LUDA UTAKMICA / Istra 1961 u VAR showu srušila Osijek i nastavila oduševljavati Hrvatsku: Sad su 4. u HNL-u i bore se za Europu

Osijek je u krizi, a Istra 1961 - hit HNL-a - ponovno slavi važnu pobjedu

18.2.2023.
18:00

Hit momčad HNL-a Istra 1961 probila se danas na četvrto mjesto ljestvice HNL-a 1-0 (0-0) domaćom pobjedom protiv Osijeka u susretu 22. kola i najavila borbu za Europu. Gol vrijedan tri boda postigao je Ante Erceg u 57. minuti.

HNL /

Šibenik srušio Slaven u Koprivnici i ostvario povijesnu pobjedu u utakmici prepunoj kartona: Stefan Perić junak

HNL /

Drugo poluvrijeme donijelo je stvarno svega

Nakon što je prvo poluvrijeme proteklo u nezanimljivoj igri, početak nastavka obilovao je zanimljivostima, no u glavnoj ulozi nažalost našla se sudačka postava.

Prvo je poništen pogodak Mlinara zbog zaleđa, na intervenciju VAR-a poslije skoro tri minute. Onda je Istra postigla i drugi pogodak, preko Ercega, ali je VAR opet provjeravao gotovo tri minute akciju. Naposljetku je priznat gol Zeleno Žutih.

Sve je krenulo u 47. minuti kada je Mlinar zatresao mrežu Osječana preciznim prizemnim udarcem s vrha kaznenog prostora, no pregledavanjem snimke ustanovljeno je kako je Erceg, koji je u toj situaciji bio asistent, bio u minimalnom zaleđu.

U pregledavanju te situacije izgubljene su barem dvije minute, a niti 10 minuta kasnije ponovno se tresla mreža gostiju i ponovno je ta situacija bila podložna pregledavanju snimke.

Sedam minuta trajalo pregledavanje snimke

Erceg je u 57. minuti nadskočio Čeberka u borbi za loptu, ona je stigla do Boultama koji je ušao u kazneni prostor i potom vratio loptu do Ercega koji je razveselio domaće navijače. No, tada se opet uključio VAR koji je nekoliko minuta provjeravao duel Ercega i Čeberka da bi ipak prosudio kako nije bilo prekršaja domaćeg napadača pa je pogodak priznat.

I tek što se utakmica nastavila uslijedio je najduži prekid zbog pregledavanja snimke. Erceg je u 62. minuti ušao u kazneni prostor Osijeka, na njega je startao Žaper, napadač domaćih ostao je na travnjaku, a glavni sudac Čuljak pokazao mu je žuti karton zbog simuliranja. Naravno, VAR sudac Čulina morao je provjeriti i tu situaciju te je nakon gotovo sedam minuta provjeravanja pozvao Čuljka da ju i on na monitoru ponovno provjeri, a Čuljak je i nakon toga ostao pri svojoj odluci.

Sudački igrokaz

Dok je trajao taj sudački igrokaz, igrači su se potpuno ohladili, a stanka je, čini se, najlošije utjecala na napadača Osijeka, bivšeg igrača Istre Ramona Miereza. On je u 79. minuti udario nogom u butinu Ercega te mu je Čuljak pokazao izravni crveni karton.

Iako je u završnici imao igrača manje, Osijek je tek tada stvorio svoje dvije najbolje prilike, no Majkić je u oba navrata odlično reagirao i zadržao tri boa za svoju momčad.

Četvrta Istra 1961 sada ima 30 bodova, pet manje od trećeg Osijeka, a jedan više od petog Slavena Belupa.

Na vrhu je Dinamo sa 49 bodova, osam manje uz utakmicu više ima drugi Hajduk.