SENZACIJA: / Hajdukov krvnik u gostima skinuo skalp francuskom velikanu

Odigrane su sve utakmice 2. kola Europa lige.

1.10.2015.
23:16

Igor Tudor je sa svojim PAOK-om odlično plovio protiv Borussije Dortmund. U 34. minuti dvoboja, slovački napadač Mak, koji je briljirao protiv Lokomotive u kvalifikacijama, doveo je Grke u vodstvo na asistenciju Tziolisa!

Grčki navijači na solunskom stadionu Tumba tada su pali u trans, a Tudor je na konopcima držao njemačkog velikana. No, PAOK nije izdržao. U 72. minuti Borussija je izjednačila golom Castra.

U drugom susretu iz skupine Krasnodar je pobijedio Gabalu 2-1. Na ljestvici vodi Borussija sa četiri boda, Krasnodar ima tri boda, PAOK dva, a Gabala jedan bod.

U skupini A bez pobjednika

U skupini A obje utakmice su završile bez pobjednika. Celtic i Fenerbahče su odigrali 2-2, a Molde i Ajax 1-1.

Škotski prvak je odlično ušao u susret i nakon pola sata vodio je 2-0 golovima Leigha Griffithsa (28) i Krisa Commonsa (32). Fener se vratio u susret u 43. minuti kada je Fernandao iskoristio veliku pogrešku domaćeg stopera Efea Ambrosea.

Nigerijac je glavom vraćao loptu vrataru Barbosi, ali je to učinio vrlo loše. Fernandao je presjekao loptu i lagano poentirao. Isti je igrač u 48. minuti poravnao rezultat. Jozo Šimunović nije nastupio za Celtic zbog ozljede.

U drugom susretu Norvežani su poveli u osmoj minuti preko Daniela Hestada, a 11 minuta kasnije izjednačio je Viktor Fisger nakon čega više nije bilo golova.

Na ljestvici vodi Molde sa četiri boda, Celtic i Ajax imaju po dva boda, a Fener jedan.

Redsi nastavljaju s lošim partijama

U skupini B Liverpool i Sion su odigrali 1-1 čime su Švicarci zadržali prvo mjesto u skupini. Adam Lallana je doveo Redse u prednost u 4. minuti, no gosti su u 18. minuti izjednačili golom Assifuaha.

Dejan Lovren je propustio susret zbog ozljede

U dvoboju između Rubina i Bordeauxa nije bilo golova. Na ljestvici vodi Sion sa četiri boda, Liverpool i Bordeaux imaju po dva boda, a Rubin jedan.

Slavlje Slovana iz Libereca

U skupini D Napoli je u Varšavi pobijedio Legiju 2-0 ostvarivši i drugu pobjedu. Golove za talijanski sastav zabili su Drie Mertens (53) i Gonzalo Higuain (85). Ivica Vrdoljak nije nastupio za domaću momčad, baš kao niti Ivan Strinić za goste.

Midtjylland slavio na gostovanju

Gostujuću pobjedu ostvario je i Midtjylland deklasiravši Club Brugge 3-1. Gosti su poveli u 51. minuti golom Sista, a prednost su povećali u 69. minuti golom Onuachua. Dvoboj je razriješio Filip Novak u 74. minuti trećim pogotkom na utakmici.

Poraz Belgijanaca ublažio je Thomas Meunier u 79. minuti. Na ljestvici vode Napoli i Midtjylland sa po šest bodova, dok Brugge i Legija nemaju niti jedan bod.

U skupini E Rapid je u Minsku pobijedio Dinamo 1-0 i ostvario drugu pobjedu. Tri boda Austrijancima donio je Steffen Hofmann (55). Matej Jelić je igrao za Rapid do 86. minute.

Slovan šokirao i Velodrome

Pobjedu identičnim rezultatom ostvario je i Villarreal protiv Viktorije Plzen. Pogodak odluke zabio je Baptistao (54). Na ljestvici vodi Rapid sa šest bodova, Viktorija i Villarreal imamu po tri boda, a Dinamo je na začelju s nulom na svom kontu.

U skupini F Slovan Liberec, klub koji je Hajduk izbacio iz play-offa Europske lige, slavio je na gostovanju kod Marseillea s 1:0. Pogodak za veliki slovački trijumf djelo je Vladimira Coufala.