borisov (Bjelorusija) Viktoria Plzen (Češka) Kaysar (Kazahstan) ili APOEL (Cipar)

Osijek nešto lakši put

Coleraine (Sjeverna Irska) ili Motherwell (Škotska) Anorthosis (Cipar) Riteriai (Litva) ili Slovan Liberec (Češka) Piast Gliwice (Poljska) ili Hartberg (Austrija)

U 2. kolu kvalifikacija Europa lige nogometaši splitskog Hajduka gostovat će kod makedonske Renove, a Osijek će ugostiti švicarski Basel, odlučeno je u ponedjeljak ždrijebom održanim u sjedištu Europskog nogometnog saveza (UEFA) u Nyonu.

Utakmice su na rasporedu 17. rujna, a igra se samo jedan dvoboj. U slučaju neodlučenog ishoda nakon 90 minuta, igra se produžetak (2 puta po 15 minuta), a ne bude li ni tada pobjednika, o plasmanu u 3. kolo kvalifikacija Europa lige odlučivat će jedanaesterci.

Rijeka i Lokomotiva uključuju se u trećem pretkolu, a hrvatski klubovi doznali su i moguće protivnike i moramo priznati da će se morati pomučiti kako bi se plasirali u grupnu fazu Europa lige.

19.07.2020., Split - Hrvatski Telekom Prva liga, 35. kolo, HNK Hajduk Split - HNK Rijeka. Photo: Ivo Cagalj/PIXSELL