UTAKMICA VRIJEDNIJA OD TRI BODA: / Chelsea srušio Guardiolin City i napravio veliki korak prema naslovu

Chelsea je večeras protiv Manchester Cityja, osam kola prije kraja prvenstva, slavio s 2:1 u 30. kolu Premier lige i upisao važnu pobjedu na putu prema naslovu engleskog prvaka.

5.4.2017.
21:00

Uzbudljivo je bilo na Stamford Bridgeu, Eden Hazard je u 10. minuti zabio je za vodstvo domaćina 1:0, no City je uzvratio nakon velike pogreške vratara Thibauta Courtoisa u 26. minuti koju je iskoristio Sergio Agüero za izjednačenje na 1:1.

Sve riješeno u prvom poluvremenu

Domaći su nanovo poveli u 35. minuti, kad je Hazard zabio svoj drugi gol, iz "popravka" nakon što mu je Caballero obranio jedanaesterac.

Kod prvog pogotka na utakmici, lopta je prevarila Cityjevog vratara Willyja Caballera. Nakon Hazardovoh šuta, dodirnula Vincenta Kompanyja i promijenila smjet toliko da postane neuvhatljiva.

U 26. minuti teško je pogriješio Courtois, jednu laganu loptu je pogrešno dodao do Davida Silve. Njegov udarac je belgijski vratar obranio, ali se lopta odbila u sredinu, gdje je na pravom mjestu bio Agüero koji je lako iz sredine zatresao Chelseajevu mrežu.

Kratko je trajalo veselje gostiju, jer je Chelsea ponovno poveo u 35. minuti. Fernandinho je skrivio penal kojeg je u pogodak pokušao pretvoriti Hazard. No, Caballero je "pročitao" njegov udarac, ali imao nesreću da se lopta ponovno odbije do Chelseajevog ofenzivca koji iz drugog puta nije pogriješio.

Tottenham preokrenuo u sudačkoj nadoknadi

Chelsea je zadržao sedam bodova prednosti pred Tottenhamom. Prvi pratitelj je na gostovanju kod Swansea Cityja u završnici susreta okrenuo rezultat i ostvario pobjedu koja ostavlja nadu u borbu za prvo mjesto. Domaćin je poveo golom Waynea Routledgea (11), a gosti su okrenuli rezultat u posljednjim minutama, a strijelci su bili Dele Alli (88), Son Heung-Min (90+1) i Christian Eriksen (90+4).

Liverpool remizirao kod kuće protiv Bournemoutha

Liverpool je još jednom razočarao odigravši kod kuće 2-2 protiv Bournemoutha. Strijelci za Liverpool bili su Philippe Coutinho (40) i Divock Origi (59), a za goste Benik Afobe (7) i Joshua King (86). Dejan Lovren je odigrao cijeli susret za 'Redse'.

Na ljestvici vodi Chelsea sa 72 boda, Tottenham na drugom mjestu ima 65, a treći je Liverpool sa 60 bodova. Slijede Manchester City (58), Arsenal (54) i Manchester United (54).

Posljednja tri mjesta drže Swansea City (28), Middlesbrough (23) i Sunderland (20).

Rezultati:

Chelsea - Manchester City 2-1 (Hazard 10, 35 / Aguero 26) Liverpool - Bournemouth 2-2 (Coutinho 40, Origi 59 / Afobe 7, King 86) Swansea City - Tottenham 1-3 (Routledge 11 / Alli 88, Heung-Min 90+1, Eriksen 90+4) Hull City - Middlesbrough 4-2 (Markovic 14, Niasse 27, Hernandez 33, Maguire 70 / Negredo 5, de Roon 45+1) Southampton - Crystal Palace 3-1 (Redmond 45, Yoshida 83, Ward-Prowse 85 / Benteke 31) Arsenal - West Ham 3-0 (Ozil 58, Walcott 68, Giroud 83)

U utorak:

Manchester United - Everton 1-1 (Ibrahimovic 90+4-11m / Jagielka 22) Burnley - Stoke City 1-0 (Boyd 58) Leicester City - Sunderland 2-0 (Slimani 69, Vardy 78) Watford - WBA 2-0 (Niang 13, Deeney 49)