SKOČILI NA ŠESTU POZICIJU / Sergej Jakirović uskrsnuo Rijeku: Ovog puta je pala Lokomotiva u Kranjčevićevoj

Rijeka pod palicom odličnog trenera Sergeja Jakirovića nastavlja s dobrim rezultatima

18.2.2023.
19:15
Luka Stanzl/PIXSELL

Rijeka i Sergej Jakirović u subotu su u 22. kolu HNL-a u Kranjčevićevoj nastavili sa dobrim partijama i rezultatima u tekućoj godini. Lokomotiva je pala s 2-1, a utakmica se igrala skoro 6 minuta u sudačkoj nadoknadi, umjesto pokazanih 3. No, to nije bilo dovoljno lokosima da postignu gol.

Frigan i Obregon pogađali za Rijeku, Mateo Marić za Lokomotivu

LUDA UTAKMICA /

Istra 1961 u VAR showu srušila Osijek i nastavila oduševljavati Hrvatsku: Sad su 4. u HNL-u i bore se za Europu

Pogotke za Rijeku su postigli Matija Frigan (10) i Jorge Obregon (69), dok je poraz Lokomotive ublažio Mateo Marić (90+3).

Rijeka je u pet ovogodišnjih utakmica pod vodstvom trenera Sergeja Jakirovića ostvarila četiri pobjede, od toga tri na gostovanjima, te jedan remi. Jakirović je uskrsnuo momčad Rijeke koja se penje na ljestvici i vraća tamo gdje joj je mjesto, među TOP 4 momčadi sigurno ako ne i više...

Da bi se uspješan niz Riječana mogao nastaviti dalo se naslutiti na samom startu utakmice kada je u 10. minuti Selahi okomitim proigravanjem uposlio Frigana koji je izbjegao zamku zaleđa i potom mirno svladao Čavlinu opravdavši status prvog strijelca svoje momčadi.

Niz odličnih rezultata Rijeke

Domaći sastav u nastavku je imao brojne prilike za poravnanje, ali što zbog nepreciznosti što zbog odličnih obrana Labrovića ostalo je 1-0 za Rijeku sve do sredine drugog poluvremena.

A onda je sijevnula još jedna okomita akcija gostiju, Banda je okomitom loptom u čistu situaciju 1-na-1 s vratarom izbacio netom ušlog Obregona koji je provukao loptu ispod Čavline i potvrdio pobjedu.

U posljednjoj minuti sudačke nadoknade Marić je lijepim udarcem iz okreta pogodio desni kut nemoćnog Labrovića.

S ovim nizom odličnih rezultata Rijeka je skočila na šesto mjesto ljestvice sa 28 bodova, samo dva manje od četvrte Istre 1961, a jednim manje od petog Slavena Belupa, dok je Lokomotiva osma sa 25 bodova, dva manje od sedmog Varaždina.

Armada slavi u Kranjčevićevoj novu pobjedu svoje Rijeke.

Dinamo vodeći, Hajduk drugi, Gorica na dnu

Na vrhu je Dinamo sa 49 bodova, osam manje uz utakmicu više ima drugi Hajduk, dok je na dnu Gorica sa samo 9 bodova, 10 manje uz utakmicu manje od devetog Šibenika.