Imali sve, osvojili bod / Srpski mediji u nevjerici nakon bizarnog ogleda protiv Kameruna: 'Šta to uradiste, bre?'

U posljednjem kolu igrat će Švicarci i Srbi te Kamerunci i Brazilci

28.11.2022.
13:51

Srbija i Kamerun su u 2.kolu skupine G odigrali najluđu utakmicu dosadašnjeg dijela turnira. Dvoboj pun preokreta i pogodaka završio je 3:3. Srbi su bolje otvorili utakmicu, ali je poveo Kamerun pogotkom Jean-Charlesa Castelletta u 29. minuti, a u smiraj prvog dijela su susjedi preokrenuli pogotvima Strahinje Pavlovića (45+1) i Sergeja Milinkovića-Savića (45+3).

euforija na tribinama /

Sjajni navijači bili su Vatrenima 12. igrač: Pogledajte kadrove koji pokazuju koliko smo veliki

U nastavku je Aleksandar Mitrović nakon osam minuta igre završio prekrasnu akciju srpske selekcije i izgledalo je kao da se afrička reprezentacija raspala. Ipak, Srbi su naivno zaigrali u nastavku te su na krilima Vincenta Aboubakara Kamerunci prvo smanjili u 63. minuti, a svega 180 sekundi kasnije na gotovo identičan način i poravnali rezultat.

'Pričat će se o propuštenim šansama'

Posljednjih pola sata smo gledali bjesomučnu jurnjavu na obje strane s pregršt prilika i poluprilika no mreže su mirovale do posljednjeg sučevog zvižduka.

Očekivano, reakcije srpskih medija nakon ovakvog raspleta su nabijene emocijama.

'Srbija promašila prvu pobedu! Od problema do sjaja i nazad, Kamerun otkinuo bod, a pričaće se o propuštenim šansama', piše Blic.

Još eksplozivniji i ljući je naslov u Informeru.

'Šta uradiste to, bre? Srbija prokockala dva gola, pa se raspala! Lavovi slomili krila Orlovima!

'Kamerun šokirao Srbiju'

S druge pak strane, poslovično suzdržana Politika jednostavno je izvijestila o drami u Kataru.

'Srbija je ispustila pobjedu protiv Kameruna', pišu, a slično izvještava i Kurir.

'Kamerun šokirao Srbiju, ali smo i dalje gospodari svoje sudbine! Srbija prosulo ogromno vodstvo! Protiv Švajcarske za prolaz dalje', stoji u Kurirovom naslovu.

'Orlovi imali sve, pa osvojili samo bod. Srbija gubila, preokrenula na 3:1 pa ostala bez pobjede u najluđem meču Svjetskog prvenstva', piše Alo.

Žestoko se kritizira Piksija

Očekivano, nakon utakmice čak je i legendarnog srpskog nogometaša, a sadašnjeg izbornika nacionalne selekcije Piksija Stojkovića dočekala porcija kritika.

Tako mediji već tvrde kako 'Srbija nije imala selektora na klupi', a defanzivnu igru njegove momčadi dio srpske javnosti naziva 'amaterskom'.

U ovoj skupini kasnije danas se susreću Švicarska i Brazil, momčadi koje na kontu imaju po tri boda. U posljednjem kolu igrat će Švicarci i Srbi te Kamerunci i Brazilci.