IZGUBIO KOMPAS / Glupost zvijezde koja će prijetiti Dinamu, pogledajte zbog čega je najskuplji igrač Seville dobio crveni

Sevilla je posljednjih pola sata utakmice protiv Barcelone bila s igračem manje

22.12.2021.
8:31

U odgođenoj utakmici 4. kola španjolske La Lige Sevilla je u nedjelju ugostila Barcelonu, a dvoboj je završio bez pobjednika 1-1 (1-1).

LUDA NOĆ U ANDALUZIJI /

Sevilla i Barca podijelili bodove, Rakitić asistirao pa se ozlijedio, Kounde zbog suludog poteza dobio crveni

U teškim, kišnim uvjetima na stadionu Sanchez Pizjuan Sevilla je povela u 32. minuti, kad je u uigranoj akciji Ivan Rakitić poslao prizemnu loptu iz kuta na 11 metara, a tamo je natrčao Papu Gomez i kroz šumu nogu ju poslao u donji desni kut Barceloninih vrata.

I Barcelona je do izjednačenja došla nakon udarca iz kuta. Ousmane Dembele je ubacio na visinu peterca, gdje je najviši u skoku bio Ronald Araujo i glavom poslao loptu u donji desni kut.

'Divljački napad i čin agresije'

Sevilla je u 64. minuti ostala s igračem manje. Jordi Alba je gurnuo stopera Seville Julesa Koundea, nakon čega ga je on iz neposredne blizine pogodio loptom u lice. Sudac Del Cerro mu je bez razmišljanja pokazao crveni karton.

OVDJE možete vidjeti kako je to izgledalo.

Jules Kounde

Koundeu zbog načina na koji je zaradio ovo isključenje prijeti teža kazna. Bivši španjolski sudac, a sada analitičar lista AS, Iturralde Gonzalez rekao je da će Kounde biti rigorozno kažnjen.

"To je bio divljački napad i čin agresije. Prijeti mu zabrana igranja od četiri pa do čak 12 utakmica", rekao je Gonzalez.

Kounde je najskuplji igrač Seville, Transfermarkt njegovu vrijednost procjenjuje na 60 milijuna eura, a andaluzijski klub na njemu želi zaraditi čak 100 milijuna.

Sevilla će na proljeće igrati protiv zagrebačkog Dinama u šesnaestini finala Europske lige.