DRAMATIČAN ISTUP / Za vrijeme utakmice bio jedan od najboljih, nakon nje se slomio: 'Poznajem ljude koji su oteti u Gazi'

Jedan od boljih u timu Zvezde ponovo je bio izraelski golman Omri Glazer

8.11.2023.
9:55

U 4. kolu skupine G RB Leipzig je u Beogradu pobijedio Crvenu zvezdu sa 2-1 pridruživši se Cityju u osmini finala Lige prvaka. Srpskom prvaku preostaje borba s Young Boysima za treće mjesto i Europsku ligu.

ISPALI IZ LIGE PRVAKA /

Kapetan Zvezde zagrmio: 'Dva mjeseca pričamo o tome da moramo biti bolji, ali nismo napravili ništa'

Gosti su poveli već u osmoj minuti nakon odličnog prodora i još ljepšeg gola Xavija Simonsa. U posljednjim trenucima prvog dijela obje su ekipe imala fantastične prilike. U 44. minuti je Lois Openda izašao sam ispred domaćeg vratara, ali je Omri Glazer odlično reagirao, a u kontri je i domaćin mogao do gola, međutim Osman Bukari nije bio precizan.

Openda se iskupio za pogrešku pogodivši u 77. minuti za 2-0. Tri minute kasnije beogradski sastav se vratio u igru nakon autogola Benjamina Henrichsa kojeg je lopta pogodila nakon Kangina ubačaja. Zvezda je u završnici jurnula po drugi gol i imala je sjajnu priliku, no goste je u drugoj minuti nadoknade spasio vratar Janis Blaswich obranivši zicer Petera Olayinke.

'Poznajem ljude koji su oteti u Gazi'

Jedan od boljih u timu Zvezde ponovo je bio izraelski golman Glazer koji ipak nije bio zadovoljan po završetku utakmice.

"Možda je bila dobra utakmica za mene, ali nogomet je momčadski sport, pa su mi draži bodovi nego komplimenti. Zbog bodova se igra", počeo je izlaganje Glazer, pa se osvrnuo i na šansu koju je obranio Opendi na kraju prvog poluvremena:

"Skratiš kut i čekaš, da vidiš što ćeš napraviti, što je najbolje rješenje. Ovog puta sam mu uhvatio loptu, ali opet, radije bih bod."

Govorio je i o ratu u kom se njegova zemlja nalazi.

"Teško je za mene, imam prijatelje koji su u vojsci, poznajem ljude koji su oteti u Gazi. Nije lako. Prioritet za mene je da se oni vrate u Izrael. Ali nadam se da je makar onima koji gledaju naše utakmice bar nekad nogomet možda izlaz iz te situacije. Trudim se da pružim najbolje. Da im donesem malo nade. Izrael je snažna zemlja, moramo ostati snažni", zaključio je Izraelac.

Spektakularne borbe s FNC-a iz Beograda pogledajte na platformi Voyo.