SUDAČKI EKSPERT SVE OBJASNIO: / Stigla konačna presuda o situaciji o kojoj bruji čitav nogometni svijet

Sudački ekspert objasnio dilemu

18.4.2019.
7:27

Sudački ekspert Mario Strahonja jučer je u HRT-ovom studiju komentirao situaciju iz 93. minute uzvratne četvrtfinalne utakmice Lige prvaka između Man Cityja i Tottenhama (4-3, ukupno 4-4, u polufinale idu Spursi).

MAN CITY - TOTTENHAM 4-3: /

Spursi su se plasirali u polufinale; drama nad dramama na Etihadu

Na Etihadu je glavni sudac utakmice Cüneyt Çakir uz pomoć VAR tehnologije poništio gol Raheemu Sterlingu. Cityjev ofenzivac zabio je gol za 5-3 i prolazak Građana, no ispostavilo se da gol nije bio regularan zato što je Sergio Aguero bio u zaleđu na početku akcije.

Dvije sudačke odluke donesene uz pomoć VAR-a

Ukupno su dvije sudačke odluke u ovom spektakularnom susretu donesene uz pomoć video tehnologije, praktički su izbacile Manchester City i odvele Spurse u polufinale Lige prvaka.

Prva je bila kad je priznao pogodak Llorentea u 73. minuti, iako se činilo da mu je lopta dotaknula ruku, a o drugoj upravo priča i raspravlja čitav nogometni svijet.

Tomislav Ivković i sudački eskpert Marijo Strahonja analizirali su utakmicu, uključujući i te dvije situacije. Napominje se kako je su VAR prostoriji vjerojatno korištene dvije ili tri kamere, da se pregleda situacija i donese ispravna odluka.

'Vidimo sve benefite VAR tehnologije'

"Ovo je izvrsna odluka suca Çakira. Vidimo sve benefite VAR tehnologije. Obrambeni igrač vraća loptu u svoju fazu obrane, napadač reagira na tu loptu čineći blok, svjesno ide na tu loptu i samim time aktivira novu akciju kao da upošljava napadača u for. Gotovo je nemoguće definirati ovakve situacije bez VAR-a", rekao je Strahonja za kamere HRT-a.

U polufinalu Lige prvaka tako će igrati Barcelona - Livepool i Tottenham - Ajax.