SLOVAČKI MEDIJI IZVJEŠTAVAJU O JOŠ JEDNOJ TRAUMI SVOJE REPREZENTACIJE PROTIV VATRENIH: / 'Na kraju smo plakali'

Bila je to zadnja utakmica Hrvatske u skupini, koju su pobjedom nad Slovacima i osvojili

17.11.2019.
8:22
Igor Soban/PIXSELL

Hrvatski nogometaši osigurali su nastup na EURU 2020 pobijedivši u dvoboju kvalifikacijske skupine E u Rijeci Slovačku s 3:1. Slovaci su na Rujevici poveli golom Roberta Boženika (32′), ali je Hrvatska u drugom poluvremenu uspjela preokrenuti i slaviti pogocima Nikole Vlašića (56′), Brune Petkovića (60′) i Ivana Perišića (74′). U 66. minuti je isključen slovački igrač Robert Mak.

Bila je to zadnja utakmica Hrvatske u skupini, koju su pobjedom nad Slovacima i osvojili. Hrvatskoj će to biti šesti nastup na europskim prvenstvima, a peti zaredom.

OVO MOŽDA NISTE VIDJELI ZA VRIJEME UTAKMICE, ALI ZA NJEGA JE TO BIO PUN POGODAK: /

'To mi je bilo fantastično, dobar potez Dalića'

Evo kako su slovački mediji proživjeli još jedan poraz njihove reprezentacije od Vatrenih.

"Slovačka je nakon prvog poluvremena vodila 1:0, ali su Hrvati u samo pet minuta drugog poluvremena okrenuli utakmicu", navodi Dennik N.

"Slovaci nisu sačuvali vodstvo protiv viceprvaka svijeta", piše slovački SME.

"I dok smo nakon prvog dijela imali osmijeh na licu, na kraju utakmice smo plakali", također stoji u SME-ovom izvješću.

"Slovaci nisu izdržali u ključnoj utakmici: prokockano vodstvo, pogreška Maka i glatki poraz!", piše slovački Novy Cas.

"Obistinile su se vremenske prognoze o kiši i potopu u Rijeci. Na kraju je osam tisuća navijača sa svojim nogometašima slavilo plasman na Europsko prvenstvo", piše slovačka Pravda.